Google & LG Nexus 4 Özellikler ve Genel Destek

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
Google ile Lg ortak yapımı olan Nexus 4 daha ülkemize gelmeden adından sıkça söz ettiriyor. Bu konu başlığı altında Kullanıcı deneyimleri sorunları ve çözümlerini paylaşalım :)

n4-speed.png

Teknik Özellikler:

• Yongaset: 1.5GHz dört çekirdek Krait CPU’lu Qualcomm Snapdragon S4 Pro işlemci
• İşletim Sistemi: Android 4.2, Jelly Bean
• Network: 3G (WCDMA), HSPA+
• Ekran: 4.7-inç WXGA True HD IPS Plus (1280 x 768 piksel)
• Hafıza: 8GB / 16GB
• RAM: 2GB
• Fotoğraf makinesi: 8.0MP arka / 1.3MP HD ön
• Pil: 2,100mAh Li-Polymer (gömülü) / Konuşma Süresi: 15.3 saat / Standby: 390 saat
• Ebat: 133.9 x 68.7 x 9.1mm
• Ağırlık: 139g
• Diğer: Kablosuz şarj, NFC

SDN Nexus 4 incelemesi için tıklayın

n4-google-play.png

Nexus 4 official Sayfası İçin tıklayın

Nexus 4 Nasıl root yapılır için tıklayın

secota

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yazılım haricinde nexus 4'ün optimus g'ye göre avantaj ve dezavantajları nedir?

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Almayı düşündüğüm bir cihaz ancak, incelemede sesin iyi çıkmadığından bahsedilmişti. Bu da tüm hevesimi kaçırdı. Onun haricinde özellikle ekranı ve işlemcisi yönünden tam benlik..

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
yazılım haricinde nexus 4'ün optimus g'ye göre avantaj ve dezavantajları nedir?

Fiyat olarak daha uygun olması en büyük artılarından biri ama optimus g'nin kamerası çok daha iyi mesela.

Almayı düşündüğüm bir cihaz ancak, incelemede sesin iyi çıkmadığından bahsedilmişti. Bu da tüm hevesimi kaçırdı. Onun haricinde özellikle ekranı ve işlemcisi yönünden tam benlik..

Bence telefondan dinlenen müzikten ziyade kulaklığa gelen ses önemli zaten kutu içerisinde kulaklık yok kendin alacaksın :)

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Fiyat olarak daha uygun olması en büyük artılarından biri ama optimus g'nin kamerası çok daha iyi mesela.

Bence telefondan dinlenen müzikten ziyade kulaklığa gelen ses önemli zaten kutu içerisinde kulaklık yok kendin alacaksın :)

Sesin iyi çıkmadığı söylenmişti Serhat. Pek müzik dinlemem ama dahili hoparlörden çıkan sesin yüksek ve kaliteli olması önemli benim için. Alan birini yakalasam deneyip sipariş vericem Amerika'dan :D

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
Sesin iyi çıkmadığı söylenmişti Serhat. Pek müzik dinlemem ama dahili hoparlörden çıkan sesin yüksek ve kaliteli olması önemli benim için. Alan birini yakalasam deneyip sipariş vericem Amerika'dan :D

Tabi tercih meselesi bu olay FM radio olmaması da benim tadımı kaçırdı mesela

Fiyatı ne kadar olur acaba?

Türkiye'de ne kadar olur bilinmez ama Amerika fiyatları uygun 8gb-299 16 gb 399 dolara satılıyor.

BtRc

Asistan
Reaksiyon puanı
0
radyo problem değilki google playde bir ton radyo uygulaması var şunu kafanızdan atın.

ahmeta

Profesör
Reaksiyon puanı
36
radyo problem değilki google playde bir ton radyo uygulaması var şunu kafanızdan atın.

Google Play'de ki uygulamalar internet tabanlı ve herkes mobil internet kullanmıyor/kullanmak istemiyor, donanımsal radyo varken neden internete insanlar para vermek zorunda olsunki

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
Google Play'de ki uygulamalar internet tabanlı ve herkes mobil internet kullanmıyor/kullanmak istemiyor, donanımsal radyo varken neden internete insanlar para vermek zorunda olsunki

Tam bunu yazmaya geliyordum ek olarak ülkemizde internet pahalı zaten kullanların çoğu kotalı kullanıcı Telefon Gms operatörlerine yada tekno marketlere gelmiş olsaydı hem fiyatı hemde cihazın kendisi hakkında daha net şeyler söylerdik.

BtRc

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bu cihazı alıpta internet almamak olmaz vede son teknoloji cihazda fm radyo ne tarihte kaldı :(

221BSHERLOCK

Dekan
Reaksiyon puanı
23
İmkanınız varsa bu ürünü ABD den Google Play Store aracılığı ile alın veya getirtin arkadaşlar. Google Android ekosisteminin güçlenmesi adına nexus serisini çok az bir kar marjıyla satıyor. 16 gb lik modeli(349$) alın diğerinin hafıza sorunu olur yani yetmez bu açık.
Cihaz Türkiyeye Avrupa üzerinden, Lg nin yüksek fiyatıyla ve euro kuru ile gelecek. Buradaki fiyatı çok farklı olacaktır.

BtRc

Asistan
Reaksiyon puanı
0
aynen öyle ama yurt dışından getirmekde kolay iş değil yok pasaporta kaydettirme imei kaydı vs gibi bir ton işlem var bilen arkadaş varmı hangi işlemler gerekiyor söylesinlerde belki tanıdık çıkar bizde getirtiriz.

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
aynen öyle ama yurt dışından getirmekde kolay iş değil yok pasaporta kaydettirme imei kaydı vs gibi bir ton işlem var bilen arkadaş varmı hangi işlemler gerekiyor söylesinlerde belki tanıdık çıkar bizde getirtiriz.

Çok sıkıntılı bir işlem değil altı al içerisinde yurt dışına giriş çıkış yapmış bir pasaport ile beş on dk içerinde kayıt yapılıyor sanırım 100 tl gibi de bir ücreti var.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende alicam bu telefondan ama soyle bir durum var arkadaslar root yapip beats auido ile ses duzeltilebilir kamera gelirsek kamera iphone 5 ile ayni donanima sahip olmasi ile birlikte nexus 4 deki kameara yeterli degil bunu guncelleme ile getireblirler radyo skntisi benim acimdan yok zaten benm telefonum internet hic eksilmiyor oyun acisindan telefon on numara super tavsiye ederim akici stabil bir telefon bana gelicek 1-2 hafta icersinde

BtRc

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bana imkansız gibi geliyor 2yıl içerisinde bir pasaporta 1 telefon kayıt ettirebiliyorsun yazıyor internetteki bir çok sitede.

annttiigs

Profesör
Reaksiyon puanı
24

Tam bunu yazmaya geliyordum ek olarak ülkemizde internet pahalı zaten kullanların çoğu kotalı kullanıcı Telefon Gms operatörlerine yada tekno marketlere gelmiş olsaydı hem fiyatı hemde cihazın kendisi hakkında daha net şeyler söylerdik.

iyi güzel de arkadaşlar. smart phone mantığının dışında bir yorum bu. nokia 3310 için geçerli bir yorum ama işin içince smart phone tipi cihazlar girdiğinde biraz havada kalıyor. mobil internet olmadan evde wi-fi ile kullanacaksanız ya da sadece oyun oynayacaksanız zaten bu cihaza bu kadar para vermeye gerek yok ki.

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
iyi güzel de arkadaşlar. smart phone mantığının dışında bir yorum bu. nokia 3310 için geçerli bir yorum ama işin içince smart phone tipi cihazlar girdiğinde biraz havada kalıyor. mobil internet olmadan evde wi-fi ile kullanacaksanız ya da sadece oyun oynayacaksanız zaten bu cihaza bu kadar para vermeye gerek yok ki.

Öncelikle bu yorumlar FM radio için ülkemizde kaç radio unun uygulaması var ? Uygulama olayı bir şekilde çözülür ama birde ülkemizde kaç kişi sınırsız mobil internet kullanabiliyor ? Hele benim gibi kulaklık kulağından düşmeyen biri için FM radio candır.

annttiigs

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Öncelikle bu yorumlar FM radio için ülkemizde kaç radio unun uygulaması var ? Uygulama olayı bir şekilde çözülür ama birde ülkemizde kaç kişi sınırsız mobil internet kullanabiliyor ? Hele benim gibi kulaklık kulağından düşmeyen biri için FM radio candır.

açıkçası telefonumda ( galaxy s3 ) sürekli olarak açık olan; whatsapp, twitter, facebook, email ( günde 100'e yakın email ) vs.. uygulamaları açık ve aylık ortalama kullanım 2 gb'ı geçmiyor. yani sandığınız kadar yüksek bir internet kullanımı yok. Ama sadece radyo dinlemek için de akıllı telefona o kadar fazla para verilmez. Bir tane ortalama üstü telefon ve bir tanem de mp3 player işinizi akıllı telefona göre 3 4 kat daha fazla görecektir.

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
açıkçası telefonumda ( galaxy s3 ) sürekli olarak açık olan; whatsapp, twitter, facebook, email ( günde 100'e yakın email ) vs.. uygulamaları açık ve aylık ortalama kullanım 2 gb'ı geçmiyor. yani sandığınız kadar yüksek bir internet kullanımı yok. Ama sadece radyo dinlemek için de akıllı telefona o kadar fazla para verilmez. Bir tane ortalama üstü telefon ve bir tanem de mp3 player işinizi akıllı telefona göre 3 4 kat daha fazla görecektir.

Sanırım anlaşamadık hala, akıllı telefon alan neredeyse herkes sosyal ağlar mail vs zaten kullanıyor bunlar çok fazla veri trafiğide tutmuyor ama 5 dakikalık 2 şarkıyı tüm bunlardan daha fazla veri harcıyor günde 10 tane şarkı dinlesen ne kota kalır nede ay sonunda fatura :D

ahmeta

Profesör
Reaksiyon puanı
36

Sanırım anlaşamadık hala, akıllı telefon alan neredeyse herkes sosyal ağlar mail vs zaten kullanıyor bunlar çok fazla veri trafiğide tutmuyor ama 5 dakikalık 2 şarkıyı tüm bunlardan daha fazla veri harcıyor günde 10 tane şarkı dinlesen ne kota kalır nede ay sonunda fatura :D

Kesinlikle katılıyorum redfoks'a siz belki sosyal medya ağırlıklı kullanıyor olabilirsiniz bu yüzden fazla kota harcamıyor olabilirsiniz belki fazla radyoda dinlemiyorsunuz ama ben internetten radyo dinlemek zorunda değilim diyelim ki internet paketimde var ama donanımsal radyom varsa niye internetten kota bitireyim ki? Sizce bu mantıklımı? Ha paranız çoktur harcamak istiyorsunuz eyvallah kimsenin itirazı olmaz zaten ama donanımsal radyo varsa tercihim bu yönde olur şu an Operatörler interneti ucuzlatmadığı sürece kullanmam ayrıca donanımsal radyo ne zamandır akıllı telefon mantığına ters ki ben bunu da anlamadım!!!!

Granikos

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Güya uzay çağındayız 250 mb internete 9 tl para veriyoruz öyle şey mi olur arkadaş

m!ndf!elds

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Kesinlikle katılıyorum redfoks'a siz belki sosyal medya ağırlıklı kullanıyor olabilirsiniz bu yüzden fazla kota harcamıyor olabilirsiniz belki fazla radyoda dinlemiyorsunuz ama ben internetten radyo dinlemek zorunda değilim diyelim ki internet paketimde var ama donanımsal radyom varsa niye internetten kota bitireyim ki? Sizce bu mantıklımı? Ha paranız çoktur harcamak istiyorsunuz eyvallah kimsenin itirazı olmaz zaten ama donanımsal radyo varsa tercihim bu yönde olur şu an Operatörler interneti ucuzlatmadığı sürece kullanmam ayrıca donanımsal radyo ne zamandır akıllı telefon mantığına ters ki ben bunu da anlamadım!!!!

Evet radyosu bir eksiklik doğru fakat bu özellikler çerçevesinde ve bu fiyata bir ürün almak her yiğidin harcı değil :) Bu fiyata (349$) Amerikadan veya Avrupan getirtebiliyorsanız, radyo sizin için 2.plana atılmalı yada radyolu bir mp3 player kullanmalı. Sonuçta aynı yada benzer özelliklere sahip cihazların yurt dışı fiyatları örneğin s3'ün Almanya fiyatı 1100 tl civarı. Aradaki bu fiyat farkı sizin için radyo ihtiyacınızdan daha önemli değilse, yapacak birşey yok. :)

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
Evet radyosu bir eksiklik doğru fakat bu özellikler çerçevesinde ve bu fiyata bir ürün almak her yiğidin harcı değil :) Bu fiyata (349$) Amerikadan veya Avrupan getirtebiliyorsanız, radyo sizin için 2.plana atılmalı yada radyolu bir mp3 player kullanmalı. Sonuçta aynı yada benzer özelliklere sahip cihazların yurt dışı fiyatları örneğin s3'ün Almanya fiyatı 1100 tl civarı. Aradaki bu fiyat farkı sizin için radyo ihtiyacınızdan daha önemli değilse, yapacak birşey yok. :)

Fiyat performans açısından düşünüldüğünde gayet tabiki çok iyi ama radio benim için önemli o yüzden hala kararsızım bu cihaz hakkında.

m!ndf!elds

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Fiyat performans açısından düşünüldüğünde gayet tabiki çok iyi ama radio benim için önemli o yüzden hala kararsızım bu cihaz hakkında.

Kararsız olmakta haklısınız sonuçta alınan telefonunda insanın içine sinmesi gerekiyor. :) Ama özellikle güncelleme konusundan dolayı ve fiyat/performans açısından daha uygun bir telefon görünmüyor şuan, 50 tl'ye çok güzel radyolu mp3 playerlar mevcut :) eğer Amerikadan bu telefonu getirtme gibi bir imkanınız varsa,hiç düşünmeyin diyorum :) Bende o imkanı yaratmayı çalışıyorum şimdilik :)

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
[MENTION=29223]m!ndf!elds[/MENTION] Mp3 player pek bana göre değil..

optimus g de de mi aynı sorun var

Optimus G de FM radio donanım olarak var ama kullanılabilmesi için trt bandrolü gerekiyor Lg alırsa kullanılabiliyor yoksa kullanılamıyor (Optimus black gibi) Optimus G de fiyat olarak çok farklı olur Nexus 4 ile

Granikos

Doçent
Reaksiyon puanı
13
@m!ndf!elds Mp3 player pek bana göre değil..

Optimus G de FM radio donanım olarak var ama kullanılabilmesi için trt bandrolü gerekiyor Lg alırsa kullanılabiliyor yoksa kullanılamıyor (Optimus black gibi) Optimus G de fiyat olarak çok farklı olur Nexus 4 ile

optimus black ics de var ama radyo