Google Hesabımı Kurtardıktan Sonra Ne Yapmalıyım?

Bu konuyu okuyanlar

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,807
1 saat önce google hesabım çalınmış. Kurtarma yaptım, şifreyi değiştirdim, 2 faktörlü doğrulama açtım. Diğer hesaplara da yapıyorum. Başka ne yapmalıyım? Yardım edin lütfen.

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,807
Çalan kişinin cihaz bilgileri var, şikayet falan edebilir miyim?

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,807
Arkadaşlar hesabın güvenliğini sağladım. Ama şimdi de biraz paranoyaklaştım. Gerçi hesabımda banka hesabı falan yok ama yine de korkuyorum. Ne yapabilirler çalıntı PSN, DC, epic, spotify, google hesabı ile?

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Arkadaşlar hesabın güvenliğini sağladım. Ama şimdi de biraz paranoyaklaştım. Gerçi hesabımda banka hesabı falan yok ama yine de korkuyorum. Ne yapabilirler çalıntı PSN, DC, epic, spotify, google hesabı ile?
Bunun için en uygun çözüm bu işi yapanlara karşı suç duyurusunda bulunmaktır bence.

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,807

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,807
Her şeyi yapmışsın gibi.
Merak ettim de, nasıl çaldırdın?
Allah bilir. Çalındığını gördükten sonra şifremi haveibeenpwned da sorguladım ve şifremin daha önceki 43 saldırıda bulunduğunu gördüm :D
Artık güvenliğe daha çok dikkat edeceğim. Heryerde 2FA var şu an.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Büyük ihtimalle Brute Force saldırısı. Giriş yapan cihaz da J1 Mini imiş. Sanırım liseli bir lamer.

404 Not Found

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,864
Bende açayım 2FA'yı, ne zaman saldırı olacaği belli olmaz.

_emre_emre_

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,265
Allah bilir. Çalındığını gördükten sonra şifremi haveibeenpwned da sorguladım ve şifremin daha önceki 43 saldırıda bulunduğunu gördüm :D
Artık güvenliğe daha çok dikkat edeceğim. Heryerde 2FA var şu an.

Büyük ihtimalle Brute Force saldırısı. Giriş yapan cihaz da J1 Mini imiş. Sanırım liseli bir lamer.
virüs taraması yap telefon bilgisayar ne varsa. trojan vs bulaşmış olabilir. ve google'a mail yaz. google halleder çünkü o kişinin ip adresi google'da

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,807
virüs taraması yap telefon bilgisayar ne varsa. trojan vs bulaşmış olabilir. ve google'a mail yaz. google halleder çünkü o kişinin ip adresi google'da
Aceba çalan adamın konumuna 20 tane dürüm mü söylesem :D

Geçen zoomopener diye bir uygulamayı yanlışlıkla açmıştım ve log oluşturmuştu. Taratayım bakalım.

_emre_emre_

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,265
Aceba çalan adamın konumuna 20 tane dürüm mü söylesem :D

Geçen zoomopener diye bir uygulamayı yanlışlıkla açmıştım ve log oluşturmuştu. Taratayım bakalım.
konumu bulamazsın ki .d (belli olmaz aslında belki bulursun ama google vermez) sen en iyisi google'a mail yaz

Ananim

Profesör
Reaksiyon puanı
2,406
Çalan kişinin cihaz bilgileri var, şikayet falan edebilir miyim?
Edebilirsin herhalde ama yasalar nelerdir onu bilemem

1 saat önce google hesabım çalınmış. Kurtarma yaptım, şifreyi değiştirdim, 2 faktörlü doğrulama açtım. Diğer hesaplara da yapıyorum. Başka ne yapmalıyım? Yardım edin lütfen.
Yapabileceğin nerdeyse herşeyi yapmışsın

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,807
Arkadaşlar hâlâ hesabı almaya çalışıyor. Bana bildirim geliyor, izin vermeyince kalıyor. Sizce yeni hesap açıp bu Google hesabını silsem mi yoksa zaten benim iznim olmadan hesabı alamıyor ya beklesem mi?

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Arkadaşlar hâlâ hesabı almaya çalışıyor. Bana bildirim geliyor, izin vermeyince kalıyor. Sizce yeni hesap açıp bu Google hesabını silsem mi yoksa zaten benim iznim olmadan hesabı alamıyor ya beklesem mi?
Dursun hesap. Alamasın.

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,807
Yeni hesap açtım. Diger bütün hesapları da taşıdım. Adam çok fazla şifre sıfırlama isteği yapınca Google 48 saat içinde cevap verilecek demiş. Ben de itiraz edip hesabım calinmaya çalışıyor dedim. Stresten yoruldum bu akşam :(

Garip olan da şu: Adamda sadece eposta ve 4 kez önceki çalmaya çalıştığı zamanki şifre var. Cep telefonu, kurtarma epostasi erişimi falan yok. Google in haksız bulacağını düşünüyorum.

Son düzenleme:

_emre_emre_

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,265
Yeni hesap açtım. Diger bütün hesapları da taşıdım. Adam çok fazla şifre sıfırlama isteği yapınca Google 48 saat içinde cevap verilecek demiş. Ben de itiraz edip hesabım calinmaya çalışıyor dedim. Stresten yoruldum bu akşam :(

Garip olan da şu: Adamda sadece eposta ve 4 kez önceki çalmaya çalıştığı zamanki şifre var. Cep telefonu, kurtarma epostasi erişimi falan yok. Google in haksız bulacağını düşünüyorum.
bana discord'tan yazsana emrenas#9128