Google Hesabımda Güvenlik Sorunu Yaşıyorum

Bu konuyu okuyanlar

TEGİN

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Arkadaşlar yakın zamanda(1-2 hafta önce) google hesabıma girmeye çalıştığımda şifremin 15 saat kadar önce değiştirildiğini söyledi google. Belki kardeşim yanlışlıkla vb. değiştirmiştir diye yeni şifre oluşturdum fakat bugün tekrar şifremin değiştirildiğini gördüğümde etkinliklere baktım ve bazı bilgilerin başka ülkeden bazı bilgilerin başka ülkeden (telefondan) değiştirildiğini gördüm. Şifremi tekrar değiştirdim ama yine bir şeyler olabilir. Bu, hesabımın uçtuğunu mu gösteriyor? Neler yapabilirim? Örneğin sadece laptobumdan giriş yapılabilmesini sağlayamaz mıyım yani sadece bu benim IP' imden giriş yapılabilsin gibi? Hesap bilgilerimin vb. değiştirelememesi için ne yapmalıyım? Laptobu Avast' la tarattım bi sorun çıkmadı. Neler önerirsiniz? Teşekkürler.

EK NOT: Az önce bu hesabıma ait gmail' ime baktım şöyle bir e posta gelmiş ki benim telefonum yok arkadaşlar.
gmail.png

Son düzenleme:

TRTURKEYTR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,380
İki adımlı doğrulamayı açabilirsiniz, bu sayede Google hesabınızda oturum açmak istediğinizde telefonunuza sms gelir.

TEGİN

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Yedeklerimi alıp google hesabımı sildim henüz hesabıma ulaşabiliyorken. Hemen silinip ulaşılamaz hale gelir mi hesabım yoksa silinene kadar tekrar hesabı aktif eder mi diğer girişken bilmiyorum. Bakacağız.

TRTURKEYTR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,380
Bildiğim kadarıyla hesabı tekrar etkinleştirmek için google ile iletişime geçilmesi gerekiyor.

TEGİN

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Bildiğim kadarıyla hesabı tekrar etkinleştirmek için google ile iletişime geçilmesi gerekiyor.

Bir iki gün sonra silinip silinmediğini anlamak için en son şifremle giriş yapmaya kalksam eğer silinmişse veya eleman tekrar aktifleştirmişse nasıl bir karşılık alırım google dan, nasıl bir uyarı çıkar, biliyor musunuz? Yani nasıl bir uyarı ne anlama gelir?

TRTURKEYTR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,380
Hesabı sile bastıysanız, hesabınıza giriş yapamazsınız.

Baihu

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Google hesabınızla satın aldığınız herhangi bir uygulama veya kayıtlı oyun hesabınız varsa, hepsi gitti. İzin verilen uygulama listenizi veya internet sitelerini kontrol edebilirdiniz. Silmenize gerek yoktu.