Google, herkesin Wi-Fi şifresini biliyor

kaldirimli01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Wi-Fi ağınıza bağlanırken girdiğiniz şifrenizin, anında Google'ın eline geçtiğini biliyor muydunuz?
Wi-Fi ağınıza bağlanırken girdiğiniz şifrenizin, anında Google'ın eline geçtiğini biliyor muydunuz? Google'ınmobil işletim sistemi Android'de yeni bir açık bulunduğu iddia edildi. Güvenlik uzmanları, Android'in yedekleme araçlarının herkesin Wi-Fi parolalarını artık Google'ın sunucularında sakladığını söylüyorlar. Bu ise şirketin bu bilgileri istendiğinde yasal olarak devlete iletebileceği anlamına gelebilir. Sorun aslında Google'ın Wi-Fi parolalarını saklaması değil, bu parolaları istediğinde okuyabileceği biçimde depolaması. Örnek vermek gerekirse yeni bir Android'li cihaza geçtiğinizde Google parolanızı girdikten sonra tüm eski parolalarınızı ve ayarlarınızı geri yükleyebiliyorsunuz. Google'ın bu işlevi cihazlarımızı baştan kurduğumuzda veya birden fazla cep veya tablet kullanırken faydalı olsa da, meraklı gözlerden uzakta olmadığımızın da bir göstergesi

kaynak

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358
her şeyi biliyorlar zaten

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Şifreleri yedekledikleri doğru ama wifi şifremi neden kendi girmiyor?

12ada

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Geçen gördüm Google CEO'su gelmiş evin karşısına bizim wi-fi'den giriyor oyun indiriyor. Gittim kızdım bende..

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
google herkesin wi-fi şifresini bilir ama benim wi-fi şifremi bilemez :cool:
buna imkanbile yok...

çünkü benim wi-fim yok :D
telde de google ile alakalı tek şey android kendisi :D market bile yok :D
google hesabı da devre dışı :)

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
google herkesin wi-fi şifresini bilir ama benim wi-fi şifremi bilemez :cool:
buna imkanbile yok...

çünkü benim wi-fim yok :D
telde de google ile alakalı tek şey android kendisi :D market bile yok :D
google hesabı da devre dışı :)

:D senin wi fi şifreni bilmesine gerek yok.google hesabı devre dışı yapmana gerek yok.Çünkü senin attığın atımı bile biliyor.o kadar sevinme yani.:D

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
:D senin wi fi şifreni bilmesine gerek yok.google hesabı devre dışı yapmana gerek yok.Çünkü senin attığın atımı bile biliyor.o kadar sevinme yani.:D
harbi biliyor mu? :turned:
:hammer:

keşke yaşına uygun cümleler kursaydın...

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
kusura bakma.daha iyi anlaman için.senin seviyene indik.hata etmişiz.
ya ağzı bozuk cümle kuran sensin haksız olan yine ben oldum iyi mi :D
bide senin seviyene indim diyor ya :D
aman ya ne kusru :D

ama sen benim seviyemi de geçtin. baya derinlere doğru, yerin dibine doğru iniyorsun sanırım...
(bu arada: seviyemden de amma eminsin ha :))
ben deniz seviyesindeyim. sen nerdesin?

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Bilgisayarda ve telefonda bilmediği bişey yokki. Bütün Google ürünlerinden uzak dursanız bile Google ın ana sayfasına girdiğiniz anda Google kullanıcıyı öpmeye başlıyor zaten.

Hani forumlarda hep güvenlik konularında dehşetli virüslerden bahsederiz yaa işte bu Google ürünleri varyaa virüsün padişahı kralı.. Yaşı küçük olan arkadaşlar pek bilmezler köylerde kovalı kuyular vardır. Kovayı kuyuya yukarıdan aşağıya boş şekilde indirirsin sonra kuyunun içinde kovaya su dolar ve tekrar kovayı yukarıya çekersin. İşte Google tamda böyle siz herhangi bir Google ürününü bilgisayarınıza veya telefonunuza indirdiğinizde Google kovasını boş şekilde indiriyor sonra kullanıcıların bilgisayarlarından kovayı doldurup çekiyor..

Bu anlattığım şeyleri genelde bütün programlar yapıyor ama Google daha bi azgın yapıyor. İşte bide bunların işletim sistemlerini kullanıyoruz hiçbişey yapmasak bile onların esiriyiz..

221BSHERLOCK

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Google her şeyi bilir, işte böyle topluyor bilgileri hatta kendin veriyorsun. Al şifrem :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
wifi şifreleri kayıtlı olduğunu herkes biliyor zaten. mesela yeni rom yüklediniz google hesabınızla oturum açtığınızda tüm şifrelerinizde geliyor. aynı şey chromeda da geçerli.

Dea

Profesör
Reaksiyon puanı
35
Herşey Bitti Bir Zaten O Kalmıştı Onada El Attılar

rozabay

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Valla biliyorsa güzel olur. Unutunca sorar öğrenirim :D

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,073
yanda komsunun var ben istesem vermez ama elalemin google ına istemeden verir

goodolddays

Dekan
Reaksiyon puanı
202
İnternet çağından hala kişisel gizlilikten mi bahsediyosunuz? Gülerler adama :4:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Apple tarafından uydurulan karalama kampanyasının iftirası yok öyle bir durum...

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Alsın zaten her halti googlede arıyoruz donumuza kadar ozelimizi biliyorlar yandex e mi geçsek gerçi bu seferde abd değil ruslara geçecek bilgilerimiz ulan su çinliler baidusunu kullanmak lazım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bilgisayarda ve telefonda bilmediği bişey yokki. Bütün Google ürünlerinden uzak dursanız bile Google ın ana sayfasına girdiğiniz anda Google kullanıcıyı öpmeye başlıyor zaten.

Hani forumlarda hep güvenlik konularında dehşetli virüslerden bahsederiz yaa işte bu Google ürünleri varyaa virüsün padişahı kralı.. Yaşı küçük olan arkadaşlar pek bilmezler köylerde kovalı kuyular vardır. Kovayı kuyuya yukarıdan aşağıya boş şekilde indirirsin sonra kuyunun içinde kovaya su dolar ve tekrar kovayı yukarıya çekersin. İşte Google tamda böyle siz herhangi bir Google ürününü bilgisayarınıza veya telefonunuza indirdiğinizde Google kovasını boş şekilde indiriyor sonra kullanıcıların bilgisayarlarından kovayı doldurup çekiyor..

Bu anlattığım şeyleri genelde bütün programlar yapıyor ama Google daha bi azgın yapıyor. İşte bide bunların işletim sistemlerini kullanıyoruz hiçbişey yapmasak bile onların esiriyiz..

yav he he...

XAFER37

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Bırakın şifreyi, googlede arattırdıgımız konulardan belkide bizim analizimizi çoktan yapmışlardır, büyük ihtimal :D

St. Benoit

Profesör
Reaksiyon puanı
6
İstesin ben verirdim şifreyi. 3-5 Mbit internet var bana hayrı yok ona mı olacak :)

RedDevil

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Kesin google paraya sıkıştı. İnsansız arabayı yollayıp bizim netlere girecek :D Alırsa alsın. Söyleyince olay olur zaten. Söylemese belirli kişiler bilecekti :4:

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Bizde Habire değiştiririz olmazmı.