GOOGLE`den Bir Armagan Daha

erolarman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hesap Makinesi

Sıkıcı ve uzun matematik işlemlerinizde Google'dan biraz yardım alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken; arama bölümüne yapmak istediğiniz işlemi yazmak! Gerisi , Google'a kalmış. Şimdi deneyelim; klavyenin tuşlarına rasgele basarak elde ettiğim sayı öbekleri…
11rn.gif

24hz.gif

Parabirimi çevirici

38ax.gif

Borsa ile uğraşan kullanıcıların çok işine yarayabilecek bir uygulama daha Google'dan bizlere armağan ediliyor. Tek yapmanız gereken, (Sayı) (P. Birimi) in (Çevirtilecek P. Birimi) şeklinde yazıp aratmak! Bu sayede en güncel para değerlerini birbirlerine kolayca çevirebilirsiniz. Bu arada Türk Lirası için TRL biçimini kullanabilirsiniz. İsterseniz bir deneme yapalım, 16 Amerikan Doları'nı İngiliz Pound'una çevirelim…
En alt basamaklara kadar görme imkanı sağlıyor.

Dosya Tarayıcısı

Şirketinizin önemli tüzük vb. dosyaları PDF biçiminde mi saklanıyor? Eğer bu dosyayı Google'da bulmak istiyorsanız, yapmanız gereken (Dosya adı) filetypeDosya Uzantısı) şeklinde yazıp Google'da aramak…
DOC: Microsoft Word dosyaları için,
XLS: Microsoft Excel dosyaları için,
PDF: Adobe Acrobat dosyaları için,
SWF: Flash dosyaları için kullanabilirsiniz.
Bir deneme yapalım ve Milli Piyango tüzüğünü aramak için Google'dan yardım isteyelim bakalim edecekmi :)

49ae.gif

Ağırlık, hacim, hız gibi ölçüleri çevirmek,

Google, sınır tanımamaya devam edip, ölçü birimleri çevirme olayına da el atıyor. İngiliz ölçü birimleri, yabancı sitelerde (Örneğin, NBA.com'da ki oyuncuların kiloları…) eğer çok meraklıysak yararlı olabilir. Yapmanız gereken, (Değer) (Ölçü Birimi)s in (Çevirtilecek Ö.Birimi)s şeklinde yazıp arkamıza yaslanmak.
Şimdi, 40 kg'nin İngili ölçü birimi Pound ile ne kadar ettiğini bulalım.

54fy.gif

GOOGLE AŞMIŞ

Alintidir.

souris

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Adamlar aşmışda konu biraz geri kalmış :) yıllardır var bunlar.Alıntı site neresidir kaynak verebilir misin belki faydalı şeyler bulabiliriz orada ;)

erolarman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Adamlar aşmışda konu biraz geri kalmış :) yıllardır var bunlar.Alıntı site neresidir kaynak verebilir misin belki faydalı şeyler bulabiliriz orada ;)

Verirdim ama Reklam yapmak yasakmis :) Pm atayim ben sana

D3ry4

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yinede ben illk defa öğrendim bunu, işe yaradı :D teşekkürler..

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Teşekkürler bilgi için..!

myefsane

Dekan
Reaksiyon puanı
49
yıllardır olan birşey bu :) Hatta neredeyse kapatacaklar hahhaa :D tşkler

HARBİKIZ

Profesör
Reaksiyon puanı
132
Sağol ama ben bunları 3 sene önce sitelerde konu olarak açmıştım yeni değil..........

erolarman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadasim anlamak istemediginiz yada anliyamadiginiz bisey var sanirim.SIzin 3 yada 33 yil once konu olarak acmis yada acmamis olmanin bu baslikla bi alakasi varmi? Gordugun gibi hala bilmiyenler varmis.Madem biliyordunuz paylassaydiniz.Bu konu siz aa ben bunlari 3 yil once biliyordum diye yorum yazmaniz icin acilmadi.BIlmiyenler ogrensin diye paylasim amaciyla acildi.Senin 3 yil once bildiklerini,onun 5 yil once bildiklerini,bunun 10 once bildiklerini paylasmayacak olursak burda olmanin ne amaci var.Lutfen yorum yazmadan once dusunelim.Laf olsun diye yorum yazmiyalim.

nsglc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Arkadasim anlamak istemediginiz yada anliyamadiginiz bisey var sanirim.SIzin 3 yada 33 yil once konu olarak acmis yada acmamis olmanin bu baslikla bi alakasi varmi? Gordugun gibi hala bilmiyenler varmis.Madem biliyordunuz paylassaydiniz.Bu konu siz aa ben bunlari 3 yil once biliyordum diye yorum yazmaniz icin acilmadi.BIlmiyenler ogrensin diye paylasim amaciyla acildi.Senin 3 yil once bildiklerini,onun 5 yil once bildiklerini,bunun 10 once bildiklerini paylasmayacak olursak burda olmanin ne amaci var.Lutfen yorum yazmadan once dusunelim.Laf olsun diye yorum yazmiyalim.

forumlarda bi paylaşan bir de yaptıkları ile şekil yapmaya çalışan kullanıcılar var, sen paylaşan tarafta olmayı seçmissin, diğer taraftakilerin de tarzı bu, kota ile ilgili yardım almak için açılmış bir konu altına ne kadar fazla dl yaptığını gösteren ss ler koyup birşey yaptığını sanabiliyor bu insanlar birde üstüne sidik yarışına bile gidebiliyorlar, o yüzden fazla üstüne gitmene gerek yok, dedim ya adamların tarzları bu yapcak bişey yok.

NoNeTheLeSs

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Google her geçen gün çalışmalarını arttırmakta.
Bunlar daha önce var olan özellikleri lakin dahada geliştirme çabalarına girdiklerini düşünüyorum.
İleride artık her birşeyin üzerinde "Google" markasını görürseniz şaşmayın :D

KintaRo

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Sağol ama ben bunları 3 sene önce sitelerde konu olarak açmıştım yeni değil..........

Yani bu şekilde konuşarak ne kanıtlamaya çalışıyor sunuz? üstteki mesajlara bakarsanız halen haberi olmayanlar var. Biliyordun ama paylaşmadın. O zaman kime ne yararı var. Lütfen paylaşımcı ruha sahip arkadaşların duygularını incitmeyelim.

Edit: Sinirden erolarman ve nsglc arkadaşların mesajlarına bakmadan direk cevap yazmaya girişmişim. Dediklerinize aynen katılıyorum.

RadoN

Dekan
Reaksiyon puanı
3
Yeni veya değil.. Bilmeyenler vardır.. bu yüzden tşekürler..