Google Chrome'a Binlerce Eklenti

Salt Okunur

Profesör
Reaksiyon puanı
42
Mozilla Firefox'un en değerli özelliği, artık Google Chrome'da da mevcut! Google, Mozilla'yı güçlü olduğu noktadan vurmayı hedefliyor.

İnternetin en büyük şirketlerinden Google'ın geliştirdiği web tarayıcısı Chrome'un, şu an kararlı bir sürümü bulunmasına karşın, yeni versiyonunun betası da indirilebilir durumda. Yayınlanacak yeni tarayıcıyla beraber eklenti özelliği aktifleştirecek olan yetkililer, bu konu için epey ter dökmüşe benziyor.

google-chrome-browser1264492648.jpg

Firefox İle Yarışacak

Tıpkı Mozilla'nın Firefox'u gibi eklentilerle genişletilebilecek olan Chrome için 1500'den fazla eklenti hazırlandığı duyuruldu! Aralık 2009'dan beri ek yazılım uygulaması beta aşamasında olan Chrome'un, bahsi geçen programlarla şimdikinden çok daha kullanışlı bir hale geleceği tahmin ediliyor.

Google Sözlük, Google E-Posta Kontrolü ve Twitter hesabınızı yönetebileceğiniz Chromed Bird gibi eklentiler, şimdiden beta tarayıcıyı kullananlar için indirime hazır. Chrome'un eklentileriyle ilgili ayrıntılı bilgiye ulaşmak için Chrome.google.com/extensions adresine tıklamanız yeterli.

:: Chrome için indirime sunulacak eklentilerle beraber, tarayıcı tercihiniz değişebilir mi?

Yazan: Aykut Göker
SDN - http://shiftdelete.net

hellowner

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hız yüzünden chrome'a geçtim. Arasıra eklentilere çok ihtiyaç duyduğumda eski traktör firefoxu çalıştırıyordum. Ama aralıktan beri Chrome Beta sürümünde eklenti desteği vardır ve firefox'un hemen hemen en popüler eklentiler mevcut durumundadır.
Ne deyim, artık Chrome'un önüne kimse geçemez!

annttiigs

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
24
ben bu haberi vereli n. hafta geçti :)

yusher

Profesör
Reaksiyon puanı
12
zaten chrome kararlı sürümünde ( 4.0.249.78 ) eklenti desteğine sahip. haber biraz eski gibi =)

ilahiyatci

Doçent
Reaksiyon puanı
10
biraz değil çok eski. ben unuttum bile o haberi. hatırlattığın için sağol arkadaşım:thumbup:

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Firefox'un atak yapması lazım. Sanırım Firefox da minik minik adımlarla ama sağlam bir şekilde vuracak Chrome'u. :)

gvn

Profesör
Reaksiyon puanı
19
herkesin elince bir koz var ie microsoft chrome google firefox garibim linuxların yavaş yavaş gelişcek :D

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Firefox ilk önce açılışını hızlandırsın.Ben açılışta o kadar kasan bir tarayıcı daha görmedim.

Hepsini denedim tarayıcıların.Ama chrome kadar hızlı olanı görmedim.Hem açılışı hem sayfaları yükleyiş hızı mükemmel.Tek eklenti eksiği vardı oda gitti.Gerçi benim için önemli değil eklenti.Tek eklenti adblock kullanıyorum.Süpersin Google,süpersin chrome.Forever CHROME

yer6

Profesör
Reaksiyon puanı
54
sözlük eklentisi çok yetersiz.hiçbir kelimeyi tanımıyo :S

mc92001

Doçent
Reaksiyon puanı
16
sözlük eklentisi çok yetersiz.hiçbir kelimeyi tanımıyo :S

Bubble Translate eklentisi süper.google translate altyapısını kullanıyor.
web sayfası üzerinde çevirmek istediğin metni seçiyorsun.ve eklenti simgesine tıklıyorsun.seçtiğin metin üzerinde çevirilmiş halini gösteriyor. hangi dillerde çevireceğini seçebiliyorsun. ayrıca çeviri için kısayol belirleyebiliyorsun.

FiRARDA

Asistan
Reaksiyon puanı
1
google yavaş yavaş tayyeb mantığını bastırmaya başlayacak galiba herşeye el atıyorlar sanırım yeni TEKEL devi google olacak.

ufukcoskun

Dekan
Reaksiyon puanı
104
Çoktan değişti zaten tarayıcı tercihim :).Google Chrome.

Pupilla

Dekan
Reaksiyon puanı
138
Firefox ilk önce açılışını hızlandırsın.Ben açılışta o kadar kasan bir tarayıcı daha görmedim.

Hepsini denedim tarayıcıların.Ama chrome kadar hızlı olanı görmedim.Hem açılışı hem sayfaları yükleyiş hızı mükemmel.Tek eklenti eksiği vardı oda gitti.Gerçi benim için önemli değil eklenti.Tek eklenti adblock kullanıyorum.Süpersin Google,süpersin chrome.Forever CHROME

herkes firefox yavaş açılıyor chrome hızlı açılıyor diyor. chromeun hızlı açılmasının sebebi chrome un başlangıçta yükleniyor olması. başlangıç programlarına bakarsanız görürsünüz. firefoxun hızlı açılmasını isteyenler preloader eklentisini yükleyebilirler

firefox4ever

Profesör
Reaksiyon puanı
41
Chromeu dün denedim ama firefoxtan vazgeçiremedi beni.

Nisanci93

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet tarayıcımı değiştireceğim. Bir süreliğine operaya geçeceğim. Çünkü firefox 4 çıkasaya kadar adam olmaz. Hele 3.6 da eklenti uyuşmazlığı yüzünden herşeyim gitti. Özel temam vardı her sürümde çalışıyordu 3.6 çalışmadı. Bende operaya geçtim. Chrome'u kullanmayıda düşünmüyorum :)