Google Chrome v4.1.249.1045 Türkçe

ilkercelik1990

Profesör
Reaksiyon puanı
5
fdd2dj.jpg

Google Chrome v4.1.249.1045 (Windows)
Google Chrome v5.0.360.5 Beta (Linux)
Google Chrome v5.0.360.4 Beta (Mac)

volkanos

Profesör
Reaksiyon puanı
138
maşallah ne kadar hızlı ilerliyor google chrome eklentilerini chrome plus gibi entegre etse güzel olurdu.

ilkercelik1990

Profesör
Reaksiyon puanı
5
chrome'inin normal sürümü ile plus arasında ne gibi bir fark var ..

Google’dan yine bir atak chrome kullanamıyorum mu diyorsunuz alın size + ları ile chrome plus Pek çoğumuz biliyodur aslında Google’ın ünlü tarayıcısı Google Chrome, aslında açık kaynak kodlu Chromium tarayıcı projesi üzerine geliştirilmişti. Bu şu anlama geliyor isteyen herkez kaynak kodunu indirip, Chrome benzeri bir tarayıcı geliştirebileceği anlamına geliyor. Üstelik önümüzde ChromePlus adlı oldukça iyi bir örneğimizde var artık

Maple Studio tarafından Chromium alt yapısı üzerinde kurulup geliştirilen Chrome Plus görünüş olarak Google‘ın Chrome‘una oldukça benzemesine rağmen farklı bir tarayıcı. Onu farklı yapan ise, Chrome tecrübesini daha da geliştirecek olan bazı özellikler eklemesi ve kullanımı kolaylaştırması

Bu özelliklerin en önemlisi ise Super Drag özelliği. SuperDrag ile bir internet sayfasındaki herhangi bir bağlantıyı, aynı sayfa içerisindeki boş bir yere sürükleyip bıraktığınızda, bu bağlantının otomatik olarak yeni bir sekmede açılmasını sağlayabiliyorsunuz

Eğer bir bağlantı değil bir metni seçtikten sonra bu seçimi sürükleyerek sayfanın boş bir yerine bırakırsanız bu kez yeni bir sekmede bu seçili olan kelimelerin Google arama sonuçları açılıyor.

Popüler Firefox eklentisi IE Mode, ChromePlus‘da da yer alıyor. Adres satırının yanındaki ChromePlus simgesine tıklayarak açık olan sayfayı, tarayıcı değiştirmeden IE‘de de görüntüleyebilirsiniz. ChromePlus da ayrıca gelişmiş özelliklere girerek fare hareketlerine 20′ye yakın farklı komut da tanımlayabilir veya hazır tanımlanmışları kullanabilirsiniz.

kaynak: http://www.chromeplus.org/product.php

mgazi

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Chrome'un yeni sürümlerine google translate özelliği eklendi. Türkçe dışındaki dillere sahip olduğumuz sayfalarda sürekli sayfanın üstünden çıkıp duruyor. Bu özelliğine sinir oldum. Bu özelliği kökten kapatmanın bir yolunu bilen var mı?

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
Chrome'un yeni sürümlerine google translate özelliği eklendi. Türkçe dışındaki dillere sahip olduğumuz sayfalarda sürekli sayfanın üstünden çıkıp duruyor. Bu özelliğine sinir oldum. Bu özelliği kökten kapatmanın bir yolunu bilen var mı?

Seçenekler/Gelişmiş Seçenekler' girip, ''Çevir'' sekmesi altındaki işareti kaldır.
5 sürümde böyle görünüyor.
ourz80.png

Ayrıca her dil için bir defaya özgü yapabilirsin bu işlemi.
Sayfada çevir yazısının çıktığı pencerenin sağ tarafında hangi dil ise, (misal Rusça) ''Rusça dilini asla çevirme'' yi seçerek bunu o dil için tamamen engelleyebilirsin.
2zdwqyo.png

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Peki sizce Chrome dev channel mı?. Yoksa beta channel mı?. Hangisini tavsiye edersiniz... Ben DEV kullanıyorum ama film seyrederken tak diye gidiyor...Filmin en heycanlı yerinde tak diye düşüyor sonra bide Google chrome yeniden başlatılsınmı???.. Diye soruyor... Ne sinir bozucu bişey yaaa...

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Firefox'tan başkası yalan.:D

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Bu chrome sınırsız net kullananlar için olmaya başladı.Bu ne zırt pırt her gün güncelleme,yeni sürüm.İndirmeye kalksam ay başından beri kotayı dolduracak herlade :)

Sınırsız olsa seve seve indiririm ama kotalı...

mgazi

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Seçenekler/Gelişmiş Seçenekler' girip, ''Çevir'' sekmesi altındaki işareti kaldır.
5 sürümde böyle görünüyor.
ourz80.png

Ayrıca her dil için bir defaya özgü yapabilirsin bu işlemi.
Sayfada çevir yazısının çıktığı pencerenin sağ tarafında hangi dil ise, (misal Rusça) ''Rusça dilini asla çevirme'' yi seçerek bunu o dil için tamamen engelleyebilirsin.
2zdwqyo.png

Bu özellik ilk eklendiğinde bayağı kurcaladım ama bulamamıştım. Yeni güncellemelerle kaldırma seçeneği eklenmiş demekki.Teşekkür ederim.