Google Chrome 5.0.342.8 Beta / 5.0.360.0 Dev

tolgasal

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Yenİmİ Çikti bu

Sen mesajı yazarken yeni versiyon çıkmış olabilir bir kontol et :)

Geçen haftanın hız rekorları kıran iki sürümü şu anda firefox'un altında. Anladıysam ne olayım. Ama firefox hiç istifini bozmuyor. Hemen hemen hep aynı skorlar :)

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
Yahu Opera 10.51 geçen hafta 13.000 puan alıp tarihi rekora imza atmamış mıydı?
Şimdi firefox'un altında...

Arkadaş ekran görüntüsü vermek için link'i kendi tarayıcısından açmış, benim yaptığım testler değil onlar. İlk mesajımdaki test geçerli olandır. Opera, Chrome'un son Dev sürümü ve Chromium hariç, diğer hepsinden hâlâ hızlıdır.

tolgasal

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Arkadaş ekran görüntüsü vermek için link'i kendi tarayıcısından açmış, benim yaptığım testler değil onlar. İlk mesajımdaki test geçerli olandır. Opera, Chrome'un son Dev sürümü ve Chromium hariç, diğer hepsinden hâlâ hızlıdır.

Onu demiyorum. Sonuçta arkadaş bir test yapmış eski ve yeni sürümlerinde içinde olduğu. Opera 10.51 ve chrome'ın geçen hafta rekor kıran sürümleri nasıl bu hafta firefox'un altında kalmış.

Ya da kendi sisteminde nasıl bu kadar düşük kalmış. Bu kadar fark biraz anormal değil mi?

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
Onu demiyorum. Sonuçta arkadaş bir test yapmış eski ve yeni sürümlerinde içinde olduğu. Opera 10.51 ve chrome'ın geçen hafta rekor kıran sürümleri nasıl bu hafta firefox'un altında kalmış.

Ya da kendi sisteminde nasıl bu kadar düşük kalmış.

Alttaki resimden bahsediyorsan, hayır test yapmamış arkadaşım. Dikkatli bakarsan Please run the benchmark. No results for.. yazıyor.(test yapın diyor) Arkadaş benim yapmış olduğum testi, vermiş olduğum bu link'i kullanarak açmış ve alta kendi skorları çıkmış. (yapmasa da çıkıyor peacekeeper'da) Alttaki son üç sonuç benimkiler değildir.
ekranalntsj.png

tolgasal

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Alttaki son 3 sonuç senin değil onun tamam. Ama son 3 sonuç aynı bilgisayarın ise nasıl oluyorda firefox önde diyorum. O bilgisayarda firefox daha mı hızlı oluyor o zaman.

Ya da son 3 sonuçtan diğerleri başkalarının diyelim. Opera ve chrome nasıl bu kadar düşük puanlar alıyor.

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
Alttaki son 3 sonuç senin değil onun tamam. Ama son 3 sonuç aynı bilgisayarın ise nasıl oluyorda firefox önde diyorum. O bilgisayarda firefox daha mı hızlı oluyor o zaman.

Ya da son 3 sonuçtan diğerleri başkalarının diyelim. Opera ve chrome nasıl bu kadar düşük puanlar alıyor.

Ben de diyorum ki kafasına göre dizmiş orada Peacekeeper.:) (en son açılan tarayıcıya göre muhtmelen) Test falan yapılmamış yani. Firefox'un, Opera'nın 10.50 üzeri ya da Chrome'un herhangi bir 5 sürümüne yakın puan alması ihtimal dışı.

Kendi sistemimde Firefox'la aldığım son test aşağıdaki gibidir.

157en3b.png

tolgasal

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Ben de diyorum ki kafasına göre dizmiş orada Peacekeeper.:) (en son açılan tarayıcıya göre muhtmelen) Test falan yapılmamış yani. Firefox'un, Opera'nın 10.50 üzeri ya da Chrome'un herhangi bir 5 sürümüne yakın puan alması ihtimal dışı.

Kendi sistemimde Firefox'la aldığım son test aşağıdaki gibidir.

157en3b.png

Şu süper bilgisayarların biri sadece firefox ile test yapsada şampiyon değişse ne güzel olur. Benim sistem 4 binlerde kalıyor. Yok mu sesimi duyan. Çok süper olmasınada gerek yok. Şöyle 5-6 ayrı işlemcili, 20 gb ramli vb bişe yeter :D