Google Chrome 5.0.342.3 Dev

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
İE istersen hızda Firefox'u beşe katlasın. Açık kaynağın ne demek olduğunu bilenler İE kullanmazlar. Sen sanıyor musun ki Firefox'u kullananlar hızı için kullanıyor. Bir de bundan sonra hız farkı ne olacak ki, 1 mili saniye mi :D

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Firefox savaşı , IE 9 a karşı kaybedecek gibi.IE 9 TP sürümü hiçte fene değil.Firefox hızına neredeyse ulaşmış durumda....

İE varya o sekme açışı yokmu beni deli ediyor... Kendini baştan aşağı yenilemezse kimse kullanmaz o tarayıcıyı...

gezegen

Profesör
Reaksiyon puanı
37
chrome çıktıgı ilk günden beri kullanırım çokta memnunum en güzel tarafı sadeliyi

hele eklenti desteği bal kaymak oldu

bu sürüm final sürümmü acaba ?

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
chrome çıktıgı ilk günden beri kullanırım çokta memnunum en güzel tarafı sadeliyi

hele eklenti desteği bal kaymak oldu

bu sürüm final sürümmü acaba ?

Dev sürüm. (developer) Yani geliştirici sürümü anlamı taşıyor, henüz beta aşamasına gelmedi 5'ler.

byxxl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
:) savaşa qerek yok yapılan Testler herşeyi qösterio

FOREVER CHROME...

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
İE istersen hızda Firefox'u beşe katlasın. Açık kaynağın ne demek olduğunu bilenler İE kullanmazlar. Sen sanıyor musun ki Firefox'u kullananlar hızı için kullanıyor. Bir de bundan sonra hız farkı ne olacak ki, 1 mili saniye mi :D
Eklentiden bahsediyorsun :) Bazıları için eklenti mühim değil.Örneğin; ben....

İE varya o sekme açışı yokmu beni deli ediyor... Kendini baştan aşağı yenilemezse kimse kullanmaz o tarayıcıyı...

Tam tersi kendini baştan aşağıya yenilerse IE hiç kullanılmaz.Piyasada tüm sayfaları sorunsuz açan sadece IE var.IE kendini baştan aşağıya yenilerse ne olur? Her sayfayı açamaz...

Sen Microsoft'un IE yi hızlandırmak istemediğini mi sanıyorsun?(İsterse herkesi geçer ancak şuanki IE ile değil yeni bir tarayıcı yaparsa ancak)

Militarist

Dekan
Reaksiyon puanı
130
Söz taraftarlıktan açılınca bir makalenin bir paragrafı geldi aklıma.

Ortaya çeşit olsun;

Komplekslerinizi şişe diplerinde, korkularınızı seccadelerde, kıskançlıklarınızı magazin haberlerinde, aczinizi çılgın yaz gecelerinde, ezikliğinizi apış aralarınızda, cehaletinizi imajlarınızda kaybedebilmek için binbir takla atarken, ne katmerli kalantorlara ne servetler kazandırdığınızı görebilmenizi istiyorduk. Çünkü gafil geziyordunuz. Çünkü şaşkındınız. Tutunamadan ayakta duramıyor, uyum sağlamadan bir benliğe sahip olamıyor, köleleşmeden yönetilemiyordunuz. Bunun için birer taraftar ve sempatizan ve hayran ve eş ve arkadaş ve köpek oluyordunuz. Asalları okeklerinden menkûl küsüratınız, karısız kalırsa bitleneceği için evlendirilmiş maço kocalar ile kocasız kalırsa kötü yola düşeceği için başgöz edilmiş cilveli karıların "yaşlanınca bize baksınlar" diye yaptıkları çocuklardınız. Ve madem ki kaşınıyordunuz, şöyle veya böyle; vardınız. Şöyle böyle kalmayı kendinize yediremediğiniz ve fakat kendiliğinizden olmayı da beceremediğiniz için, muhtelif dizilerden kendinize periyodik kişilikler seçtiniz, karı kıza lazım olur diye birkaç şiir ezberlediniz, kendinizi daha iyi ifade edebilmek için telefonunuza da'li di'li minibüs kornası indirdiniz, ama soyunuz şöhretlensin diye dedenizi soyup ebenize de bindirdiniz, trend gereği "hayır" dediğiniz savaşlar kanlandıkça reyting olup yağmasını da bildiniz; kesilen başları, ortalığa saçılan bağırsakları, kopan bacaklarını sürünerek arayan adamın çığlıklarını mavi dişlerinizle lokma lokma paylaştınız. Kiminiz kendini normal sanabilmek adına marjinal takılma çabasındayken, kiminiz marjinali de aşabilmek için en normali oynadınız. Çeşnicibaşının tuvaleti gibi kokuyordu farklılıkta aynılığınız. Kiminiz ona “gurme” bile dese, çeşnide suç ortağıydınız. Sunulmuş hazlara, fason heyecanlara öylesine müptelaydınız ki, herhangi bir genel-geçer suça ortaklık etmeden yaşayamaz hale gelmiştiniz. Babanızın mabadını satarak kazandığı parayla aldığınız markalı cicileri gezdirdiğiniz caddelerinize ışıklı yılbaşı süsleri takıldı diye istediğiniz bütün zengin kulüplerine elinizi kolunuzu; bu kulüplerdeki bütün hatunlara belinizi dölünüzü sallaya sallaya girebileceğinizi sandınız. Bu umutla, ülkeniz parsel parsel peşkeş çekilirken, cehlinize sunulan pörsük kayınları dert edinip medeniyet yolundaki alçak mayınları görmezden geldiniz. Cem-i cümlenizle alay edenlerin terli avuçlarında, koskoca “Atatürk” ismini, yelloz anasının dizinin dibinde şıllık yalanan piksel ciğerli bir yalana indirgediniz. Vatan elden gidiyor diye mangalda sucuk bırakmayanlarınız başta olmak üzere, tek biriniz bile elinize baltayı alıp bu kalleşliğin üzerine indirmediniz. Mahallenin faşist bekçisini öldüren komünist dayısını, dilinde dinsiz amcasının kanıyla gezen şeriatçı eniştesinden aldığı bıçakla doğrayan milliyetçi babalarınız, 666 ekran aptal kutuları karşısında Orman Bakanlığı’na bağlı mübarek göbeklerini kaşıyarak geviş getirirken, zevk-ü sefanın zehirli yularından sefalet otlanabilmek için gafil dizginlerinizi kendi toynaklarınızla vatansız gavurların önüne serdiniz.

Söz meclisden dışarı.

Pupilla

Dekan
Reaksiyon puanı
138
hız dediğin milisaniyelerle ölçülüyor. üstelik firefox bir siteye sadece ilk kez girdiğinde yavaş açıyor sayfayı. siteye ikinci kez girdiğinde sayfaları firefoxtan hızlı açan yok. üstelik her şey hız değil. sınırsız özgürlük, güvenlilik ve stabilite firefoxta:clap:

rhyperior

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
hız dediğin milisaniyelerle ölçülüyor. üstelik firefox bir siteye sadece ilk kez girdiğinde yavaş açıyor sayfayı. siteye ikinci kez girdiğinde sayfaları firefoxtan hızlı açan yok. üstelik her şey hız değil. sınırsız özgürlük, güvenlilik ve stabilite firefoxta:clap:
+1. doğru söze ne denir.

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
5.0.342.3, 5.0.342.2'den bir miktar daha iyi. Tahminimce 9k civarı puan alır peace'den.

Immune

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Firefox savaşı , IE 9 a karşı kaybedecek gibi.IE 9 TP sürümü hiçte fene değil.Firefox hızına neredeyse ulaşmış durumda....
Çok değil sadece boş bir sekme açmasını istiyorum IE'den.Bir an bilgisayar virüs taramasına filan başlıyor sanıyorum :tongue:.O nedir öyle ya?Firefox'ta tıkladığım gibi geliyor boş sekme.

ufukcoskun

Dekan
Reaksiyon puanı
104
Çok değil sadece boş bir sekme açmasını istiyorum IE'den.Bir an bilgisayar virüs taramasına filan başlıyor sanıyorum :tongue:.O nedir öyle ya?Firefox'ta tıkladığım gibi geliyor boş sekme.
Hakikaten ya :D.Kasım kasım kasılıyor pc :D.Sanarsın çok mühim bir görev yapıyor,uyduruk bir sekme açmasını istiyoruz IE'den :D

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
Microsoft , Chrome'un sekme özelliğini patentledi.Google biraz geç kaldı :D Bahsettiğiniz sorun şuan yok bende...

fobyram

Asistan
Reaksiyon puanı
0
hepsi güzel niye tartışıyorsunuz :D

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
galatasaray.org'da sağ taraftaki sonraki maçları gösteren bölüm çalışmıyor, Firefox ve Opera'da sorun yok. Sizde de aynı mı?

forsaken1x

Asistan
Reaksiyon puanı
6
İşi hiç fanatikliğe vurmayacağım fakat,

Uzun yıllar Firefox kullandım. Kullandığım süreçte memnundum. (memnun olmadığım yanlar yok değildi.)

Google, Chrome web tarayıcısını piyasaya ilk sunduğu anda indirdim ve o günden beri Chrome kullanıyorum. Birçok yenilik kattı Chrome. Her sekmeyi ayrı ayrı web tarayıcısı olarak tanıması ve browserin çökmemesi beni en mutlu eden yandı. (Firefoxta çok canı yanan biri olarak.) Hızı ayrı bir güzelliği, sadeliği, Google Bookmarksları Google Dokumanlara senkronize edebilme olayı, uzantı desteği, karmaşık olmayan yapısı ve daha birçok özelliği taktirliktir.

Hangi teknolojik olay sizin ihtiyaçlarınızı daha iyi karşılıyorsa ona yönelin fanatiklik yapmayın. Hayatında macbook başına oturmadan mac'lere tavır alan insanlar gibi chrome a da tavır almayın. Chrome bu pazara hızın ne kadar önemli olduğunu hatırlattı. Arayüzü ile herkese örnek oldu. (firefox 4 ün opera'nın yeni arayüzlerine bakın ve çıkacak olan İE 9 un tabi, hepsi Chrome vari arayüz.)

Chrome daki güzellik tartışılmaz. Şimdilik benim için en iyisi Chrome. Daha iyisi olunca, ona geçeriz. Saygılar...

cheleby

Profesör
Reaksiyon puanı
227
Ne yaptıysam farklı tarayıcılara alışamadım.Firefox bağımlılık yaptı bende :D

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
Arkadaşlar Chrome ve Opera arasında hız açısından müthiş bir çekişme yaşanıyor. Opera, 10.50 sürümünü en hızlı tarayıcı diye lanse edip Chrome tarafından tokatlanınca, kısa sürede tarayıcısını muazzam ölçüde geliştirmiş.
Öyle ki Opera, birkaç saat önce kullanıma sunduğu Opera 1051 RC1 sürümü ile ilk defa Chrome'u yakaladı.:)
Son RC'yi denemediyseniz çok şey kaybediyorsunuz. 10.50'den açık şekilde daha hızlı.
Sanırım az önce yapmış olduğum test her şeyi açıklıyor...:clap:
Tebrikler Opera, tebrikler Chrome.:thumbup1:

2dccn7q.jpg

1ruby1

Profesör
Reaksiyon puanı
37
Arkadaşlar Chrome ve Opera arasında hız açısından müthiş bir çekişme yaşanıyor. Opera, 10.50 sürümünü en hızlı tarayıcı diye lanse edip Chrome tarafından tokatlanınca, kısa sürede tarayıcısını muazzam ölçüde geliştirmiş.
Öyle ki Opera, birkaç saat önce kullanıma sunduğu Opera 1051 RC1 sürümü ile ilk defa Chrome'u yakaladı.:)
Son RC'yi denemediyseniz çok şey kaybediyorsunuz. 10.50'den açık şekilde daha hızlı.
Sanırım az önce yapmış olduğum test her şeyi açıklıyor...:clap:
Tebrikler Opera, tebrikler Chrome.:thumbup1:

2dccn7q.jpg

Anlaşılan Opera ve Chrome arasında ki çekişme bize yarayacak.. Firefox'un ise bu yarışa katılması çok güç.. Güle güle Firefox hoşgeldin Chrome

greench

Asistan
Reaksiyon puanı
1
2dccn7q.jpg
Çekişme olduğu bir gerçek fakat. İki tarayıcının kararlı olarak sunulan sürümlerine bakarsan (Chrome 4 ve Opera 10.50) Opera 10.50'nin daha hızlı olduğunu görürsünüz. İlk defa Chromu yakaladı cümleniz tamamen yanlış oluyor.

Şuana bakacak olursak 10.51RC1 ve Chrome 5.0.342.3 başbaşalar ama Opera'nın her derlemesinde Chrome'un snapshotları gibi hız arttırımları oluyor.

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
Çekişme olduğu bir gerçek fakat. İki tarayıcının kararlı olarak sunulan sürümlerine bakarsan (Chrome 4 ve Opera 10.50) Opera 10.50'nin daha hızlı olduğunu görürsünüz. İlk defa Chromu yakaladı cümleniz tamamen yanlış oluyor.

Şuana bakacak olursak 10.51RC1 ve Chrome 5.0.342.3 başbaşalar ama Opera'nın her derlemesinde Chrome'un snapshotları gibi hız arttırımları oluyor.

Bunu şu anlamda söyledim; Opera en hızlıyım derken, bir şekilde Chrome'un hep daha hızlı bir sürümü vardı. Aslına bakarsanız hâlâ da var.:)
Opera 10.50 sürümünü çıkarmadan önce Chrome 4 sürümüyle yine öndeydi Opera'dan.
Sonuç olarak yine geçemeyeceğini, yarışın sonuna gelindiğinde Opera'nın yine Chrome'un gerisinde kalacağını öngörüyorum.:clover: Elbette benimkisi tahmin.