Gold Bilgisayar'dan İlginç Tasarruf Önlemi(!)

Bu konuyu okuyanlar

Cem

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Gold Bilgisayar’dan İlginç Tasarruf Önlemi(!)

Teknoloji marketlerinden Gold Bilgisayar’ın kriz nedeniyle (doğru veya yanlış bilinmez) zor günler geçirdiği söylentileri arasında düştüğü son durum merak uyandırdı
İstanbul'un Anadolu yakasındaki bilgisayar toplama üssü olarak bilinen Yazıcıoğlu arenasından taksitli satışlarıyla sıyrılarak zirve yapan Gold Bilgisayar (Gold Computer & Electronics olarak da adlandırılıyor) krizin ağırlaştığı mı desek, sona yaklaştığı mı desek diye düşündüğümüz günlerde ilginç ve şaşkınlık yaratan bir duruma düştü.
gold1234796517.jpg

Eski Gold, Yeni Old (!)
Birçok teknoloji marketinin ve Gold Bilgisayar'ın ayakta durmakta zorlandığı ve satış için agresif kampanyalarla nakit akışı sağlamaya çalıştığı söylentileri dolaşırken karşılaştığımız bu manzara bizlere trajikomik bir kare olarak göründü. Şirketin Altunizade'de uzun süre önce açtığı ve nadiren kalabalık görüldüğü iddia edilen mağazasında işte fotoğraftaki durumla karşılaştık. Boğaz Köprüsüne giden E-5 yolunun yanında yer alan mağaza geceleri Gold Computer olarak değil ‘old computer' adıyla yansıyor.
gold21234796557.jpg

Altunizade'nin yeni teknomarketi: Old Bilgisayar
‘G' harfinin sönmesiyle birlikte yenilenen adıyla gözlemlenen ‘Old' bilgisayarı görenlerin esprili yaklaşımları arasında şunlar yer aldı:
"Gold elektrikten tasarruf etmenin yolunu bulmuş";
"Bu Gold'da iyice yaşlandı" (‘Old' kelimesi İngilizce'de ‘Yaşlı' anlamına geliyor);
"İşler kötü, Gold'dan kala kala Old kaldı";
"Eski Gold bilgisayar, yeni Old bilgisayar"

:: Sizce Gold bizi yeni bir markaya mı alıştırıyor?

Yazan: Cem Sünbül
SDN - http://shiftdelete.net

cepo

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bence bu sorunu halederler ama ben goldu gerçekten çok seviyorum çünkü ürünü satarken değil satıktan sonrada sizinle ilgileniyorlar gerçekten bence türkiyede profesional anlamda çalışan iyi firmalardan biri.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Yani gold tabelasındaki bir harfin ışığının arızalanmasını bu kadar zorlama bir yorumla haber yapmanın mantığı nedir bilmiyorum...
Gold dan alışveriş bir iki kere yaptım ama öyle pahalı şeyler almadım... ama yine de dalga geçilecek bir mağaza olduğunu düşünmüyorum...

yusufsan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
35
Güzel espri. (Başta ciddi bişey sanmıştım.)

scream1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yani gold tabelasındaki bir harfin ışığının arızalanmasını bu kadar zorlama bir yorumla haber yapmanın mantığı nedir bilmiyorum...
Gold dan alışveriş bir iki kere yaptım ama öyle pahalı şeyler almadım... ama yine de dalga geçilecek bir mağaza olduğunu düşünmüyorum...

Aynen katılıyorum zorlama bir haber gibi görünüyor. :icon_-1:

mnalilarry

Asistan
Reaksiyon puanı
0
konu komik resimler bölümüne taşınmalı haber degeri dışında her şey var sdn deki haberler ne ara bu kadar ucuz oldu :s

savruk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
kendimi saçma sapan bir gazete yazısı okurmuş gibi hissettim.böyyk

Saint2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sadece ve sadece ortada var olan bir elektirk arızasını niçin bu kadar spekülatif bir haber haline getirmenize çok şaşırdım...

Sıkıntınız ne bilmiyorum ama sanki Gold batsa zil çalıp oynayacağınız imajı doğdu bende....
:wassat::wassat::wassat:

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Bu arada bu haber adı altında yayınlanan bayağı espri
Shiftdelete.net makaleleri bölümüne hiç yakışmamış... Shiftdelete.net makalesi olarak yayınlana haberlerin bir gerçekliği bir ciddiyeti olmasını beklerdim...

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Lamba patlamıştır..:D

KAZUYA

Doçent
Reaksiyon puanı
20
cok gulduk ya sen cok yasa ha *ha *ha*

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Reklamsa ilgi çekiyor valla. :D

phazedllon

Asistan
Reaksiyon puanı
1
aslında GOLD un zor günler geçirdiği gerçektir. Dikkate alınması gereken kısım sadece budur. Gold izlediği politika ile benim gözüm iyi bir firmaydı.

Rapchy

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
120
Belkide o anda bozuldu siz gördünüz Gold'un haberi vardıda para yok diyemi yaptırmadı sanki

JuGoLaTe

Asistan
Reaksiyon puanı
1
geceleri kara borsaadan 2. el elektronik cihaz satsi yapiyormus sordum ben..

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
espiri fena değil, anasayfadan bu verildiyse olay abartılmıştır.

eray045

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
250
bi g si yanmıyo diye gold zor günler geçiriyo haberleri çıkıcaksa vay halimize :)

Alengirli

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Old'a rakip bi de Atan Bilgisayar bekliyoruz :D

jascuha

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bence bu sorunu halederler ama ben goldu gerçekten çok seviyorum çünkü ürünü satarken değil satıktan sonrada sizinle ilgileniyorlar gerçekten bence türkiyede profesional anlamda çalışan iyi firmalardan biri.

%100 katılıyorum kardeşim sana garanti süresinin dolmasına 1-2 ay bile kalsa sizi mağdur etmiyecek şekilde ilgileniyorlar pahalı olsun gold dan olsun;)

Son mesajlar