Öneri GO dili ve Phyton hakkında?

Bu konuyu okuyanlar

alpacino_34

Müdavim
Reaksiyon puanı
495
Forumdaşlar selam bu iki programdan birine başlayacağım, Go için söylenen olumlu yorumlar var yeni yeni parlamaya başlıyormuş.
O bir yana Phyton diline son zamanlarda merak salmışlığım vardı sizinde yorumlarınızı dinlemek isterim.

Elektrik elektronik otomasyon teknikeriyim, 17-18 li yaşlarda yaptığım 3-5 Wordpress sitesi ve seo çalışmaları dışında pek bir atılımım olmadı programlama hakkında..
HTML CSS öğrenip web yazılıma olan eski merakımı tamamlamak isterdim ama phytonu araştırınca daha bir ufkumu açtı.. ve şöyle okumuştum Phyton bilen birisinin HTML ve CSS e ihtiyacı pek olmaz tarzı ne kadar doğru bilemem..

Emnn

Jet Sesi, Özgürlüğün Sesidir!
Emektar
Reaksiyon puanı
1,839
Phyton bilen birisinin HTML ve CSS e ihtiyacı pek olmaz
bunu ilk defa duydum ama bildiğim kadarıyla Python daha çok web sitelerin backend tarafında kullanılıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben şahsen Python'dan başlamanız taraftarıyım ama alanınızı tam belirlerseniz daha iyi bir karar verebilirsiniz

alpacino_34

Müdavim
Reaksiyon puanı
495
bunu ilk defa duydum ama bildiğim kadarıyla Python daha çok web sitelerin backend tarafında kullanılıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben şahsen Python'dan başlamanız taraftarıyım ama alanınızı tam belirlerseniz daha iyi bir karar verebilirsiniz
Merhaba, alanım aslında net değil kodlama bilmiyorum. Ben, hem zevki olarak hemde bilezik olarak hangisi daha zevkli öğrenmesi çabuk sökülen bir dildir diye sorayım birde özel ders alıp hızlıca sökmek istiyorum. Çünkü farklı bir dal ve asıl dalım elektronik devre analizi bu sefer benim devreler karışıyor :)

Emnn

Jet Sesi, Özgürlüğün Sesidir!
Emektar
Reaksiyon puanı
1,839
Programlama öğrenip amacınız ne olucak ilk önce bunu belirleyin yani
Web site yapmak
Oyun Yapmak
Mobil Program
Pc için falan
sonra buna uygun dil belirleyin bunu daha belirlemediyseniz
Python ile başlayın sonra karar verip ona göre hareket edersiniz