Gnome kullanan en iyi Linux?

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
Kde4'lü birkaç dağıtım denedim ama Kde'yi sevemedim?

Ubuntu dışında Gnome ile gelen bildiğiniz en iyi dağıtım hangisi? Bildiğiniz varsa paylaşırsanız sevinirim.

zootechnist

Doçent
Reaksiyon puanı
22
Dün kardeşimin bilgisayarına Fedora DVD kurdum.fena değil ama alışkanlıktan olsa gerek synapticsi aradı gözlerim :)

onun dışında openSUSE kurdum kendi laptopuma evvelki gün çözünürlük için uğraştırdı biraz.gerçi hallettim ama çok hoşuma gitmedi açıkçası.

geçen haftalarda Mint kullanmıştım bi süre zaten ubuntunun aynısı sadece biraz modifiye edilmiş hali.Ama ubuntudan daha performanslı çalışıyordu.yalnız ubuntuda karşılaştığım problemler onda da vardı (örneğin skypede kamera problemi,flah videolardaki problemler ve intel ekran kartı problemi) ancak hepsinin çözümü hem ubuntuda hemde minte var ve aynı yoldan.

Sabily de (eski adı Ubuntu Muslim Editon) aynı şekilde ubuntunu modifiyeli hali.çalışma açısından bi farkı yok.

HapS

Profesör
Reaksiyon puanı
63
gnome gnomedur yusufsan hepsinde aynı birkaç araç gereç haricinde.

gnome un saf halini denemek istiyorsan gnome.org dan gnome live cdyi indir bir bak ne kadar berbat olduğunu gör ubuntu ekibi iyi modifiye yapiyor

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
Yani diyorsunuz ki boşuna uğraşmayayım. Olur sizi dinleyeceğim.

Allah'a şükürler olsun Ubuntu'yla aram çok iyi. Böyle devam edeceğim o zaman.

Gnome gnome'dur. ;)

zootechnist

Doçent
Reaksiyon puanı
22
Yani diyorsunuz ki boşuna uğraşmayayım. Olur sizi dinleyeceğim.

Allah'a şükürler olsun Ubuntu'yla aram çok iyi. Böyle devam edeceğim o zaman.

Gnome gnome'dur. ;)

eğer amacın masüstü görmekse uğraşma :) zaten ubuntuda istediğin her masüstünü kurup görebilirsin.

ben ortalama haftada bir format atıyorum pc'ye (sanırım yakında yeni bir hdd'ye ihtiyacım olacak :D )

ama amacım masüstü görmek değil.paket yapılarını ve öntanımlı sistemin performansını ölçmek.

snow fox

Profesör
Reaksiyon puanı
13
sanırım gnome'u en iyi kullanan linux diyecektin :)

eonder87

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
linuxu ögrenmek istiyorum msn adresimi bırakıyorum inş yardım edebilecek birileri çıkar... a dan z ye ögrenmek istiyorum linuxu...

eonder87@hotmail.com

zootechnist

Doçent
Reaksiyon puanı
22
linuxu ögrenmek istiyorum msn adresimi bırakıyorum inş yardım edebilecek birileri çıkar... a dan z ye ögrenmek istiyorum linuxu...

eonder87@hotmail.com

Linux'u A'dan Z'ye öğrenmek teknik olarak mümkün değil.Ama eğer linux bilgini ilerletmek istiyorsan bizler burada her zaman yardımcı oluruz.

Ama bu tek kişinin yardımcı olabileceği bir konu değil.Ben 5 yıldır linux dağıtımlarını kullanıyorum.Ve hala acemi olarak hissediyorum.

linux dağıtımlarında ilerlemek için forumlar,irc kanalları, dökümanlar vb. takip etmek lazım.Çünkü her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır.

Ben KDE'yi anlatırım bir başkası GNOME'u biri Amarok'u sever biri Rythmbox'u velhasıl dediğim gibi buradan yuardımcı olabiliriz ama senin de internetteki bilgi kaynaklarını takip etmen lazım.Herşeye rağmen takldığın konu olursa özel mesaj at yardımcı olmaya çalışırım. MSN ile çok aram yok. :)

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Linuxu öğrenmek istiyorsan indireceksin, yazdıracaksın CD' ye, kuracaksın sonra. Gurcuklaya gurcuklaya öğreneceksin. Tabi biraz da merak olması lazım.

Böyle A' dan Z' ye anlatmak çok çok zor :)

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
linux dağıtımlarında ilerlemek için forumlar, irc kanalları, dökümanlar vb. takip etmek lazım.
Bu kaynaklardan aradığınız şeyleri % 100 e yakın bir oranda bulabilirsiniz.
Mesela okumaya buradan başlayabilirsiniz.

Linux - Vikipedi