Gnome/KDE

Bu konuyu okuyanlar

.Noodle__

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Hangi masaüstü daha iyi olur ubuntu sanal makine kurucam ama kararsız kaldım

Mehmet_Emir

Doçent
Reaksiyon puanı
1,179
KDE çünkü en azından bana göre diğer seçenekten daha iyi.

Son düzenleme:

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Herkesin zevkine göre değişiyor. Ben GNOME seviyorum ağabeyim KDE seviyor mesela. Sizin zevkinize kalmış.

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Ben şahsen Gnome severim ama KDE daha çok özelleştirme sunar.Güncel kullanıcı için en modern olanın Gnome olduğunu düşünüyorum.

Syphex

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Ubuntu zaten GNOME yüzünden hantal + sanal makinede hantal. KDE daha iyi olacaktır, fakat imkanınız varsa Live olarak çalıştırın.

XXIIIIMMIII

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Gnome son kullanıcı için gayet iyi ve kolay bir masaüstü ortamıdır ama çok fazla ram tüketir KDE ona daha az ram tüketir. İkisininde arayüzü gayet güzel ama KDE daha fazla özelleştirilebilir.

Size tavsiyem sanal makinede Linux kullanacaksanız pencere yöneticilerine yönelmeniz (i3, dwm vs.) son kullanıcı için uygun değillerdir ama zamanla kolayca mantığı kavranabilir kendinizi geliştirmenize yardımcı olacaktır.

Bu pencere yöneticileri tamamen sizin özelleştirmeleriniz üzerine kuruludur işte asıl zor olan bunları kavramak ama bunları kavradıktan sonra gayet güzel işler çıkarabilir ve bazı programcıklar yardımıyla bir masaüstü ortamından farksız bir deneyime ulaşabilirsiniz bence bir araştırın.

Bu github kendimin özelleştirdiği i3 masaüstüne ait konfigirasyon dosyaları, inceleyebilirsiniz.