Bu konuyu okuyanlar

Ali Efe SÖNMEZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
!!!General mobile gm 5 plus telefonum bilmediğim bir nedenle bir anda şarjı yok gibi kapandı bataryayı değiştirdim ama yinede açılmadı lütfen yardım edin.
şarj oluyor ama dolmuyor

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
!!!General mobile gm 5 plus telefonum bilmediğim bir nedenle bir anda şarjı yok gibi kapandı bataryayı değiştirdim ama yinede açılmadı lütfen yardım edin.
şarj oluyor ama dolmuyor
Ses kısma ve güç tuşuna basılı tutunca da mı tepki vermiyor?

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
tamam bu şekilde rom yüklemeyi deneyeceğim ama neden olabileceği hakkında bir bilginiz var mı?
3 ihtimal var benim düşünceme göre;
1-Bazı cihazlar durup dururken böyle yazılımsal hatalar verebiliyor, belki ROM ile çözülebilir.
2-Bootloop dediğimiz, genellikle LG cihazlarda olan bir sorundur. Anakart değişimi ile çözülebiliyor.
3-Daha önce yakın bir zamanda ROM atmayı denediyseniz ve hata yaptıysanız ''Brick'' olmuş olabilir.
(Brick olmak, kelimeden de anlaşılacağı gibi, cihazın tuğla gibi kalmasıdır.)
Soft Brick ise çözülebilir ama, Hard Brick ise anakart değişimi ile çözülür genellikle.

Ali Efe SÖNMEZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
3 ihtimal var benim düşünceme göre;
1-Bazı cihazlar durup dururken böyle yazılımsal hatalar verebiliyor, belki ROM ile çözülebilir.
2-Bootloop dediğimiz, genellikle LG cihazlarda olan bir sorundur. Anakart değişimi ile çözülebiliyor.
3-Daha önce yakın bir zamanda ROM atmayı denediyseniz ve hata yaptıysanız ''Brick'' olmuş olabilir.
(Brick olmak, kelimeden de anlaşılacağı gibi, cihazın tuğla gibi kalmasıdır.)
Soft Brick ise çözülebilir ama, Hard Brick ise anakart değişimi ile çözülür genellikle.
teşekkür ederim :)