GM Discovery mi alayım yoksa başka bir telefon mu? Max 600 TL

sherlock_holmes

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Kim diyor güncelleme ve teknik destek yok diye ? Bunu hangi akla hizmet söylüyor anlamak mümkün değil .

Daha dün telefona 64 MB güncelleme geldi. Kamera ve performans ile ilgili güncelleme sundular. Muhatap olacağınız bir TELPA var.

Ne kadar 1200-2000 arasında telefon almaya meraklı ya da almış varsa telefona giydirmeye çalışıyor kendilerinin marka tutkusundan ödedikleri para ve aldıkları performans özellik ortadayken bu telefonun özellik ve performansı canlarını acıtıyor sanırım, bu kadar bilinçsizce bilmeden yapılan yorumlardan bu ortaya çıkıyor.

Telefonun güncelleme desteği olacaktır ve de bir sorun ile karşılaştığınızda muhatap olarak TELPA var.

Aynı özellikte samsungun bu telefonla aralarında sadece fiyat farkıvar. sağlamlık desen ikisi de sağlam değil kasa kalitesi desen ben s4'ün bilr kasa kalitesini kınıyorum. güncelleme desen büyük bi ihtimal alır ha diyelim almadı bunun custom romu var şusu var busu var.

Yani GMD=Yahnisi yenilen ucuz et :D

behman35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim aklımda şu an 3 telefon var.
1-GM Discovery
2-Vodafone Smart III
3-Samsung Galaxy Trend S7560

bunlardan en düşük ihtimalli olanı general mobile,en yüksek ihtimalli olanı da samsung.Sizce hangisini alayım

Headhunter

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Benim aklımda şu an 3 telefon var.
1-GM Discovery
2-Vodafone Smart III
3-Samsung Galaxy Trend S7560

bunlardan en düşük ihtimalli olanı general mobile,en yüksek ihtimalli olanı da samsung.Sizce hangisini alayım

Tartışmasız GM

Kemal_1907

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben kısaca 2 haftadır kullanmakta olduğum eksilerini-artılarını yazayım size alacaklara bir fikir verir belki...

artıları;
+kamerası tatmin edici seviyede hatta S3 ten iyi çekiyor diyebiirim.
+ekranı hd kalitede 1280 p
+ses düzeyi ortalama seviyede, sesi düşük diyen arkadaşlar sonuçta telefon 5+1 değil...
+telefon uygulama sayısını abartmadığınız sürece hızlı bir performans sağlıyor.
+menü geçişleri ve uygulama açma hızı ideal düzeyde.
+özellikle en güzel yanı; internet performasının en üst seviyede olması.
+telefon ince ve göze hitap eden bir tasarımda.
eksileri;
-gece kamera performası kötü
-bazen sim de kayıtlı kişilerin yarısını rehberimde bulamıyorum bu benim çözemediğim bir durum.
-aşırı kullanımda 1 gün bile sarjı dayanmıyor(ama bu her adroid cihazın sorunu)
-markası :D
daha kısa bir süredir kullandığım için eksileri bu kadar tabi daha uzun süredir kullananlar eksi ve artı bölümüne bir kaç madde daha ekleyebilir.
Ama bence bu telefon gayette alınabilir güzel bir cihaz,cihaza kötü diyenler genelde S3 sahibi kişiler zaten,bunun sebebi ise aradaki fiyat uçurumuna ramen iki cihazında birbirine yakın performans göstermesidir.Arkadaşlar iki katı fiyat verdikleri halde iki cihazın karşılaştırılmasından hoşnut değiller.Kendi arkadaşımdan biliyorum :) "Samsung" yazısına +500 verecek arkadaşlar S3 alabilir.(Bu benim sahsi görüşüm.)

behman35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşın bütçesi 600 tl'ymiş ama belki l5 II olabilir.l7 II modelleri 800 falan çünkü...

- - - Mesaj Güncellendi - - -

eyvallah. :thumbup1:

tartışmasız gm'de markanın adı beni çok düşündürüyo ya.Yoksa hemen alacağım

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Arkadaslar 3 farkli discovery kullandim 3 u de sorunsuzdu tereddut etmeyin bu fiyata cok iyi ... ekran ve tarayici kalitesi s3 den iyi bu arada

yunus21emre

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
o fiyata bence ace 2 yada gm discovery en iyi seçenek diye düşünüyorum.biraz bekleyebilirsen turkcell'in yeni t40 modelini de önerebilirim:yes:

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1
ben sizi anlamıyorum sırf gm discovery almamak için bahane arıyorsunuz halbuki bu telefon samsung galaxy discovery olsaydı fiyatıda 1100 civarında olsaydı almamak için bahane ararmıydınız merak ediyorum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar şuan gm discovery aldım çok harika bir telefon mutlaka öneririm hiç olumsuz tepki gösteren olmadı

ricman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben discovery aldım vatan dan Telefon gayet güzel hatta beklediğimden bile güzel çıktı. Durumun varsa git s4 al fakat tüm incelemelerde s4mini nin bir tık altında ve s4mini fiyatına 2 adet discovery alabilirsin.Ben derim oyun ve internet performansı süper ufak tefek problemleri var yok değil fakat Telpa garantili korkmadan alabilirsin.

Haklısın Arkadalım Discovery nin asıl üreticisi Blu Firmasınlın Life Play modelidir Neden ucuz problem mi var diyenler birazcık araştırma yapsın Firma neden ucuza satış yaptığını Açıklamış.

efekan198

Asistan
Reaksiyon puanı
0
telefoncunun yanında açıcaksın teli ölü pixel gibi şey olursa değiştirceksin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Discovery' da Telpa Telekomınıkasyon garantisi oldugundan bozuldugunda teknik servis derdi çekmessin benim çok arkadaşım aldı çok memnun. bu fiyata bu cihaz çok iyi . alıcaksan telpa marketten almanı öneririm çünkü media markt gibi yerlere ordan satılıyo ve üzerine fiyat yükleniyo.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar kuzenim bu telefondan aldı General Mobile Discovery ve her hangi bir sorunla karşılaşmadı bende kullandığımda gayet kullanışlı olduğunu gördüm garanti hakkında pek iyi şeyler duymasam da bence huawei ideos x5 in yok satıldığı zamanlardaki karşılığı bu üründür şuanda diye düşünüyorum. İyi forumlar.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
cihazı 1 aydır kullanıyorum daha önce galaxy s2 ve s3 kullandınmış biri olarak performansının ikisinden de çok çok daha üstün olduğunu söyleyebilirim. birçok ağır oyunla cihazı denedim (real racing 3, most wanted vs.) hiçbir donma yok en hoşuma giden yanı ise o ağır oyunlaı oynarken s2 de s3 de çok fazla ısınıyordu bunda hiçbir ısınma yok. bence marka takıntısı olmayan herkes için en mükemmel telefon. marka takıntın varsa da zaten git ıphone al samsung ne.. :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
discovery akıyor abi s3 le yarışır s3 almak zarar etmek

curse

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aslında BLU Life Play : http://www.gsmarena.com/blu_life_play-5359.php Cihazın orjinal daha dogrusu dünyadaki ismi budur. Ürün ABD tabanlı BLU firmasına ait G.M sadece ürünü kendi logosuysa Ülkemizin pazarına sokmuştur. BLU http://bluproducts.com/index.php/life-play#speclife adamlar reklamı eksik dünyada sadece yoksa yaptıkları cihazlar gerçekten fiyat performans ürünü.. G.M Galaxy S3 ülkemizde ve dünyada deli gibi satılmasından dolayı o fiyatları ödeyemen ama S3 ayarında bir cihazı ülkeyi müthiş bir zamanda sokarak çok güzel bir pazar açığını değerlendirdi. HTC ONE SV kulanan biri olarak satıp G.M almayı düşünen biriyim.. İsterse güncelleme vermesin Şu anda bile unoffical 4.3 romlar geziyor araştirildiği. Kaldı ki üzerinde rom en güncel rom 1,5 yık hiç bir rom yüklemeden gideri olan cihaz. Hele Ki 16GB olanı 699 tl den satılıyor şu anda =) G.M akıllı bir yatırım yaptıgı görünüyor isterse güncelleme yapmasın. Altıgım 1,200 tl HTC ONE SV de 4,1 den sonra henüz güncelleme vermedi ki tek bekleidğim güncelleme SENSE 5 ara yüzü ama hala SENSE 5 ara yüzünün güncellemesini vermedi ? o yüzden bu fiyata isterse güncelleme vermesin.. =)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben olsam almazdım GM çünkü, hadi bozuldu nereye götüreceksin, hadi onu boşver, sırf adından dolayı alınmaz o telefon. General Mobile ne abi !
Arkadaşlarla muhabbettesin o dicek Iphone 5 , diğeri S4 sen diyecen GMD! Utancı yeter.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben olsam almazdım GM çünkü, hadi bozuldu nereye götüreceksin, hadi onu boşver, sırf adından dolayı alınmaz o telefon. General Mobile ne abi !
Arkadaşlarla muhabbettesin o dicek Iphone 5 , diğeri S4 sen diyecen GMD! Utancı yeter.
Adam her kötüleyenin içindekini dışarıya çıkarmış.

Sorun şu ki ben GM Discovery aldım. Gerçekten muhteşem bir cihaz. Zaten akıllı telefondan beklenen en önemli şey internet deneyimidir. Bu da gayet tatminkar. Artık hiçbir yere laptop taşımıyorum. Telefonumu iphone sahibi arkadaşlarım fiyatı duyduklarında verdikleri paraya acıyorlar. Bi kere ekranı daha büyük, çözünürlüğü iyi, ekranı çok kaliteli(sanırım sharp üretimi) ve tasarımı şu güne kadar gördüklerim arasında en iyilerinden biri. İnceliği bile yeter.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar peki gm discovery mi, yoksa casper via A3216 mı? ikisi arasında kaldım da

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:yes::yes::yes::yes:Markasıda önemli ama özellikleri çok iyi s3 le yarışır ne bidaha masraf yapcaksın durumun varsa al ama full zarar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
gm discovery telpa garantisi altında. güncelleme ve garanti konusunda aklınızda bır şüphe kalmasın ben aldım kullanıyorum benden sonra çalıştığım yerde 5 kişi daha aldı hepside çok memnun. samsung s3 ile aynı özellikler yarı fiyatı. karar sizin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba bende bu telefonu GM Discovery 16 gb kullanıyorum. Aslında aklımda s3 mini vardı 800 TL fiyatı bana bi arkadaş tavsiye etti ilk ismini duyduğumda bende iyi değildir diyodum ısrarı üzerine baktım yaklaşık 1 ay araştırdım biraz pimpirikliyimdir. tereddüt edenler telefonu alırken açtırın ve ekranına kamerasına vs. bakın herhangi bozukluk var mı diye ben çok baktım satıcı bunaldı benden :) ama bakın GM için demiyorum sadece bütün telefonlarda bu böyle şans işi ama şansa bırakmayın kontrol edin ben aldım gayet memnunum iyiki almışım telefon uçuyo süper hızlı yani s3 mini den iyiki fazgeçmişim hatta s3 ten de daha iyi bilgisayarın yaptığı bütün işleri yapıyor diyebilirim tek kusuru benim için gece kamerası evet herkesin dediği gibi biraz kötü ama gündüz öle değil benim içinde yeterli pek bir farkı yok anlıcağınız. Telefonun kilitte yüz tanıma özelliğide var. radyo vs programları yok diyo ama marketten indirebilirsiniz rahat. türkçe karater sıkıntısı güncelleme ile çözüldü şarj konusuna gelirsek telefonda uygulamalara girersiniz çıktığınızı sanarsınz ama hayır çıkmaz orta kısma basık tutup uygulamarı silmeniz lazım pencerede aççık duruyolar çünkü o taktirde şarjıda gayet iyi Almak isteyenler Kesinlikle tavsiye ediyorum güvenebilirsiniz bana tepkilere aldırış etmeyin ben çok pimpirikliyim çok kafama takılan oldu ama iyiki dinlememişim diyorum telefonum yanımda ve çok güzelll :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ölü piksel nedir arkadaslar bilmiyorum acıklarmısınız acaba

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Dune kadar çin malı twli telefonlar yapan markaya mı hayran kalıyosunuz. Afedersiniz ama boş konuşmayin be. Yanliş anlamayïn parasï olan gider s4 te alir g2 de ben 90 liralik tel kullaniyorum ama samsung ne oldugu belli en azindan. Paran yoksa ne işin var internetle androidle. Kusura bakmayin ama durum bu!,!!!!!!!:hammer:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ne alakası var? 600 liraya mis gibi telefon. Telefonun markasına vereceğin parayı özelliğine verirsin daha iyi. İyi çıkan telefonu veya iyi kullanılan telefonu hiç garantiye vermeme durumu çok yüksek. Bunun haricindede telefon fiyatıyla ve garantisiyle piyasada tek. Paranın çokluğu değil nasıl kullandığın önemlidir. Parası çok olmayan insanlarıda bu durumdan mahrum edemezsin!!!

S

SDN Okuru

SDN Okuru
alıcaksan gm discovery al kardeş telefonda 4.2 androit 4 çekirdek işlemci 1 GB ram bulunuyor he birde 1.2 ghz işlemci var yani bu telefon 600 tl olduğuna bakma bana göre samsung galaxy s3 ten bile iyi ilk duyduğumda bende inanmamıştım alıcaksan gm discovery al

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende düşünüyom alsam mı ne yapsam sahibinden de 530 ve 580 bile var 4gb üstelik 2 yıl telpa güvencesi telpa girdiyse var dır bi bildiği bu telefon yakında patlar tabi fiyatıda, zaten adamlar reklama para vermiyo samsung parayı reklama gömüyo sony zaten göktelene dünyanın parasını verdi reklam yok yani =maliyet+kar reklam mış pazarlamaymış çalışan masrafıymış yok ayrıca nokia önermem samsung googleyle anlaşıp android parası kırdı nokia googleyi beğenmedi windowsla anlaştı şimdi telefonları alan yok samsung yok satıyo nokia devri eskidendi istediği kadar 1020 ye 41 megapiksel kamera koysun kimse almaz gibime gelio gm discovery fiyat ve özellik bakımından s3 ezer ama s4 bilemicem....:cool:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben şeyi sormak istiyorum bu teli bugün alsam max ne kadar kullanabilirim yani ne kadar süre sonra orta düzeye düşer