GM 9 PRO Alınır mı?

Bu konuyu okuyanlar

michellster

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Selamlar,

GM 9 Pro alınır mı? Kullananların yorumları neler? Herkes bir şey diyor, kararsız kaldım. Mikrofon sorunu hala var mı?

Eğer bunu alma diyorsanız 1500 TL yi aşmayacak öneride bulunabilir misiniz?

Not: Telefonda oyun oynanmayacak. Sosyal medya ve konuşma.

Kadir Ortakaya

Asistan
Reaksiyon puanı
171
Selamlar,

GM 9 Pro alınır mı? Kullananların yorumları neler? Herkes bir şey diyor, kararsız kaldım. Mikrofon sorunu hala var mı?

Xiaomi Mi A3' e bir bak derim hocam zamanında General Mobile'ı deneyimlemiş birisi olarak pek sıcak bakmıyorum.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Bu konu dün de açılmıştı:

Kadir Ortakaya

Asistan
Reaksiyon puanı
171
Huawei P Smart 2019 nasıldır sizce hocam? RAM 3 GB beni hep korkutuyor. Android 9 fazla yer mi acaba
Huawei konusunda da şu Google mevzuları geriyor biraz beni. Mi A3'ü yaklaşık 4-5 aydır babam kullanıyor aynı dediğin gibi oyun oynamıyor, yalnızca sosyal medya ve konuşma. Öyle bir problem yaşadığını dile getirmedi. Şu anlık her konuda memnun.

Toprak Kokusu

⛓️
Reaksiyon puanı
6,033
Selamlar,

bence rn8 64 gb ligi zor bulursunuz ama 32 GB lik var. zaten yukseltilebilir hafızası var. Bi onada göz atsanız iyi olur

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Xiaomi Mi A3'ün fiyatı 1600₺ civarında.

Toprak Kokusu

⛓️
Reaksiyon puanı
6,033
Bi akrabam rn6 kullaniyor. o da hiç oyun oynamaz. sosyal medya vs ama kendisi çok memnun rn6 bu sekildeyken bence rn8 daha iyidir gibime geliyor.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
bence rn8 64 gb ligi zor bulursunuz ama 32 GB lik var. zaten yukseltilebilir hafızası var. Bi onada göz atsanız iyi olur
Redmi Note 8 32GB'ın RAM'i 3GB ama. Redmi Note 8 64GB gibi 4GB RAM'i yok.

Zaten Redmi Note 8'de sistem 11.45GB yer kaplıyor. 32GB'lık versiyonda pek yer kalmaz kullanmaya.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Ben olsam Redmi Note 8 veya Mi A6 yerine alırdım çünkü daha ucuz fakat her General Mobile cihazı gibi bu cihazın da bir sorunu var (güncellemeler çok geç geliyor).

Toprak Kokusu

⛓️
Reaksiyon puanı
6,033
Redmi Note 8 32GB'ın RAM'i 3GB ama. Redmi Note 8 64GB gibi 4GB RAM'i yok.

Zaten Redmi Note 8'de sistem 11.45GB yer kaplıyor. 32GB'lık versiyonda pek yer kalmaz kullanmaya.
Ram in değiştiğini fark etmemişim.
bütçeye 100 ₺ daha eklenilebilirse 4gb ramlisini almak daha mantıklı olur. 100 ₺ için hem 1 gb ram hem +32gb kaybedilmemeli bence. @Yunus Emre Nalbant bütçeye 100-150₺ daha ekleyebilirseniz 4 gb ram +64gb + arttırılabilir hafızali xiaomi redmi note 8 almanızı tavsiye ederim ??

Aykovsky

Öğrenci
Reaksiyon puanı
72
General Mobile GM9 Pro modeli fiyat performans ve saf android geliştirici açısından güzel bir chipsete sahip cihaz. Fakat genel olarak Huawei hk yazılanlar dikkatimi çekiyor son günlerde. Türkiye'de şu anda satışta olan cihazlarında bir sorun yok. Tr'de P40 serisinden itibaren android işletim sistemli cihazlarında GOOGLE MOBİLE SERVİSLERİ olmayacak. Bunun yerine kendi adına geliştirdiği APP GALERY ve HUAWEİ MOBİLE SERVİSLERİ OLACAK!! Korku ya da Kuşkunuz OLMASIN!!

Kadir Ortakaya

Asistan
Reaksiyon puanı
171
General Mobile GM9 Pro modeli fiyat performans ve saf android geliştirici açısından güzel bir chipsete sahip cihaz. Fakat genel olarak Huawei hk yazılanlar dikkatimi çekiyor son günlerde. Türkiye'de şu anda satışta olan cihazlarında bir sorun yok. Tr'de P40 serisinden itibaren android işletim sistemli cihazlarında GOOGLE MOBİLE SERVİSLERİ olmayacak. Bunun yerine kendi adına geliştirdiği APP GALERY ve HUAWEİ MOBİLE SERVİSLERİ OLACAK!! Korku ya da Kuşkunuz OLMASIN!!
Kendi adına geliştirdiği App Galery ve Huawei'nin mobil servislerinin olması bir şey değiştirmiyor. Youtube, Gmail vs. bir ton uygulamayı kullanamadıktan sonra bir anlamı yok.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Bu arada Redmi Note 8'de kullanılan bazı ekran panellerinde (Tianma panel) ilerleyen süreçte ghost screen (hayalet ekran) olduğu ile ilgili şikayetler var.

Bizde 2 tane Redmi Note 8 var. 3 aydır kullanıyoruz. Öyle bir sorun yaşamadık. İnşallah da yapamayız.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kendi adına geliştirdiği App Galery ve Huawei'nin mobil servislerinin olması bir şey değiştirmiyor. Youtube, Gmail vs. bir ton uygulamayı kullanamadıktan sonra bir anlamı yok.
Gmail uygulaması olmaması önemli değil. Outlook uygulamasına Gmail hesabını ekleyince de mail gönderip alabiliyorsunuz.

YouTube'u da tarayıcıdan kullanabilirsiniz ama pratik olmayabilir.

Ama WhatsApp uygulamasının olmamasının çözümü olmaz. WhatsApp işi internet tarayıcısı ile olacak bir şey değil çünkü.

Kadir Ortakaya

Asistan
Reaksiyon puanı
171
Bu arada Redmi Note 8'de kullanılan bazı ekran panellerinde (Tianma panel) ilerleyen süreçte ghost screen (hayalet ekran) olduğu ile ilgili şikayetler var.

Bizde 2 tane Redmi Note 8 var. 3 aydır kullanıyoruz. Öyle bir sorun yaşamadık. İnşallah da yapamayız.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Gmail uygulaması olmaması önemli değil. Outlook uygulamasına Gmail hesabını ekleyince de mail gönderip alabiliyorsunuz.

YouTube'u da tarayıcıdan kullanabilirsiniz ama pratik olmayabilir.

Ama WhatsApp uygulamasının olmamasının çözümü olmaz. WhatsApp işi internet tarayıcısı ile olacak bir şey değil çünkü.
Hocam elbet alternatif uygulamalarla az da olsa soruna çözüm üretilebilir ama kendisini kullanabilecekken neden insan uğraşmak istesin ki bunlarla? Ben iOS kullandığım halde sayısız Google servisi kullanırken Android için hiç düşünemiyorum.

Toprak Kokusu

⛓️
Reaksiyon puanı
6,033

aliyasiny65

Profesör
Reaksiyon puanı
2,283
Alma çok kötü sorunlar çok var hem hemde bir kere telefon kendi kendine çöktü garantiye gönderdim kullanıcı hatası var deyip gönderdiler

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Bende 4G kullanmıştım ve kronik arızaları kullanıcı hatası olarak sayıyorlar doğru fakat cihaz kötü idi diyemem, o zamanlarda aynı fiyata satılan birçok cihazdan daha düzgün ve daha sorunsuz bir cihaz idi, şimdilerde devir değişti ve GM'de ona göre kendini toparladı.

Toprak Kokusu

⛓️
Reaksiyon puanı
6,033
Selamlar,

Ben son olarak Tekrar Rrn8 64 gb öneririm. etrafımda kullanan birkaç kişi memnun. ama biraz garanti sıkıntılı galiba. bence telefon iyi olduktan sonra hata vermeyecek düzgün birsey olduktan sonra garantide sorun yaşanması öyle büyük Bi sıkıntı değil gözümde.
Samsung'ta da garanti sorunu varmış. Ama ben o konuda çok sıkıntı etmiyorum. Yani karar sizin. yerinizde olsam kesinlikle tercih edeceğim cihaz rn8 dır. fazla mı o dün bilmiyorum ama muhakkak onun da birkaç eksi yanları vardır. ????

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Bende 4G kullanmıştım ve kronik arızaları kullanıcı hatası olarak sayıyorlar doğru fakat cihaz kötü idi diyemem, o zamanlarda aynı fiyata satılan birçok cihazdan daha düzgün ve daha sorunsuz bir cihaz idi, şimdilerde devir değişti ve GM'de ona göre kendini toparladı.
Evet, General Mobile ilk haline göre bayağı toparladı. Her ne kadar istediğimiz seviyeye ulaşamasa da. Ama yine de insanlarda oluşturduğu o intibayı silmesi çok zor.
Zaten bu yüzden telefonları piyasaya göre ucuz oluyor. Verilen paraya göre performans ve hizmet beklemek lazım.

michellster

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ben son olarak Tekrar Rrn8 64 gb öneririm. etrafımda kullanan birkaç kişi memnun. ama biraz garanti sıkıntılı galiba. bence telefon iyi olduktan sonra hata vermeyecek düzgün birsey olduktan sonra garantide sorun yaşanması öyle büyük Bi sıkıntı değil gözümde.
Samsung'ta da garanti sorunu varmış. Ama ben o konuda çok sıkıntı etmiyorum. Yani karar sizin. yerinizde olsam kesinlikle tercih edeceğim cihaz rn8 dır. fazla mı o dün bilmiyorum ama muhakkak onun da birkaç eksi yanları vardır. ????
fiayıtı fazla. Ben redmi 8 64 gb de karar kıldım. o nasıldır