GM 5 Plus - iPhone 5S - Casper Via M1?

Hangisi?

• General Mobile GM5 Plus - 999 TL

Kullanılan: 8 80.0%
  • Apple iPhone 5S - 1349 TL

Kullanılan: 2 20.0%
  • Casper Via M1 - 999 TL

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    10

KerimcanKara

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar.

Ufak bir sorum olacak. Şimdi günlük işler ve sosyal medya için kullanabileceğim, ara sıra oyun oynanacak, bolca müzik dinlenecek bir telefon araştırıyorum. Aklımda 3 farklı model var. Bunlardan 999 TL'ye satışa sunulan General Mobile GM5 Plus. Android One'ın da artısı ve fiyatına göre üstün donanım özellikleriyle en yakın olduğum ürün bu. Bir de iOS işletim sistemi faktörüyle iPhone 5S var ama artık piyasanın eskileri arasında girmesi beni endişelendiriyor. Casper Via M1 ise yine donanımsal özellikler açısından GM5 Plus'a benzer seviyede ama vereceği performansla ilgili ciddi soru işaretlerim var.

Dediğim gibi öyle tutup da mobil bir üründe GTA ya da Asphalt falan oynayacak biri değilim. Ama sosyal medya ve günlük işler konusunda biraz haşin tavrımı karşılayabilmesini istiyorum. Konuya anket de ekledim. Fikirlerinizi paylaşırsanız mutlu olurum :)

yunssemr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ben şuanda GM5 PLUS kullanıyorum gayet iyi telefon ben şahsen direkt 5si eliyorum eğer ufak telefon seviyorsanız o başka tabi :D gm casperdan daha performanslı olabilir ama buda ısı olarak geri dönüyor telefon ısınıyor yalana gerek yok ama bu üç seçenek arasından en alınabiliri gm 5 plus ve kamerasıda normal denilebilir ama biraz bile zoom yapınca bozuluyor görüntü yardımcı olabilmişimdir umarım merak ettiğiniz varsa gm 5 plusla ilgili sorabilirsiniz :)

adaline2303

Asistan
Reaksiyon puanı
9
@yunssemr ben de alıcam telefon ama kararsızım ben de bu arkadaşa gibiyim günlük kullanım olarak ve telefonu temiz kullanırım sizce 2-3 sene götürür mü gm5 plus

yunssemr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
@yunssemr ben de alıcam telefon ama kararsızım ben de bu arkadaşa gibiyim günlük kullanım olarak ve telefonu temiz kullanırım sizce 2-3 sene götürür mü gm5 plus
normalde götürürderdim ama batarya belki sorun çıkarabilir ama onun dışında 2 3 sene götürür düzgün kullanılırsa günlük kullanımdada hiçbir sıkıntısı yok zaten kasma donma olmuyo telefonda sadece ekran parlaklığını çok açarsanız günlük kullanımda bile ısınma oluyor ve ekranı fazla açınca sarjı fazla yiyor ama ısınma sorununu bence yaz aylarında olduğumuzdan çok hissediyoruz bayramda köye gittimiştim orda hava soğuk tabi ve telefon orda bu kadar ısınmadı

muhasebeciadam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşım gm 5 plus aldı ve gerçekten pişman aklı olan almaz rezalet telefon 1000 tl ye yazık gerçekten.

yunssemr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Nesinden pişman onuda yazın madem böyle bir beyanınız var

Emre Pakkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ben şuanda GM5 PLUS kullanıyorum gayet iyi telefon ben şahsen direkt 5si eliyorum eğer ufak telefon seviyorsanız o başka tabi :D gm casperdan daha performanslı olabilir ama buda ısı olarak geri dönüyor telefon ısınıyor yalana gerek yok ama bu üç seçenek arasından en alınabiliri gm 5 plus ve kamerasıda normal denilebilir ama biraz bile zoom yapınca bozuluyor görüntü yardımcı olabilmişimdir umarım merak ettiğiniz varsa gm 5 plusla ilgili sorabilirsiniz :)
Nereden aldınız ve surekli internetteyken sarjı kaç saatte bitiyor ???

yunssemr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Nereden aldınız ve surekli internetteyken sarjı kaç saatte bitiyor ???
ben telpa bayisinden aldım taksitle telefonun şarjı sürekli internete girip oyun oynamazsanız bir gün rahat gidiyor bende böyle kişi ve kullanıma göre değişir tabi bu :)

Emre Pakkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ben telpa bayisinden aldım taksitle telefonun şarjı sürekli internete girip oyun oynamazsanız bir gün rahat gidiyor bende böyle kişi ve kullanıma göre değişir tabi bu :)
Biraz fazla soru sordum kusura bakmayın son bisey daha sorucam taksiti nasıl yaptırdınız yaparken sizden neler istediler bende almayı düşünüyorum da o yüzden soruyorum

yunssemr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Biraz fazla soru sordum kusura bakmayın son bisey daha sorucam taksiti nasıl yaptırdınız yaparken sizden neler istediler bende almayı düşünüyorum da o yüzden soruyorum
estağfurullah tabi sorabiliriz soru benim için bi problem yok istediğinizi sora bilirsiniz taksitle alırken kimlik fotokopisi alıyolar imza atıyosunuz ve 149 tl veriyosunuz sonrasında her ay 170 tl ödüyosunuz o verdiğiniz 149 tl ilk ay taksidi sayılıyor sonrasında 5 kerede 170 tl ödüyorsunuz telefonu 999 almış oluyosunuz :)

DarkCat

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Güncelleme önemliyse gm 5 plus, önemli değilse ve beni uzun süre götürsün dayanıklılık açısından diosan iphon 5s,hem dayanıklılık açısından hemde yeni bi model olsun diosan casper m1 casper,5s gibi uzunsüre götürmez ama gm 5 +tan iyidir ama ben olsam 5s alırdım

yunssemr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
1-Arka kamera rezalet
2- Aşırı ısınıyor
3- Şarj sorunu var oyun oynayıp aktif sosyal medya müzik vs yapıyorsanız 4-5 saate tükeniyor yarım günü bile çıkarmıyor
bunları zaten bende yazdım :D arka kamera bi amiral gemisi kadar iyi değil evet ama telefon 1000 lira mükemmel bi şey bekleyemezsiniz madem ısınmasın şarjı iyi gitsin arka kamera güzel olsun istiyosanız amiral gemisi alıcaksınız onlarında fiyatları malum :)

muhasebeciadam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
bunları zaten bende yazdım :D arka kamera bi amiral gemisi kadar iyi değil evet ama telefon 1000 lira mükemmel bi şey bekleyemezsiniz madem ısınmasın şarjı iyi gitsin arka kamera güzel olsun istiyosanız amiral gemisi alıcaksınız onlarında fiyatları malum :)
kardeşim ben amiral gemisi gibi çeksin istemiyorum zaten. Arka kamera 600-700 Tl lik telefonlar gibi çekim yapıyor yani fiyatının hakkını vermiyor

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
GM 5 Plus alacaksan saf Android'in berbatlığına alışman zaman alır. Yerinde olsam iOS cihazı alırım.

KerimcanKara

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
GM 5 Plus alacaksan saf Android'in berbatlığına alışman zaman alır. Yerinde olsam iOS cihazı alırım.

Saf Android'le ilgili problem yaşamam. Hatta bu benim için GM5 Plus'ı öne çıkartan en büyük faktörlerden biri.

yunssemr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Saf androidin iostan geri kalır yanı yok ikisi de sade ve hızlı

cyanogenmod17

Asistan
Reaksiyon puanı
27
Saf android konusunda asla sıkıntı çekmezsin. Animasyonlarından tut da görünümüne kadar benim hoşuma gidiyor (stabilitesinden bahsetmiyorum bile). Ben 2 aydır kullanıyorum. Arka kamerası iyi gözüküyor fakat zoomlayınca bozuluyor. Ön kamerası iyi. Isınma var (ben en yüksek 41° gördüm). Sarjı iyi gitmiyor (4-5 saat ekran süresi). Başkada bi sorun yok. İyi yönlerine gelirsek genel olarak ekran güzel parlaklık iyi güneşte görüntü sıkıntısı yok , tasarımı iphone 6 ya benziyor( bu iyi mi kötü mü sen karar ver gören iphone 6 sanıyor), ön kamerası iyi , performans konusunda sıkıntı yaşamadım , hoparlor sesi yüksek ve iyi . Bende telefonu senin gibi sosyal medya müzik vs. tarzı kullanıyorum. Ama eğer kameraya önem vermiyorsan Lenovo P1 alabilirsin kamerası pek iyi değil diyolar ama sarj sıkıntın olmaz en azından. Çünkü GM 5 Plus sarj konusunda seni memnun etmeyebilir

KerimcanKara

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Saf android konusunda asla sıkıntı çekmezsin. Animasyonlarından tut da görünümüne kadar benim hoşuma gidiyor (stabilitesinden bahsetmiyorum bile). Ben 2 aydır kullanıyorum. Arka kamerası iyi gözüküyor fakat zoomlayınca bozuluyor. Ön kamerası iyi. Isınma var (ben en yüksek 41° gördüm). Sarjı iyi gitmiyor (4-5 saat ekran süresi). Başkada bi sorun yok. İyi yönlerine gelirsek genel olarak ekran güzel parlaklık iyi güneşte görüntü sıkıntısı yok , tasarımı iphone 6 ya benziyor( bu iyi mi kötü mü sen karar ver gören iphone 6 sanıyor), ön kamerası iyi , performans konusunda sıkıntı yaşamadım , hoparlor sesi yüksek ve iyi . Bende telefonu senin gibi sosyal medya müzik vs. tarzı kullanıyorum. Ama eğer kameraya önem vermiyorsan Lenovo P1 alabilirsin kamerası pek iyi değil diyolar ama sarj sıkıntın olmaz en azından. Çünkü GM 5 Plus sarj konusunda seni memnun etmeyebilir

Yorumun için çok teşekkürler. Şimdi öncelikle şarj konusu benim için çok büyük bir problem değil. Vaktimin büyük bölümünü okul-ev ikilisinde geçiriyorum. Günde 3-4 saat dışarıda oluyorum. Kaldı ki zaten artık mekanların hemen hemen tamamı şarj için priz kullanımına izin veriyor. O açıdan ciddi bir sorun olacağını sanmıyorum. Tasarıma gelince de o nasıl göründüğü hiç önemli değil. Benim o konudaki kıstasım tutuşun ergonomik olup olmadığı. İzlediğim inceleme videolarında tek el tutuşun çok problem yaratmayacağı söyleniyor genel olarak. Siz ne diyorsunuz tutuş ve kullanım rahatlığı konusunda?

cyanogenmod17

Asistan
Reaksiyon puanı
27
Yorumun için çok teşekkürler. Şimdi öncelikle şarj konusu benim için çok büyük bir problem değil. Vaktimin büyük bölümünü okul-ev ikilisinde geçiriyorum. Günde 3-4 saat dışarıda oluyorum. Kaldı ki zaten artık mekanların hemen hemen tamamı şarj için priz kullanımına izin veriyor. O açıdan ciddi bir sorun olacağını sanmıyorum. Tasarıma gelince de o nasıl göründüğü hiç önemli değil. Benim o konudaki kıstasım tutuşun ergonomik olup olmadığı. İzlediğim inceleme videolarında tek el tutuşun çok problem yaratmayacağı söyleniyor genel olarak. Siz ne diyorsunuz tutuş ve kullanım rahatlığı konusunda?
Bence tutuş hissiyatı iyi. Biraz ağır olsada kendimce premium hissi veriyor. Power tuşunun biraz daha üstte olması iyi olurdu fakat bi haftalık alışma sürecinden sonra bi sorun yaratmadı bende. Dediğim gibi eğer bu üç telefon arasında seçim yapacaksanız GM 5 Plus almanızı tavsiye ederim. İmkanınız varsa satan bir bayiye gidip kendi elinizle test etmenizde de yarar var.

Mertcan Gür

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu seviyede Reeder p10 var onuda düşünebilirsiniz gerçi bende gm5 plus ile Reeder p10 arasında kaldım gm 5 plus ta kronik bozukluk olduğu söyleniyor kullanan arkadaşlar ne düşünüyorsunuz

cyanogenmod17

Asistan
Reaksiyon puanı
27
Bu seviyede Reeder p10 var onuda düşünebilirsiniz gerçi bende gm5 plus ile Reeder p10 arasında kaldım gm 5 plus ta kronik bozukluk olduğu söyleniyor kullanan arkadaşlar ne düşünüyorsunuz
Tek bir kronik sorun var o da ışık sızması. Onu da sorun görmek takıntıdır bence. Başka bir sorunu yok.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,323
GM5 Plus, bende sadece arada sim kart tanımama mevcut, onunda çözümü mevcut. Tak çıkar.. :D