Gitar çalmak istiyorum

alexwaston

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba evde iki yıldır elektro gitar ve amfi yatıyor. inanılmaz derecede öğrenmek istiyorum ve gitar görünce içim gidiyor yani değişik birşey...

Şimdi iki yıl önce internetten selim ışık videoları izleyerek öğrenmeye çalıştım ama bir süre sonra bıraktım şuan 12.sınıfa geçtim 17 yaşımdayım hayalim dünyaca ünlü bir geupta çalmak istiyorum açıkçası arasıra gçe kaldığımı düşünüp üzülüyorum fakat öğrenmek istiyorum bu gitarı. sizce neler yapabilirim ?

Açıkçası internette selim ışık videoları izlerken pek ısınamadım adama tabii bu ne kadar iyi gitarist olduğu gerçeğini değiştirmez. Bu arada yumuşak ton çalmak istiyorum öyle sert değil

MuhammedSC

Profesör
Reaksiyon puanı
484
Benim aklıma bitek kursa gitmek geliyor.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
2 ay kursa gittim akor işini hallettim tek sıkıntı ritimde. Ha sen elektro istiyorsun onun bazı kendine özel teknikleri var

ngomaichi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selim ışık candır veya şöyle yapabilirsin bulunduğun ilde kültür merkezleri veya devlet tiyatrolarinda ücretsiz kurslar veriliyor bi araştır...

Son düzenleyen moderatör:

conquerorr

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Açıkçası ben gitarı Selim Işık'ın değil de Öner Yavuz'un eğitim videolarından öğrendim. Gitarın mantığını kavradıktan sonra ve ellerini de akorlara yatkın hale getirdikten sonra gerisi tamamen sana kalıyor. Kendini geliştirme kısmı en önemlisidir bu kısımda çok çalışıp zor parçalar öğreneceksin fingerstyle gibi... Kursa da gidebilirsin tabii ben kursa gitmeden öğrendim ama. Yani kursa gitmeden de öğrenemem sanma; çalışırsan evde de halledersin.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Bakın Vehbi Can Uyaroğlu muydu neydi o abimiz de iyi anlatıyor.

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Merhaba evde iki yıldır elektro gitar ve amfi yatıyor. inanılmaz derecede öğrenmek istiyorum ve gitar görünce içim gidiyor yani değişik birşey...

Şimdi iki yıl önce internetten selim ışık videoları izleyerek öğrenmeye çalıştım ama bir süre sonra bıraktım şuan 12.sınıfa geçtim 17 yaşımdayım hayalim dünyaca ünlü bir geupta çalmak istiyorum açıkçası arasıra gçe kaldığımı düşünüp üzülüyorum fakat öğrenmek istiyorum bu gitarı. sizce neler yapabilirim ?

Açıkçası internette selim ışık videoları izlerken pek ısınamadım adama tabii bu ne kadar iyi gitarist olduğu gerçeğini değiştirmez. Bu arada yumuşak ton çalmak istiyorum öyle sert değil
ben 10 günde ögrenmiş tim 4-5 sene önce çalıyordum ama sazı gördükten sonra soğudum ve bıraktım gitarı şuan elime verseler belki çalamam...