Gigabyte SSD okuma yazma sorunu.

Bu konuyu okuyanlar

UmutFurkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Aklıma çare gelmiyor artık bir de uygulamayı silib tekrar yükleyin sanırım driverleriniz günceldi değilse güncelleyin tabiki :)
Olmaz ise eski bir sürüme (2 ve ya1 önceki sürüme) dönün :)
Benim de aklıma şu an format atmaktan başka bir şey gelmiyor. Format atıp temiz bir kurulum mu yapsam acaba?

Emir Aydın

Dekan
Reaksiyon puanı
3,635
İnternet sorunu yok olsa bile offlineda da donuyor ara sıra.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İşletim sistemi Windows 10 Home fakat şöyle bir durum var orijinal değil KMSpico'dan crackledim.
Temiz bir kurulum yap o sürüclerde sorun yaratıyor olabilir.15 TL zaten bir key.

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
Hmm anladım. Peki HDD'yi söküp sadece SSD ile oyunları test etme şansın var mı? Yani böyle olunca oyunlarda sıkıntı yaşıyor musun?
Gta5 deneyim dedim, bütün oyunu ssd ye attım, lakin oyuna girince şehirde gezerken harita yüklenmesi geç açılmaya başladı. bilmiyorum sorun bendemi ama normal hardiskte aldım oyun düzeldi. tek ssd ile ben pc kullanmam şahsen, sadece windows yükler diğer hardiske ise yükler oyunları bakarım keyfime, ssd e oyun doldurup daha kolay bozulması riski çok bence, normal hardisk gibi değiller onlar.

Arkadaşlar oyunlarım donduğu için 7 yıllık HDD'yi satıp yerine SSD almıştım donmalar yine kesilmedi. Bunun üzerine sorunun başka şeylerde olduğunu düşündüm ama bir türlü bulamadım. Sonra aklımdan acaba SSD'ye baksam mı diye bir soru geçti ve baktığımda biraz kararsız kaldım. Sizce normal mi?Ekli dosyayı görüntüle 73135
Bios ayarlarında hardisk ayarlamaları yapmayı denedinmi, belki ssd ayarlarla oynamış olabilirsin.

Emir Aydın

Dekan
Reaksiyon puanı
3,635
Gta5 deneyim dedim, bütün oyunu ssd ye attım, lakin oyuna girince şehirde gezerken harita yüklenmesi geç açılmaya başladı. bilmiyorum sorun bendemi ama normal hardiskte aldım oyun düzeldi. tek ssd ile ben pc kullanmam şahsen, sadece windows yükler diğer hardiske ise yükler oyunları bakarım keyfime, ssd e oyun doldurup daha kolay bozulması riski çok bence, normal hardisk gibi değiller onlar.

Bios ayarlarında hardisk ayarlamaları yapmayı denedinmi, belki ssd ayarlarla oynamış olabilirsin.
SSD ler oyunlardaki yükleme sahnelerini kısaltır bu doğru fakat Windowsu ve oyunları aynı SSD ye kurman performans açısından bir sorun yaratmaz.Ayrıca SSD yi doldurmak SSD nin bozulma riskini artırmaz.Evet bir noktaya çok güzel değindin harddisk gibi değil bu SSD ler,SSD ler harddiskleri ezer geçerler,en kötü SSD bile en iyi HDD den iyidir.

UmutFurkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Beyler şu an format atmaktayım kartıma para yükledim orijinal windows ile deniyeceğim.

Hayır denemedim.

Emir Aydın

Dekan
Reaksiyon puanı
3,635
Windowsu kurduktan sonra aşağıdaki linkten keyi satın alıp windowsu aktifleştirin driver vs halledin.Bittiğinde sonucu bildirirseniz sevinirim.

UmutFurkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Windowsu kurduktan sonra aşağıdaki linkten keyi satın alıp windowsu aktifleştirin driver vs halledin.Bittiğinde sonucu bildirirseniz sevinirim.
Gerçekten ilginiz için çok teşekkürler işe yarasın yaramasın artık umrumda değil sizin gibi yardım etmeye çalışan insanları gördükten sonra mutlu oldum.

insanimsi

Profesör
Reaksiyon puanı
450
@turancen artık o iş öyle değil ssd ler resmen taş gibi çok sağlamlar 3d nand adlı bir teknoloji ile artık çok sağlam isterseniz 3ds max isterseniz oyun kurun sıkıntı yaratmaz :)

UmutFurkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Arkadaşlar düzelmedi ama buraya da bir ekleme yapayım ekran kartım zaten bana bozuk geldi fanından tıkırdama sesi geliyor ve oyunlardan çıkınca uğultu sesleri geliyor ben en iyisi bu sistemi sahibinden'e koyayım alan alır artık o parayla da yeni bilgisayar alırım yapacak bir şey yok keşke kendim toplamasaydım herkese teşekkürler ;)

insanimsi

Profesör
Reaksiyon puanı
450
Arkadaşlar düzelmedi ama buraya da bir ekleme yapayım ekran kartım zaten bana bozuk geldi fanından tıkırdama sesi geliyor ve oyunlardan çıkınca uğultu sesleri geliyor ben en iyisi bu sistemi sahibinden'e koyayım alan alır artık o parayla da yeni bilgisayar alırım yapacak bir şey yok keşke kendim toplamasaydım herkese teşekkürler ;)
Siz bilirsiniz :)

UmutFurkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
@Emir Aydın
Zamanında baya araştırıp sonuca varamamıştık. Ben de farklı forumlardan da destek alarak bir video paylaştım. Bana kesinlikle güç kaynağının değişmesini söylediler bende kaliteli bir psu sipariş ettim sence de psu kaynaklı mı? Video linki: Not: 12v kanalından yaklaşık 264W alabiliyorum.

Son mesajlar