Soru Genshin Impact takım nasıl kurulur?

tekteker057

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Genshin Impact'e 2 hafta önce başladım. 18. leveldeyim şu an ve takımım ve karakterlerim bana olması gerektiğinden zayıf geliyor, bazen hiç hasar çıkartamıyorum resmen, takım kurma videoları izledim biraz main dps, sub dps falan kafam iyice karıştı. Bende şu an var ekte belirttiğim karakterler var. Bunlarla nasıl bir takım kurabilirim? Karakter levellerim kaeya 20, traveler 40, xingqui 20, amber 14, lisa 11, fischl 8, noelle 3, furuzan 1.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    446.8 KB · Görüntüleme: 39

Mr_Ahmet

Doçent
Reaksiyon puanı
454
30-40 level olana kadar tam bir takım kurmana gerek yok. Henüz hangi karakterleri çıkaracağın belli değil. Belli bir seviyeye geldikten sonra karar verirsin takımına. Bence şu an için 1-2 karaktere odaklansan yeterli. Ben sadece razor ile 30 levele kadar gitmiştim mesela.

Sanırım görevlerle ödül olarak Xiangling karakterini açabiliyor olman lazım. Onu ve xingqui yi kullanabilirsin. Bu iki karakteri kasarsan zararı olmaz çünkü yüksek seviyelerde de sıkça kullanılan karakterler. Mesela kaeya kasarsan muhtemelen ileride kullanmayacaksın. Boşa gidecek. Bu yüzden tüm karakterlerini kasma. Sadece işine yarayacak olanları kas.

Bu ikisinin burst yeteneklerine odaklanman lazım. Aynı anda ikisinde de burst kullanırsan kısa sürede yüksek hasar verebilirsin. Yani buharlaşma tepkimesine odaklanabilirsin. Bu seni bir yere kadar idare eder. Takımdaki 3. ve 4. karakterler savaş sırasında önemli değil. Iyileştirici karakter çıkarırsan onu ekleyebilirsin takıma.

Daha sonra öncelikli olarak kendine bir ana dps karakteri bulman lazım. Ilk 5 yıldızlı karakterini ana dps olacak şekilde belirlersen iyi olur. Mesela wanderer (avare) iyi ana dps olur. Onu çıkarırsan güzel iş yapar. Faruzan ile iyi takım olur.