General Mobile'ın İkinci Android'lisi

alabula

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Ülkemizde satışa sunulan ilk Android işletim sistemine sahip akıllı telefon sıfatının sahibi General Mobile, DSTL1 modelinin ardından ikinci Android'li için çalışmalarını hızlandırdı.

General Mobile, Android pastasından daha büyük pay almayı kafasına koymuş olacak ki, yeni bir Android'li için çalışmalarını hızlandırdı. Önümüzdeki ay içersinde tasarımın, detaylı resimlerin ve teknik donanımın basınla paylaşılacağı da gelen duyumlar arasında.
Her ne kadar cihaz üzerinde çalışmalar devam etse de, ürüne dair teknik detaylar kısmen şekillenmiş durumda. General Mobile'ın bu yeni akıllı telefonunun hiç şüphe yok ki en çok heyecan uyandıran yanı, Android 2.0'ı kullanacak olması. En güncel Android versiyonu olan bu sürümün üzerinde çalışacağı işlemci ise Marvell'in PXA935 model numaralı 624 MHZ'lık işlemcisi. Bu işlemci 128MB DDR ram ve 256 MB rom ile desteklenmiş. Ayrıca microSD kartlar ile 16GB'a kadar kullanıcı belleğini yükseltmek de mümkün.
dstl1_haber1257697717.png

Resimde ye alan model General Mobile'ın ilk Android'lisi DSTL1
Önceki DSTL1'in aksine oldukça güçlü donanımsal özelliklere sahip olacak olan cihaz, HSDPA şebekeleri üzerinden 3.6 Mbps hıza erişebiliyor. Bunun yanısıra önceki versiyonda olduğu gibi, 5 megapiksellik otomatik odaklama özellikli kamerada, Sony imzası bulunuyor. Ayrıca 3.2 inç kapasitif dokunmatik ekran, 320 X 480 piksel çözünürlük üretiyor ve multi-touch özelliğini destekliyor.
General Mobile'ın bu yeni cihazında olması beklenen diğer özellikler ise şu şekilde:
- Üretici tarafından baştan aşağı yenilenen bir Android Market yazılımı,
- 3D animasyonlarla zenginleştirilmiş grafiksel kullanıcı arayüzü,
- Bluetooth 2.0
- WiFi 802.11b/g
- GPS ve pusula özelliği
- FM Radyo
- Blackberry'den bildiğimiz Trackball kontrolü
- 1500mAh Batarya
- Ve elbette ki çift sim kartın aynı anda akitf olabilmesi
:: General Mobile akıllı telefon pazarında Android ile önemli bir konuma kavuşur mu dersiniz?
Yazan: Ahmet Gözütok
SDN - http://shiftdelete.net

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
Bu ara millet android olsun çöpten olsun mantığına sahip olduğu için olabilir :)

Kirk Lee

Asistan
Reaksiyon puanı
2
hem android 2.0, hem çift sim kart, hem 3g, hem de kapasitif ekran... baya güzel bir telefona benziyor...

ama baya kalın gözüküyor o kötü işte... tüm özelliklere rağmen tasarım daha önemli...

erayyynn

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Özellikleri hoşuma gitti ...
General mobile genelde ucuz oluyor zaten :D alınır yani :D

Tsunmys

Profesör
Reaksiyon puanı
2
General Mobile olması düşündürüyor sadece :)

Anxiety

Asistan
Reaksiyon puanı
2
hem android 2.0, hem çift sim kart, hem 3g, hem de kapasitif ekran... baya güzel bir telefona benziyor...

ama baya kalın gözüküyor o kötü işte... tüm özelliklere rağmen tasarım daha önemli...

Ben yazıda 3g ile ilgili birşey göremedim?

onaryo

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Tasarım çok kötü.. Ama fiyatına göre Android olmuş.. :)

MeLankoLia

Profesör
Reaksiyon puanı
1
tasarım bence iyi ama sağ-sol üst-alt tuşunun yuvarlak olması kötü

PanxeR

Doçent
Reaksiyon puanı
5
güzel videolar kalite ye benzio ama şunu unutmayın yeni gelecek alet bunun bir üst ü olacak

ilteris07

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ne kadar marka takıntılı bir millet olmuşuz.Ben Gen Mob.ilkçıkarttığı çift sim kartlı tel.olan bir model kullanıyorum. 3 seneye yaklaştı.gayet güzel hiç bir sorun yaşamadım.Kullanmadan yorum yapmak doğru değil.sanki diğer markalar babanızın malı gibi davranmayın.

questosera

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
General Mobile, DSTL1 modelinin çıkaracağını yaklaşık 2 yıl önce biliyorduk. Ha şimdi çıkacak ha bir ay sonra derken 3g çıktıktan sonra DSTL1 çıktı. Tabi çıkış tarihi gecikince ve 3g bu telefonda olmayınca beklenen ilgiyi görmedi. Yeni çıkaracağı 3g'li android telefonu kim bilir ne zaman çıkar.