General Mobile E Tab 5 ROM

Bu konuyu okuyanlar

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Merhaba, başlıktan anlayabileceğiniz üzere General Mobile E Tab 5 için ROM arıyorum. Bug bulundurmayın, stabil, performanslı, Google App'lerini destekleyen bir ROM'a ihtiyacım var. Güvenilir bir adresin ROM'unu verebilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.

*Daha önce konu açılmış ama konular eskidiği için yeni önerebileceğiniz bir ROM arıyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu ROM'u bulabildim sizin daha iyi önerileriniz var mı acaba?

Son düzenleme:

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Merhaba, başlıktan anlayabileceğiniz üzere General Mobile E Tab 5 için ROM arıyorum. Bug bulundurmayın, stabil, performanslı, Google App'lerini destekleyen bir ROM'a ihtiyacım var. Güvenilir bir adresin ROM'unu verebilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.

*Daha önce konu açılmış ama konular eskidiği için yeni önerebileceğiniz bir ROM arıyorum.

Bu ROM'u bulabildim sizin daha iyi önerileriniz var mı acaba?
Ben 5.1 ROM'u kullanıyorum. Tek sıkıntısı Youtube'de bir 10-15 dakika sonra tam ekran video izlerken tablet donmaya başlayıp donuyor. Bu ROM'u kurarsanız yorumlarınızı bekliyor olacağım. :)
Belki bende bu ROM'u kurabilirim.

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Ben 5.1 ROM'u kullanıyorum. Tek sıkıntısı Youtube'de bir 10-15 dakika sonra tam ekran video izlerken tablet donmaya başlayıp donuyor. Bu ROM'u kurarsanız yorumlarınızı bekliyor olacağım. :)
Belki bende bu ROM'u kurabilirim.
Hocam selam. Yanıtınız için teşekkürler. O zaman ben ROM'u yüklüyorum geri bildirimimi yaparım buraya.

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
ROM'u kurdum. Kurulum sırasında sürekli Google ürünlerinin çalıştırılamadığını söyledi GApps fix lazım zaten ROM'un açıklamasında söylüyordu. Kurulumu bitirip yeniden başlattım ancak Recovery Mode'a giremiyorum. Yani direkt Android Boot ediliyor. Açıldığında ise çöktüğünü söyleyerek kapanıyor ve kendini yeniden açıyor ve döngüye girdi. Çöp oldu galiba tablet. :/

Edit: Bir şekilde TWRP'a girdim. Gapps'ı yükledim ancak hâlâ sistem çöküyor. Baştan kurmayı deneyeceğim.

@EFI Shell
Hataları gidermeyi başardım. ROM'un konusunda bir şey daha indirmem gerektiğini anladım onunla birlikte çözüldü. Tasarım, arayüz olarak gayet güzel. Performans olarak ben bu ROM'dan önce yine başka ROM kullanıyordum ama stock olmayan ROM'da bile kasıyordu, bunda akıyor. Performansı iyi yani. Ben bunu tablet olarak kullanmayacağımdan (PC'ye 2. ekran yapacağım.) benim için gayet yeterli. Herhangi bir sorunuz varsa yanıtlarım.

Son düzenleme:

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
ROM'u kurdum. Kurulum sırasında sürekli Google ürünlerinin çalıştırılamadığını söyledi GApps fix lazım zaten ROM'un açıklamasında söylüyordu. Kurulumu bitirip yeniden başlattım ancak Recovery Mode'a giremiyorum. Yani direkt Android Boot ediliyor. Açıldığında ise çöktüğünü söyleyerek kapanıyor ve kendini yeniden açıyor ve döngüye girdi. Çöp oldu galiba tablet. :/

Edit: Bir şekilde TWRP'a girdim. Gapps'ı yükledim ancak hâlâ sistem çöküyor. Baştan kurmayı deneyeceğim.

@EFI Shell
Hataları gidermeyi başardım. ROM'un konusunda bir şey daha indirmem gerektiğini anladım onunla birlikte çözüldü. Tasarım, arayüz olarak gayet güzel. Performans olarak ben bu ROM'dan önce yine başka ROM kullanıyordum ama stock olmayan ROM'da bile kasıyordu, bunda akıyor. Performansı iyi yani. Ben bunu tablet olarak kullanmayacağımdan (PC'ye 2. ekran yapacağım.) benim için gayet yeterli. Herhangi bir sorunuz varsa yanıtlarım.
Peki 802.11ac etkin mi? (Benim kullandığım ROM'da etkin. Fakat MEB'in ROM'unda devre dışı).

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
MEB geçen yıl kısıtlamaların olmadığı romları kendisi yayınladı onu yükleyebilirsin

MMTKR

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
520
Seneler önce iptal oldu. Senin olmayacak (çöp bir tablet zaten).
bunu hangi yıla göre değerlendirerek yazdın merak ediyorum zamanında etab 5 amiral gemisinin bir altı denecek akliitede idi şuan gitsen 600-700 cihazlar hala bundan çöp

Bizim okul dağıtırsa bende de olcak :D (Bu sene 9.sınıfa geçtim)

Bütün e-tab 5 romları 4.4.2 zaten.
7.0 romlar var 6.0-5.1

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
bunu hangi yıla göre değerlendirerek yazdın merak ediyorum zamanında etab 5 amiral gemisinin bir altı denecek akliitede idi şuan gitsen 600-700 cihazlar hala bundan çöp

7.0 romlar var 6.0-5.1
Haklısın fakat iyi diyorsun peki neden YouTube'de tam ekran video izleyince donmaya başlayıp donuyor peki? Antutu puanı sanırım 40.000 civarında olmalı.

MMTKR

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
520
Haklısın fakat iyi diyorsun peki neden YouTube'de tam ekran video izleyince donmaya başlayıp donuyor peki? Antutu puanı sanırım 40.000 civarında olmalı.
stock romda bu problem ile karşılaşmadım şuan bende custom rom kullanıyorum geliştirici ne karad iyi olsade bu rom geliştrime bir takım işi bir yere kadar kendim bugları çözersin ben geliştriciye bağlıyorum

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369
Seneler önce iptal oldu. Senin olmayacak (çöp bir tablet zaten).
e-tab 1 = 2011
e-tab 2 = 2012
e-tab 3 = 2013
e-tab 4 = 2014 (Android 4.2.2)
e-tab 5 = 2015 (Android 4.4.2)
Bazı okullar hala 4 ve 5'i dağıtıyor ama dediğin gibi dandik, e-tab 5'in 32 GB hafıza dışında bir artısı yok.

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242
Seneler önce herkese dağıtılacaktı. Hala bekliyoruz :D