Soru Genelgeçer bir spor rutini

Musaastar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yaşım 18, boyum 1,75 kilom da 67. Cılız bir yapım var, zorlasanız bir iki kaburgamı görebilirsiniz. Kollarım ve bilekliklerim ince. Yapmış olduğum spor niteliğinde tek hareket yürüyüş. Yokuş yukarı ve yokuş aşağı neredeyse her gün 45dk civarında yürüdüğüm için bacaklarımda vücudumun geri kalanına kıyasla komik duran bir kaslanma söz konusu. Bunu değiştirmek istiyorum ama ne kendime özgü diyet ve program oluşturacak kaynağa/imkana sahibim ne de yks sebebiyle bunlara ayıracak vaktim var. Tek istediğim kaslarımı bilinçsizce ve yanlış bir şekilde manipüle etmeden her sabah kalktığımda yapabileceğim hareketler listesi. Yani şimdi buraya sormadan "Ben her gün 25 şınav çekeyim" diyebilirdim ama sadece şınav çekmemin vücudumun sadece belli kaslarını geliştireceğini ve şınavın çalıştırmadığı kasları da başka hareketlerle dengelemem gerektiğini biliyorum. Herhangi bir vücut yapma derdim yok, zira bunun vakit ve emek istediğini biliyorum. Sadece vücudumun her kasını sağlıklı bir şekilde çalıştırmak istiyorum

Özetle tek istediğim şey, her sabah uygulayabileceğim, uzun vadede kaslarımı yanlış manipüle etmeyecek bir idman listesi(Böyle bir şey istemem saçmaysa kusura bakmayın sektöre hiç hakim değilim)