Genç yaşta ölmek istemek

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
2,554
Yani arkadaş kısacası diyor ki: “Küçük insanların hayalleri de küçük olur, benim kafam basıyor büyük insan olmak istiyorum hayallerim büyük”diyor. Ama bu kafayla inşallah hayal kırıklığı yaşamazsın dostum yoksa senin işin çok zor.
Kardeşim zamanında biz de öyle diyorduk ama bu ülke maalesef öyle bir ülke değil ben de o yüzden dedim.Sonra üzülen biz olduk 7500 lira günümüz şartlarında hem de böyle bir zamanda iyi para evlensen eşin de çalışsa standart üstü bir hayatın olur.
doğru kafa bu bence. ve eğer bu kafaya sahip olmayıp şükür demeye devam ederseniz şuanki şartlarınıza da sahip olamazsınız. ekonominin bu noktaya nasıl geldiğini unutmayın
Sistemlerin değişip işleyeceği zamanı görecek kadar ömrüm kaldığını sanmıyorum.

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Burada verilecek tavsiyelerle olacak iş değil. Depresyona girmişsin. Destek alman gerekiyor.

TeknoTakip

Doçent
Reaksiyon puanı
444
Kardeşim zamanında biz de öyle diyorduk ama bu ülke maalesef öyle bir ülke değil ben de o yüzden dedim.Sonra üzülen biz olduk 7500 lira günümüz şartlarında hem de böyle bir zamanda iyi para evlensen eşin de çalışsa standart üstü bir hayatın olur.

Sistemlerin değişip işleyeceği zamanı görecek kadar ömrüm kaldığını sanmıyorum.
hayaller her zaman hayat şartlarının yükselmesini sağlar. ben asgari ücrete razı dolaşsaydım belki de asgari ücret de alamam
Mesaj otomatik birleştirildi:

Burada verilecek tavsiyelerle olacak iş değil. Depresyona girmişsin. Destek alman gerekiyor.
bizimkiler karşı. bizim söylediklerimizin aynısını söyleyip para alıcak diyolar

Reaksiyon puanı
2,554
Bizim burada asgari ücret bile verilmiyor sigorta yapılmıyor çoğu yerde yapmış gibi gösterip elden geri alıyorlar parayı.Buna rağmen insanlık dışı çalıştırıyorlar bir de.Yani bilemiyorum ya ben bu ülkede yaşamıyorum yada son 1 ayda herşey çok değişti ?

TeknoTakip

Doçent
Reaksiyon puanı
444
Bizim burada asgari ücret bile verilmiyor sigorta yapılmıyor çoğu yerde yapmış gibi gösterip elden geri alıyorlar parayı.Buna rağmen insanlık dışı çalıştırıyorlar bir de.Yani bilemiyorum ya ben bu ülkede yaşamıyorum yada son 1 ayda herşey çok değişti ?
hayır sadece ben idealistim. sizin bahsettiğiniz duruma düşersem de o durumdan çıkarım. boş durmam yani. tabi söylemesi kolay farkındayım ama siz de kendinizi geliştirebilirsiniz. bir sanat dalıyla uğraşıp az da olsa ekstra gelir elde edebilirsiniz. veya bitcoin, borsa gibi alanları araştırıp bir kaç yıl ufak parayla denedikten sonra risk alıp büyük oynayabilirsiniz. çeşitli yollarla yurtdışına çıkabilirsiniz (fake evlilik) kısaca idealist olursan yaş pek fark etmez. ama sabır gerekir. işte bende pek sabır yok
Mesaj otomatik birleştirildi:

tabi gene de ayda 4000 dolar kazanamazsın ama saatlik ücretin fazla olur

TeknoTakip

Doçent
Reaksiyon puanı
444
Hayaller Van Persie, gerçekler tam tersi... :)
Bu ülkede 80 milyon küsur insan hayat mücadelesi veriyor bir şekilde.
Allah var, gam yok!
isterse milyarlarca insan hayat mücadelesi versin. ben gene de iyi şartları isteyeceğim. zaten bu 80 milyon kendi kararlarıyla bu durumda ondan dolayı arada yananlar hariç pek umursamıyorum.