Soru Genç girişimci ve zeki beyinlerin içinde nasıl fırtınalar dönüyor duymak ve görmek istiyoruz?

Bu konuyu okuyanlar

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,988
Varya bilim kurgu filmlerinde oluyor ya. Uzay gemisiyle başka gezegene iniyorlar araştırıyorlar.

Fena tasarımlı bir uzay gemisi yapmak isterim. Sonra yelkenleri aç uzayda istediğin gezegene öfff beee

Keşke yaşanabilir bir gezegen bulsamda böyle acayip insanların içinden kurtulabilsem.
Vampir bunlar hakatten kan emici

Abrek Mashadov

Öğrenci
Reaksiyon puanı
31
Pilot olmak istiyorum ama bu gidişle pek mümkün değil.
geç kalınmış hiç birşey yoktur aslında. sizde tekel bayi açıp milleti uçurun :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Varya bilim kurgu filmlerinde oluyor ya. Uzay gemisiyle başka gezegene iniyorlar araştırıyorlar.

Fena tasarımlı bir uzay gemisi yapmak isterim. Sonra yelkenleri aç uzayda istediğin gezegene öfff beee

Keşke yaşanabilir bir gezegen bulsamda böyle acayip insanların içinden kurtulabilsem.
Vampir bunlar hakatten kan emici
doğru :) ortalık kan emici dolu kurtulabilene aşk olsun . ben o yüzden hayatımın çoğunu evden geçiriyorum sanal alemde bir hayat kuruyorum. metaverse evreni belkide derdinize derman olur :)

ozcaanaak

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
Gençlerin bugünlerde hayalleri ve fikirleri girişim yapmaya müsait bir durumda. Hepsinin aklı zehir gibi fakat gerekli desteği ve cesareti bulamıyorlar. Hayallerini gerçekleştirebilmek adına gerekli adımı atamıyorlar. Bende bunun üzerine neler yapılabilir diye araştırma yaptım. Halkbank'ın genç girişimciler için yaptığı çalışmaları gördüm. Bir süre takip ettim ve başarılı bir proje olduğunu söyleyebilirim. Bu insanların röportajının bizlere birebir olarak sunulduğu 'Harekete Genç' video serisi de yayınlanacak eğer motive olmak ve cesaret almak isterseniz izlemeniz gerektiğini düşünüyorum.

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,836
Vah girişimciler vah, en dertli hedef yolu. Arkadaşımın defteri vardı lisede, içine aklına estikçe ürün inovasyonu yazar çizerdi. Okul birincisi oldu bir de, sonradan iletişimi kopardık fakat. Şu an nerededir bilmem. :)

kizilruzgar

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
3
Çocukken babamın yanında yazları oto sanayii de çalışıyordum harçlık çıkartmak için. Çocuk aklımla babama "Bende böyle bir yer açacağım" diyip durdum fakat zaman ilerleyince bazı desteklerin eksik kalmasından dolayı hiç hayalimi gerçekleştiremedim. Okulumu bitirdikten ve bir kaç kurumsal şirkette çalıştıktan sonra anladım ki bu benim hayalim değil. Yaşımdan dolayı yorulmaya müsait olduğumdan çocukluk hayalimi gerçekleştirmenin yollarını aramaya başladım. Hem sevdiğim işi yapacak hem de para kazanacaktım. Serüvenim çok zorlu oldu, çözemeyeceğimi düşündüğüm bir çok problem ile karşılaştım. Şansım günün birinde yaver gitti ve şu anda hayalimi gerçekleştiriyorum. Bence şu anda akranlarıma verilmiş en güzel hediye bilgidir. Halkbank'ın Harekete Genç projesi tam da bunu sağlıyor. Bir çok kez başarısız oldum, istediklerim olmadı veya düşündüğüm gibi gitmedi. Şu anda bakıyorum bu proje ile bunları anlatabilen arkadaşları misafir ediyor ilk adımı atacaklara cesaret ve bilgi veriyorsunuz. Daha öncesinde böyle bir seri ile karşılaşmadım. Okullarda öğrenilemeyecek, sadece tecrübe ile öğrenilebilecek stratejileri gençlerle buluşturuyorlar. Harika bir seri ve mutlaka devam etmeli. Bir bakın derim: