Gelecekte Sadece Linux mu Olacak?

yusufsan21

Dekan
27 Eylül 2008
6,978
35
228
Linux olur mu olmaz mı yaşarsak görürüz. Geleceğinin parlak olduğunu biliyorum. Çünkü bunu görüyorum ;)

tony_almeida

Doçent
6 Aralık 2008
933
4
0
"Ancak bütün bu süreç tamamlandığında Linux'ta grafik keyfinin tadına doyulmayacak :)"

güzel yazı teşekkürler
ancak yukarıdaki cümle dışında x sunucusunun görsel güzellikle alakasını anlatan birşey yok tam da düşündüğüm gibi
sadece performans, enerji tüketimi gibi kriterlerden bahsedilmiş
son cümlede ise grafik keyfi diyerek yüksek performansın keyfi demek istemiş zaten
ben linux'te yeniyim
hatta çok yeniyim
sen diyorsun ki haps kardeşim ben linux'ü o kadar iyi bilirim ki bana satamazsın
önce kde'ye gnome'a tema dedin
sonra x sunucusunu görsel güzellikle ilişkilendirdin
bunları geç en önemlisi kde 4.3 windows 7'den kar kat daha görsel güzelliğe sahipken arayüz berbat dedin(ben de zaten bunu gnome için söylemek istedin sanırım diyerek ubuntu'ya laf attım)
neyse işte
hepimiz göreceğiz gelecek kimin
hayat kısa tanıdığım bir yabancı oyuncu ölmüş angel isimli diziden
belki de göremeyeceğiz ne olacak sonu :D

tuapseli

Öğrenci
16 Haziran 2009
48
0
0
onu bunu bilmem.. pardus vistayadan çok güzel şimdiden böyleyse ilerde ne olur.... harika pardus denemeyen denesin vaz geçemeyeceksiniz.

shakal

Profesör
9 Mart 2009
1,770
29
228
onu bunu bilmem.. pardus vistayadan çok güzel şimdiden böyleyse ilerde ne olur.... harika pardus denemeyen denesin vaz geçemeyeceksiniz.
pardus saten kde üzerine insaa edilmistir ,kde4 ile degil vista, windows 7 dahi sönük kalir ,bir yerde görmüstüm adamlar kde4 windows 7 dahi yüklemisler yani o görünümü vermisler temalarla ,yani windows sun görünüm acisindan kde4 den üstünlügü olamaz kullanirlik desen o saten 4 duvar olan windows la önün arkan sagin solun acik bir kde4 kolayligi ve esnekligi saten tartisilmaz ,tartisan ya bilmiyordur ,ya bilmiyordur ,en ufak bir örnek alt+f2 olayini windowsda görmek saten namümkün bir olay yani,bir kombinasyon ile heryere cat ulasabiliyorsunuz ,ya sunu kimse bana aksini iddia edemez ,windows linuxdan kat ve kat zor ve kütük bir isletim sistemi ,ben 30 yasindayim 13 yasimdan beridir pc ile ic iceyim yani son kullanici babinda ,su an windows kullanirken resmen kendimi baski icinde hissediyorum ,ve 3 yildir ise linux kullaniyorum , bundan 7 yil önce suse denemistim o gercekten son kullanici icin bir felaketti ama simdi suya sabuna dokunmadan herseye ulasabiliyorsun ,yapman gereken isini yapmandir ,windowsun istedigni degil

tony_almeida

Doçent
6 Aralık 2008
933
4
0
gerçekten linux son kullanıcı açısından büyük bir hızla gelişiyor
bu gelişime kde'nin masaüstüne yeni getirdiği soluk olan 4. serisinin katkısı büyük(her ne kadar ilk anlarda felaket olsa da:D)
ben de birkaç yıl önceki linuxlere bakıyorum ve şunu diyebilirim
belki 3-4 yıl önce olsa kullanmazdım linux
şu an ise windows'u aştıkları kesin