Geçmişte Silinen Veriler TAMAMEN nasıl silinir?

Bu konuyu okuyanlar

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Eraser benzeri bir programla verilerinizi sildiğinizde, çok profesyonel bir kişi olmadığı sürece, verileri kurtarmanın hayli zor olduğunu biliyorum. Ancak benim öğrenmek istediğim; örneğin benim için özel olan bir veriyi sildiğimi ama bunu Eraser gibi özel bir yazılımla silmediğimi farz edelim. Tabii bunu geçmişte sildiğimi, derken bir gün, meğer silinen verilerin geri getirmenin mümkün olduğunu, öğrendiğimi düşünelim:)

Şimdi "geçmişte" sildiğim bu verinin biri tarafından tekrar geri getirilmemesi için nasıl bir yol izlemek lazım?

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
yok kardeşim geçmişde silinen ama sildikden sonra hdd veri yazmadıysan geri gelir
tamamen silmek istiyorsan hdd komple veri ile doldur boşalt yap emin ol geri gelmez gelsede üste veri yazıldıgı için alttaki veri bozulacaktır.
aylardır kurtarmaya çalıştıgım dosyaya ulaştım ama dosya hatalı oldugu için birşey yapamıyorum varsa bende alayım denemedigim program kalmadı.

kısaca hdd formatla ve içersine dolabilecegi kadar büyük ebtalı veri at film dvd vs ve o büyük ebatlı dosyalarla hdd nı doldur . alttakı veri bozulmuş olacaktır. geri donusumu olmayacaktır.

evowinds

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Bu tarz programlar var. HDD yi küçük dosyalarla doldurup siliyor. Ve bunu bir kaç defa yapıyor. Arada boşluk kalmasın diye.

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Bir program önerebilirmisin bu konuda?

EraBrown

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Low level format atarsaniz verileriniz geridonusumsuz olarak silinir.

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
low level kac dk ay sürer haberin varmı :)

Gold Eagle

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Eraser programını öneririm.
Ayarlamaları ve ücretsiz olması +'ları
Tek -'si İngilizce olması

xtipitiPx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
low level kac dk ay sürer haberin varmı :)

Low Level format en iyisi 1 buçuk saat sürüyor 500GB lik hdd yi silmesi. Low Level atacagin harddiskteki sürücüleri biçimlendirip, sürücüleride silmen lazım. bu sekilde low level format atarsan 1 buçuk saatte bitiriyor işi.harddiskteki sürücüleri silmeden low level format yaparsan kesinlikle emin olabilirsin 15-20 saat sürüyor... kısa yontemi şans gele buldum..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben başka birşey soracam Google Chrome veya başka birşeyin geçmişinden sildiklerimiz bilgisayarın neresinde kaydoluyor.