Gazilerimizin yayınlanamayan Eruh ziyareti

eray045

Rektör
Reaksiyon puanı
250
[SDNTV3]http://video.ak.facebook.com/video-ak-sf2p/v6812/130/59/1213579630609_23318.mp4[/SDNTV3]

pafter

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Son zamanlarda vatansever görüntü ve sözlerin bu ülkede gizli gizli yasaklanması engellenmesi tam anlamıyla suçtur, diğer taraftan haykıranlara ses yok. Açılım zıvanası ile ile vatanı bölünmenin eşliğine getirdiler, Türk Milleti yüzyıllardır hiç böyle bölünme sınırına yaklaşmamıştı. Bu iktidarın bize kaybettirdiklerini kazanmak için canımızı ortaya koymak sorun değil ama bu iktidar kesinlikle adalet önüne çıkarılmalıdır.

Atatürk'ün bize emanet ettiği, Ne Mutlu Türküm Diyene Andımızın bile söylenmesini tehlikeye soktular. Türk devletinde Ne Mutlu Türküm Demek ayrımcılıktır diyenlerin kimliklerine bakın hepsi Türk düşmanıdır! iktidar Türk Milletinin hakkını savunacağı yerde 30 etnik kimlik ismi sayarak böldüğü birliğimizi bu andımızıda kaldırarak resmen bölünmemizi ilan etmiş olacaktı. Ayrıca dağlarımızdaki askeri bölgelerimizde yazan Ne Mutlu Türküm Diyene andımızında kaldırılmasını düşünüyorlardı, bu ne biçim kafa bu ne biçim zihniyet. Hangi ülke bunu kendisine yapar yada yaptırır.

Sanıyorum artık doğru dürüst MHP den başka vatansever parti yok bu mecliste.

Miroğlu

Dekan
Reaksiyon puanı
31
Helal olsun gözlerim yaşardı ayrıca trt'ye hiç yakışmadı kınıyorum...

ihty

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Son zamanlarda vatansever görüntü ve sözlerin bu ülkede gizli gizli yasaklanması engellenmesi tam anlamıyla suçtur, diğer taraftan haykıranlara ses yok. Açılım zıvanası ile ile vatanı bölünmenin eşliğine getirdiler, Türk Milleti yüzyıllardır hiç böyle bölünme sınırına yaklaşmamıştı. Bu iktidarın bize kaybettirdiklerini kazanmak için canımızı ortaya koymak sorun değil ama bu iktidar kesinlikle adalet önüne çıkarılmalıdır.

Atatürk'ün bize emanet ettiği, Ne Mutlu Türküm Andımızın bile söylenmesini tehlikeye soktular. Türk devletinde Ne Mutlu Türküm Demek ayrımcılıktır diyenlerin kimliklerine bakın hepsi Türk düşmanıdır, iktidar Türk Milletinin hakkını savunacağı yerde 30 etnik kimlik ismi sayarak böldüğü birliğimizi bu andımızıda kaldırarak resmen bölünmemeizi ilan etmiş olacaktı. Ayrıca dağlarımızdaki askeri bölgelerimize yazan Ne Mutlu Türküm Diyene sözününde kaldırılmasını düşünüyorlardı, bu ne biçim kafa bu ne biçim zihniyet. Hangi ülke bunu kendisine yapar yada yaptırır.
size aynen katılıyorum.tahmin ediyorum bu aşamalardan sonra Allah korusun türk oldugumuzu söylemekde suç sayılacak.

0ReiS0

Dekan
Reaksiyon puanı
91
akp'nın İşine gelmeyince Yayınlamazlar Tayib sattı Ülkeyi Bitirdi Yazıkalr Olsun!

erdcan

Doçent
Reaksiyon puanı
14
benim sözüm önce erdoğana ve onun her yaptığını doğru zanneden "şak-şak-cılarına"; yerel seçimlerde kaybettiği oyları genel seçimde toplamak için uğraşıyorlar. ben batmanda görev yapıyorum arkadaşlar, her gün sabah okunan andımızı,NE MUTLU TÜRKÜM demeyen öğrencilere ne yapayım? döveyimmi?halbuki bu mesele böyle çözülmez, buralarda yaşamayanlar sıcak koltuklarından ahkam kesmesini biliyorlar.milli beraberlik, aç gezen işsizlerin evine buzdolabı kömür göndermekle sağlanmaz.devlete bağlılık böyle olmaz.pkkyyı dağdan indiği gibi krallar kahramanlar gibi karşılanmasına izin veren hükümet utansın.atalarımızdan ,atatürk'ten miras aldığımız bu topraklarda kim ki devletimize silah çeker,mübarek bayrağımıza laf söyler o zaman miras aldığımız kanımızı da dökeriz kan da dökeriz.hiç kimse kusura bakmasın erdoğan efendinin vatanseverliği bu kadar işte çakallarla pazarlık yapıyor vatan toprağında.

GKHNCKR

Profesör
Reaksiyon puanı
47
Ne insanlarsınız ya.. Düşman kim? Pkk mı? Kim yönetiyior bu pkk'yı? Kim bitmesini engelliyor? Bugüne kadar ki politikalar bu sorunu büyütmedi mi? Yüreğinizi ortaya koyuyorsunuz eyvalalh. Başım gözüm üstüne. Ama azcık da düşünün. Duygusal davranarak sorunu göremezsiniz. Bu işlerin bu hale gelmesini isteyenler var. Bölgenin karışık olması bir çok düşmanımızın işine geliyor. Azcık farkına varsanıza. BÖlgeye istikrar geliyor. pkk'ya yolun sonu göründü. Artık şehit vermememizin nesi kötü? Affediliyor diyorsunuz. Olay kitlesel bir hal almıştır. Adamlar heryerde binlerle gösteri yapıyorlar. Hangi birini hapse atacaksın? Onları bu hale getiren politaklardan vazgeçilip tersi uygulanmaya başladı. Hiç mi okuyamıyorsunuz? Niye ekmeklerine yağ sürüyorsunuz? Böylesine karışık bir konuda nedenlerini bilmeden nasıl çözüm üretirsiniz? Şamil Tayyar'ın bu konularda kitapları var. Alın okuyun. Olayların arka planını görün. Birilerinin güttüğü sürüler olmayın. Bozalım artık şu oyunu. Yetti ...

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
Hmmmm e müstehak değil mi bu millet bunlara?

eray045

Rektör
Reaksiyon puanı
250
Ne insanlarsınız ya.. Düşman kim? Pkk mı? Kim yönetiyior bu pkk'yı? Kim bitmesini engelliyor? Bugüne kadar ki politikalar bu sorunu büyütmedi mi? Yüreğinizi ortaya koyuyorsunuz eyvalalh. Başım gözüm üstüne. Ama azcık da düşünün. Duygusal davranarak sorunu göremezsiniz. Bu işlerin bu hale gelmesini isteyenler var. Bölgenin karışık olması bir çok düşmanımızın işine geliyor. Azcık farkına varsanıza. BÖlgeye istikrar geliyor. pkk'ya yolun sonu göründü. Artık şehit vermememizin nesi kötü? Affediliyor diyorsunuz. Olay kitlesel bir hal almıştır. Adamlar heryerde binlerle gösteri yapıyorlar. Hangi birini hapse atacaksın? Onları bu hale getiren politaklardan vazgeçilip tersi uygulanmaya başladı. Hiç mi okuyamıyorsunuz? Niye ekmeklerine yağ sürüyorsunuz? Böylesine karışık bir konuda nedenlerini bilmeden nasıl çözüm üretirsiniz? Şamil Tayyar'ın bu konularda kitapları var. Alın okuyun. Olayların arka planını görün. Birilerinin güttüğü sürüler olmayın. Bozalım artık şu oyunu. Yetti ...

şamil tayyar kimdir ya..
pkk konusunda azıcık Erdal Sarızeybek'i okuyun veya dinleyin yeter..
pkknın para yolları nereler?
kuzey ırakın elektriğini kim sağlıyor?
ovacık sınır kapısı niye açılmıyor da türkmenlerin değil pkknın egemen olduğu yollar kullanılmak zorunda bırakılıyor ve pkk ya haraç olarak dönüyor?
daha geriye gidersek barzani denen şerefsizde niye Türk pasaportu var?
duygusal olmayalım katiller şov yapsın
duygusal olmayalım pişman bile değilken serbest kalsın
görünür tarafı bile bukadarken görünmeyen tarafını tahmin bile edemiyorum???

erdcan

Doçent
Reaksiyon puanı
14
GKHNCKR arkadaşım, duygusal davranan kim? hangi bölgeye istikrar geliyor ya ? sen hangi bölgedesin?bölge dediğin neresi?memleketin hepsi bir, önce 7 bölgeye sonra 70 bölgeye ayırırlar sonrada türksün,kürtsün,yörüksün,lazsın,çerkezsin,arapsın,zazasın...diyediye bölerler..birilerinin güttüğü sürüler kimdir nedir? Türkiyemde gazilerin şehitlerin kanı ne için döküldü,1 ay askerlik yapanların vatan borcunu parayla satın alanların durumu nedir?zenginlerin çocukları hep kolay yerde askerlik yapıyor hep fakirler şehit oluyor diyen bülent arınç akp ve daha önceki hükümetlerindeki yol arkadaşlarının çocuklarının askerlik durumunu görmemişmidir?kardeşim hiç kimsekimseyle düşmanlığı yok. memleketin meselesi bitti çakallarla pazarlık yaptırıyorlar..ayıp... yazık vallahi yazık billahi yazık.

savruk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
binlerce şehit verelim ondan sonrada açılımı mı destekleyelim? dökülen kanlara yazık be. dökülen kan uğruna bile kan dökerim. ve evet bundan sonrada şehit verelim ama ekmeğini yediği vatana baş kaldıran köpekler, kalleşler girmesin topraklarıma.
ama maalesef açılım sayesinde girdiler. bana kimse bu açılım denen saçmalığı desteklemesin. cünkü bunda desteklenebilecek hiçbir mantık yok. devlet okul yapsın öğretmen yollasın, okulu bassınlar. doktor göndersin katletsinler. maden ocakları işlet, orayıda bassınlar. sonrada yatırım yapmıyolar diye ağlar, eziliyoruz diye zırlarlar. birde kendilerini haklı göstermeye çalışırlar. haklıymış gibide dağa çıkar, silahlanırlar.
açılımı destekleyenler, ya bi gidin allah aşkına ya

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
TRT yayınlamaz tabi, o da diğerleri vıcık vıcık, iğrenç bir kanala dönüştü.
Uzun zamandır televizyon seyretmediğim için görmemişim. Son baktığımda şoka uğradım.

NETWORK

Profesör
Reaksiyon puanı
115
GKHNCKR sacmalamaktan oteye gıtmemıssın ..

bence bılgın olmadıgı konular da fazla tartısmaya gırme..

bu vatan mılletındır..tayyıpın degıl

GKHNCKR

Profesör
Reaksiyon puanı
47
şamil tayyar kimdir ya..
pkk konusunda azıcık Erdal Sarızeybek'i okuyun veya dinleyin yeter..
pkknın para yolları nereler?
kuzey ırakın elektriğini kim sağlıyor?
ovacık sınır kapısı niye açılmıyor da türkmenlerin değil pkknın egemen olduğu yollar kullanılmak zorunda bırakılıyor ve pkk ya haraç olarak dönüyor?
daha geriye gidersek barzani denen şerefsizde niye Türk pasaportu var?
duygusal olmayalım katiller şov yapsın
duygusal olmayalım pişman bile değilken serbest kalsın
görünür tarafı bile bukadarken görünmeyen tarafını tahmin bile edemiyorum???

Araştırmacı gazeteci yazar. beğenemedin mi? Yoksa yazdıkları mı hoşuna gitmiyor?
Sen pkk'nın güçlü dönemlerine ilişkin konuları merak etmişsin. Nasıl kurulduğuna dair bilgin var mı? Apo'nun eşi eski bir mit'çinin kızıydı. Ve apo dağdayken eşi doğum yapması için diyarbakır devlet hastanesine getirildi. Kardeşim bu pkk denel illetin arkasında derin devlet var! Burada problem bitirlmeyerek Türkiye kontrol altında tutuluyor. Zayıf noktamız adeta. Doğuya giden var mı aranızda? Ben gittim. 90 yaşındaki kadın beni taşladı. Askerdim. Sorarım size 90 yaşındaki kadın niye beni düşman belliyor? Ne yaptım ben ona? Kendimi ırağı işgal etmiş amerikan askeri gibi hissettim. Çok zoruma gitti. İzin verseler şarjörü bitirirdim üstlerinde. O kadar kafam atmıştı. Bu oalyın duygusal tarafı. Birde mantıklı olmak laızm. Buradaki milyonlarca insanı öldürüp süremeyeceğimize göre, onları tekrar kazanmanın yollarını bulmamız gerek. Açılım da bunun için geliştirilmiş bir politikadır. Bu sorunu görmezden gelirseniz o bölge silahlar ile ülkeden ayrılır hale gelecek. Deve kuşu gibi kafanızı kuma gömmekten vazgeçin. Baskı altında tutulmayan pkk çözülecektir.

Ayrıca bölgede istikrardan bahsetmiştim. Hangi bölge diye sormuş arkadaş. İran-Türkiye-Irak-Suriye arasındaki bölgeden bahsediyorum. Zamanında hepsi ile sorunlarımız vardı ve pkk bu arenada istediği gibi at koşturuyordu. Artık o dönem bitti. Hepsi müttefikimiz. Sorunları hallettik. pkk oralarda barınamaz hale geldi. Etkili dış politkalar ile, almanya, amerika, israil, danimarka, belçika gibi daha bir çok dünya devleti dolaylı veya direkt olarak pkk'ya desteklerini kesmek zorunda kaldılar ve kesiyorlar da. Bu sorun böyle çözülür. Mantıklı olmak zorundasınız. Ben yakın akrabalarımdan iki tane şehit verdim ve askerliğimi doğuda yaptım. Kimse bana neyin ne olduğunu anlatmasın.

Çoğu şey benimde gücüme gidiyor ama bu sorunun çözülmesinin tek yolu bu. Aksi bir çözümünüz var mı? O kadar eleştiriyorsunuz. Ne yapalım peki, öneriniz ne?

GKHNCKR

Profesör
Reaksiyon puanı
47
GKHNCKR sacmalamaktan oteye gıtmemıssın ..

bence bılgın olmadıgı konular da fazla tartısmaya gırme..

bu vatan mılletındır..tayyıpın degıl

Yazdıklarımı biraz daha okursan seninde konu hakkında bilgin olur. Böyle mesnetsiz yorum yazmaktansa savunduğun fikri açıklayacak cümleler kurarsın ki, belki bizde senden bir şey öğreniriz..

Eray slaytı izliyorum. Yorumlarımı daha sonra yazarım.

savruk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
GKHNCKR ne kadar kolay kabullenmişsin dağdaki soysuzların yarın öbürgün seninle aynı sokakta dolaşacak olmasını.
ha birde şöyle bir atasözü vardır: "huylu huyundan vazgeçmez". ne yaparsan yap kalleş yine kalleş, köpek yine köpek kalır.

"Etkili dış politkalar ile, almanya, amerika, israil, danimarka, belçika gibi daha bir çok dünya devleti dolaylı veya direkt olarak pkk'ya desteklerini kesmek zorunda kaldılar ve kesiyorlar da." demişsin birde. direk sana söylediler heralde artık pkkya destek olmayacağız diye. Nerden biliyorsun dostum bunu? Senin yüzüne gülerken arkandan öyle güzel oyun oynarki gavurlar ne olduğunu bile anlamazsın. Desteği bırakıyoruz diyecek tabi.

"pkk oralarda barınamaz hale geldi" hala binlercesi dağlarda dostum. Öyle güzel barınıyorlar ki. senden benden iyidir rahatları.

pkk olayının arkasında derin devlet var demişsin? açılımın arkasında yok mu sence?

RocKhan

Doçent
Reaksiyon puanı
15
Arkadaşlar cümlelerimizi kurarken genelleme yapmayalım, oralara gitmeyen görmeyen sağdan soldan okuduğu kitaplarla oraların gerçeğini öğrenemez, Sene 97de dağ komando olarak askere gittim acemi birliğinden sonra 98de güneydoğudaydım,

Öncelikle şu konunun altını çizeyim tv'de sağda solda teröre şimdiye kadar 30-35bin şehit verdik diyorlar ya, bunun 10bin'i kürttür, pkk ya karşı savaşan yüzlerce kürt köyü vardır, lütfen yorum yaparken genelleme yapmayın pkk ayrı şeydir ve kürtlerin hiçbir kendi isteğiyle dağa çıkmış değildir.

Bugün müttefikimiz dediğiniz ülkeler pkk yı yarattı, zamanında biz bir çok terörist yakaladık ve aralarından kürt olmayanlar çıktı, ben şahsen 2 ermeninin canlı ele geçtiğini gördüm, dağlarda mağaralarda amerikan malı ve sıfır hiç kullanılmamış, kullanılmak üzere sote edilmiş erzaklar ele geçirildi.

Huylu huyundan vazgeçmez derken sanki kürt halkı kürdistanı kurmak istedi de dağa çıktı gibi ifadeler kullanılıyor bu yanlıştır, aklı olan herkez böyle birşey olamayacağını bilir, ben gözlerimle gördüm gözünü kırpmadan pkk ile en önde savaşan kürtler vardı,siz hiç kürdistan haritası gördünüzmü o haritayı kürtlermi çizdi sanıyorsunuz, o harita sadece türkiyeyi değil ırak, iran, suriye'nin de toprak bütünlüğünü bozacak şekilde çizilmiştir. Sizce buna türkiye dışındaki bölge ülkeleri izin verirmi?

Amerika bölgeden tamamen çekilirse size bölgede olabilecekleri söyleyeyim, sunni ve şiiler en başta çatışacak, daha sonra ırak ve iran arapları bölgedeki kürtleri temizleyecek, ırak buna ilk başta cesaret edemez ama iran sürekli operasyon düzenliyor ve haberlerde dahi çıkmıyor.

Bugün pkk ya destek vermeyeceğiz diyen tüm devletler yalan söylemektedir, nobel barış ödülünü veren insan haklarında üstüne toz kondurmayan bir ülke bugün dünyanın en büyük silah satıcılarından biridir ve en büyük müşterisi amerikadır, zamanında talibanı besleyen silahların kaynağıda bunlardır pkk yı da.

Avrupa birliği zaten ayrı bile olay bu birliğe gireceğimiz yalanı ile türkiye yıllardır uyutuluyor, uyanın bizi avrupada isteyen yok.

Aklın yolu birdir arkadaşlar türkiyenin gelişmemesi için terör çıkarıldı, türk halkı cahilleştirildi, bütün bunlar olmasaydı bölgede süper güç olabilirdik lakin çok şey kaybettik.

Pkk hala binlercesi dağlarda demişsiniz, olsa nolur olmasa nolur gözünüzü açın da görmeyi bilin binlercesi dağda ise onbinlerceside şehirlerde aramızda yaşıyor.

Eğer biz güçlü bir ülke olabilseydik basiretli yönetimlerle yönetilseydik yurdun her alanını kuzeyinden güneyine doğusunu batısına eşit ölçüde yatırımlarla geliştirebilseydik, halinden memnun vatandaşlar olsa idi, bu insanlar cahil olmasa idi kimse kimseyi kandıramaz dağa da çıkaramazdı.

Bu ülkede dağdaki teröristten daha tehlikeli insanlar var amerikanın TV'leri cnn turk, ntv onların istediği haberleri yayınlıyor, trt desen isveç başkonsolosu rahatsız oldu diye sınırlar arasında belgeselini yayından kaldırıyor, bizim kafamızın çalışmasını, halkın uyanmasını kimse istemiyor, biz hep cahil kalalım.

Arkadaşlar Kürt'ler bizim kardeşimizdir, yarın birgün düşman bir devlet bize savaş açıp güneydoğuyu işgal etse orada yaşayan halkın çoğunluğu kürt türk ayırd etmeden en önde canımı vermeye giderim, lakin gerçekleri görmek zorundayız pkk yı sadece yabancı güçler yaratmamıştır, suçu kendimizde de aramamız lazım.

Karısını 5 metre karda doğuma yetirtirmeye çalışan bir kürt asıllı türk vatandaşımızı hiç gördünüzmü, karısı yolda doğum yapınca donarak ölen çocuğundan haberiniz varmı, ülke olarak bizim onlara yol su helikopter her ne gerekiyorsa götürmemiz gerekmezmiydi, Arkadaşlar ne yazık ki kürt halkı hala o dağlarda köylerde 50 yıl önceki gibi yaşıyor, siz onlara elinizi hiç uzattınızmı, CİNNET geçiren bir insan neler yapabilir gördünüzmü, AÇ kalan bir insan neler yapar bilirmisiniz.

Dağa da çıkar, kardeşine kurşun da sıkar her şeyi yapar, çünkü onları insanlıkdan çıkaracak konumlar doğrulmuştur.

Her şeyi düzeltmenin tek yolu vardır onlara kendi öz kardeşimize nasıl davranıyorsak öyle davranmak, sevgi ile elbette daha sayfalar dolusu şey yazardım ama oraları zamanında görmüş bir insan olarak olayın iç yüzüne biraz farklı ve acı gerçeklerle ışık tutmak istedim, umarım bir nebze olsun bir şeyler anlatabilmişimdir.

respector

Asistan
Reaksiyon puanı
2
GKHNCKR, şehit vermemek için ülkeyi ve istiklalimizi veriyoruz!

Hem şehit vermediğimizi de nereden çıkarıyorsun? Okuyan yıllardır barış ortamı var sanır daha 1,5 ay önce şehit gömdü bu ülke... http://www.sehitlerolmez.com/haberler/turkiye_sehitlerini_ugurluyor_2.html

AKP iktidara gelmeden bir yıl önce 2002'de kaç şehit vermişiz bir araştır bakalım. Bir de 2009'a bak! AKP iktidara geldiğinde orada terör merör kalmamıştı ve şehit haberi gelmiyordu. AKP, tavizleri ve destekleriyle terörü önce azdırdı şimdi de daha büyük bir planın paravanı olarak bitirmeye çalışıyor...

erdcan

Doçent
Reaksiyon puanı
14
şimdi asker edebiyatı bayat olacak yiende yazayım: arkadaş duygusal olmaktan bahsederken, izin verilse kendisine taş atan kadına şarjörü boşaltacağını söylemiş. ben doğu dediğin bu bölgede yaşıyorum 4 yıldır.ki doğu dediğin başka biyerden geliyor aslım. senin söylediklerin akp nin politikasını destekliyor. bu politika yanlış, forumdaki diğer arkadaşların da söylediği bu zaten.yanlışı nedir?erdoğan 2005 de memlekette kürt sorunu var dedi altını doldurmamıştı daha, ohala konunun altını doldurabilmiş değil.aynen hüseyin çelikin yökü kaldıracağız, erdoğanın başörtüsü seerbest olacak, yolsuzlukları bitireceğiz,gençlerimiz iş vereceğiz dedikleri gibi...hafızayı biraz yoklarsanızhangi sözlerin tutulup tutulmadığını hatırlarsınız. şu anda hükümetin yaptığı ve derin devletin himayesinde gerçekleşen açılım olayı erdoğanın beklemediği şekilde "coşkularla" devam ederken bu süreçten tek memnun olan dtpli vatan hainleri ve öcalan.ben gkhnckr arkadaşıma şunu soruyorum:öcalan şöyle dese ne düşünürsün:"ey kürt halkı ben 29 sene önce bu silhalı mücadaleyi başlatmamış olsaydım, şimdi siz ne kürtçe tv yi ne kürtçe şarkııyı nede bu açılımları görürsünüz, ben bu mücadele için 35 bin kişiyi öldürdüm, sonunda devletten size bu hakları aldım." erdoğan, öcalanın bu yolunu açtı işte, yanlışsam yanlışsın diyin. madem ki kürtçe tvkürtçe kurslar kürtçe köy isimleri(ama kürtçe eğitim kesinlikle değil) bu memlekette yaşayanları doğal hakkıydı 2002 de geldiğinde bunu yapsaydı kimse bu durumdan işkillenmezdi. kimse kan dökülsün istemiyor ama teröristin kanı her zaman dökülecek, şehitlerimiz gazilerimiz olmasın istesekte olacak kardeşim vatan torağına hainlik yapanlar oldukça şehidimiz de olacak gazimizde olacak, bunu 1 ay askerlik yapan başbakanın oğluna söyleyin . açılım işte bu: pkk ile pazarlık yapılıyor aman dağa çıkmayın diye, çıkarsa çıksın şe-reef-siz insan gibi yaşamak isteyene bu toprakların hepsi yeter.

savruk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
RocKhan;
dostum eger benim sozlerimden genelledigimi çıkardıysan yanlış anlatımış olabilirim.

benimde kürt arkadaşlarım var. ve adam gibi adam dersiniz ya işte ondan.
benim derdim kendi soydaşına bile kurşun sıkan soysuzların baş tacı yapılması.

ha bu arada bende Diyarbakır doğumluyum. Aslen Rizeliyim ve kanımda lazlık var. Hiç Rize taraflarına gittin mi bilmem ama, onlarda dağlarda köylerde 50 yıl öncesindeymiş gibi yaşıyorlar. Ama kalleşlik etmiyorlar.

Peki RocKhan, sen oradayken, kendi köylerinide bastılar demi? Gelen doktorları, öğretmenleri de katlettiler demi? Ayrım yaptılar mı? Beşikteki bebeğede kıydılar demi?
Senin döneminde oldu mu bilmiyorum ama babamın çalıştığı dönemde olmuş.

Demem o ki kimse beni, vatanına ihanet eden kişileri kabullenmem için ikna edemez. Bilmiyorum ama çoğunlukta benim gibi düşünüyor sanırım

ledzeppelinfan

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Araştırmacı gazeteci yazar. beğenemedin mi? Yoksa yazdıkları mı hoşuna gitmiyor?
Sen pkk'nın güçlü dönemlerine ilişkin konuları merak etmişsin. Nasıl kurulduğuna dair bilgin var mı? Apo'nun eşi eski bir mit'çinin kızıydı. Ve apo dağdayken eşi doğum yapması için diyarbakır devlet hastanesine getirildi. Kardeşim bu pkk denel illetin arkasında derin devlet var! Burada problem bitirlmeyerek Türkiye kontrol altında tutuluyor. Zayıf noktamız adeta. Doğuya giden var mı aranızda? Ben gittim. 90 yaşındaki kadın beni taşladı. Askerdim. Sorarım size 90 yaşındaki kadın niye beni düşman belliyor? Ne yaptım ben ona? Kendimi ırağı işgal etmiş amerikan askeri gibi hissettim. Çok zoruma gitti. İzin verseler şarjörü bitirirdim üstlerinde. O kadar kafam atmıştı. Bu oalyın duygusal tarafı. Birde mantıklı olmak laızm. Buradaki milyonlarca insanı öldürüp süremeyeceğimize göre, onları tekrar kazanmanın yollarını bulmamız gerek. Açılım da bunun için geliştirilmiş bir politikadır. Bu sorunu görmezden gelirseniz o bölge silahlar ile ülkeden ayrılır hale gelecek. Deve kuşu gibi kafanızı kuma gömmekten vazgeçin. Baskı altında tutulmayan pkk çözülecektir.

Ayrıca bölgede istikrardan bahsetmiştim. Hangi bölge diye sormuş arkadaş. İran-Türkiye-Irak-Suriye arasındaki bölgeden bahsediyorum. Zamanında hepsi ile sorunlarımız vardı ve pkk bu arenada istediği gibi at koşturuyordu. Artık o dönem bitti. Hepsi müttefikimiz. Sorunları hallettik. pkk oralarda barınamaz hale geldi. Etkili dış politkalar ile, almanya, amerika, israil, danimarka, belçika gibi daha bir çok dünya devleti dolaylı veya direkt olarak pkk'ya desteklerini kesmek zorunda kaldılar ve kesiyorlar da. Bu sorun böyle çözülür. Mantıklı olmak zorundasınız. Ben yakın akrabalarımdan iki tane şehit verdim ve askerliğimi doğuda yaptım. Kimse bana neyin ne olduğunu anlatmasın.

Çoğu şey benimde gücüme gidiyor ama bu sorunun çözülmesinin tek yolu bu. Aksi bir çözümünüz var mı? O kadar eleştiriyorsunuz. Ne yapalım peki, öneriniz ne?

Öneri mi istiyorsun. Atam vermişti yıllar önce;

"Öyleyse ya istiklal ya ölüm! İşte hakiki kurtuluş isteyenlerin parolası bu olacaktı."
Mustafa Kemal ATATÜRK

hala duygusal mı yaklaşıyoruz sence?

Buda bonus:

"Mevzu bahis vatan ise gerisi teferruattır..."
Mustafa Kemal ATATÜRK

ha ama yok illede "mevzu bahis ABD,AKP,PKK ise vatan teferruattır" diyorsanız yahut diyenleri savunuyorsanız gelip akıl vermeyin kimseye burda.

sırf birilerini memnun edicez diye kendimizden ödün veremeyiz vermemeliyiz.
Unutmayınız ki çok sevdiğiniz yere göğe sığdıramadığınız Osmanlı da başka milletlere gereğinden fazla haklar tanıdığı için ipin ucunu kaçırmış gerileme ve çöküş dönemlerine girmişti. Bunun yılı zamanı olmaz. Hiç bir zaman ödün verilmez. Verilmemeli. Kardeşlik ve barış istiyorlarsa elçi göndermek yerine silah bırakıp aşağı insinler dağıtsınlar örgütü...

Size tavsiyem bu çelişkili düşüncelerinizden arınmanızdır. Bir taraftan olan bitene üzülüyor diğer taraftan hala AKP yi ve yaptıklarını savunuyorsunuz. Bunun adı çelişkidir.

Birde "AKP açılım yaptı DTP miting yaptı. Suç AKP nin değil" diye saçmalayanlar var ki bunlarada birşeyler söylemek istiyorum;

Yahu bu Tayyip Tanrı mı? İnsanları mı sınıyor? Hayır biri çıkıp ta evet tanrı dese ozaman derim ki "hee tamam adam meğer tanrıymış. açılımı yaptı. tüm bu olayları gerçekleştirdi. topu dtp ye attı da onları sınıyor. halkın tepkisini sınıyor vs."

e aramızda böyle diyen yok heralde. dolayısıyla tayyib yaptığı herşeyin sonunu düşünmeli. böyle olacağı en başından belliydi. bir ülke düşünün. azımsanmayacak sayıda örgüt seven insanlar yaşıyor. sonra dağdan insanlar geliyor. ayaklarına savcı gidiyor. ve bu örgüt seven insanlardan çıt çıkmıyor.

mantıklı mı? hayır değil

edit:

birde böyle birşey yazmışsın;

Ben gittim. 90 yaşındaki kadın beni taşladı. Askerdim. Sorarım size 90 yaşındaki kadın niye beni düşman belliyor? Ne yaptım ben ona? Kendimi ırağı işgal etmiş amerikan askeri gibi hissettim. Çok zoruma gitti. İzin verseler şarjörü bitirirdim üstlerinde. O kadar kafam atmıştı. Bu oalyın duygusal tarafı. Birde mantıklı olmak laızm.
burada bahsettiğin mantık ve duygusallığın bu konuyla uzaktan yakından ilgisi yoktur. oradaki mantığa göre "kadın yaşlıdır. pek düşünemiyor. büyük ihtimalle kandırılmıştır." denir

yani 90 yaşındaki bir insana zaten duygusal olarak yaklaşılmaz öyle bir durumda. ülkeyi o kadından mı koruyacaksın?

fakat bahsettiğimiz konu farklı. dağdan inenler 90 yaşında değil ki mantıklı yaklaşıp serbest bırakalım. yani olaya duygusal yaklaşan yok.
anladın?

GKHNCKR

Profesör
Reaksiyon puanı
47
Bu konuda yaz yaz ne ben anlatabiliyorum ne siz anlatabiliyorsunuz. İstanbul'da güzel bir mekanda buluşup kahvelerimizi içerken konuşalım bu konuları. Güzel olur. Yazarlar gibi..

Söylediklerinize gelince ;

Respector, öncelikle seninle tekrar aynı konulara yorum yapmaktn duyduğum mutluluğu belirtmek isterim. Ciddi konulaı ciddi insanlarla konuşmayı seviyorum. Bu sözm diğer arkadaşlar içinde geçerlidir.

Respector'den Alıntı

GKHNCKR, şehit vermemek için ülkeyi ve istiklalimizi veriyoruz!

Hem şehit vermediğimizi de nereden çıkarıyorsun? Okuyan yıllardır barış ortamı var sanır daha 1,5 ay önce şehit gömdü bu ülke... http://www.sehitlerolmez.com/haberle...urluyor_2.html

AKP iktidara gelmeden bir yıl önce 2002'de kaç şehit vermişiz bir araştır bakalım. Bir de 2009'a bak! AKP iktidara geldiğinde orada terör merör kalmamıştı ve şehit haberi gelmiyordu. AKP, tavizleri ve destekleriyle terörü önce azdırdı şimdi de daha büyük bir planın paravanı olarak bitirmeye çalışıyor...

Öncelikle ülkeyi kimselere vermiyoruz. Ölmedik daha. Aramızdaki yorum farkları da bundan ötürü sanırım. Ben olayı bu kadar tehlikeli görmüyorum ve açılım riskini kabul edilebilir görüyorum.

Şehitlerimiz ile ilgili olarak ta, düşündürülmek istenildiği gibi düşünüyorsun. Bu terörü kontrol eden güçler sence ne zaman baskınlar yapar, ortalığı karıştırır? Terörü yok etmeyi amaçlayan politikalar ortaya çıktıkça ve pkknın uluslararası çemberi daraltıldıkça elbetteki saldırılar düzenleyecek ve hükümeti, askeri zorda bırakmayı amaçlayacaktır. Bu konuda yaşadığımız talihsiz dağlıca ve aktütün saldırılarının etö ile bağlantılarını incelemeniz faydalı olacaktır. Benim iddiam pkk'yı derin devlet yani etö yönetmektedir. Olaya bu açıdan bakınca bütün taşlar yerine oturacaktır.

Caglar kardeş'te söyle başlamış yazısına:

Öneri mi istiyorsun. Atam vermişti yıllar önce;

"Öyleyse ya istiklal ya ölüm! İşte hakiki kurtuluş isteyenlerin parolası bu olacaktı."
Mustafa Kemal ATATÜRK

hala duygusal mı yaklaşıyoruz sence?

Buda bonus:

"Mevzu bahis vatan ise gerisi teferruattır..."
Mustafa Kemal ATATÜRK

Bir kere bu Atatürk'ün bu sözleri savaş dönemi içindir. Ülkenin iç sorunları için "ya istiklal ya ölüm" yaklaşımını nasıl yapacaksın? şu anki terör sorunu ile ilgili yapılması gerekeni söyler misin? Yani sen olsan yönetim de ne yapardın? sayıları milyonları bulan pkk ve sempatizanlarına nasıl bir ceza verirdin? "Cezasız mı kalmalı peki?" diyecek olursan haklısın. Devlete baş kaldırma cezasız kalamaz. Fakat içinde bulunduğumuz konjektürde bunu yapabilecek bir devlet veya ordu gücü bulunmamaktadır. Ayrıca biz bu duruma planlı olarak sürüklendik. Birileri bizim şu anda tartıştığımız tabloyu önceden yazdı. Onların beklentisi etki'ye tepki ile yaklaşıp doğuyu Türkiye'den kopartmaktır. Sonrasında da israil, amerika kontrolünde uşak kürdistan kurmak. Tayyip bunun farkında işte. Dönen oyunları biliyor. Bunu bilmeyecek bir geçmişten gelmiyo kendisi. Bugün amerika ile uyum içinde görülmesinin nedeni Türkiye'nin yıllardan beri gelen dış politikası ve dünyanın dengelerinin gereğidir.

Tayyip ilk olarak komşular ile ilgili sorunları çözdü. Hatırlayan varsa bilir suriye yıllarca apo'ya ev sahipliği yapmış, pkkyı desteklemiştir. Bugün ise müttefikimiz durumundadır. pkk ile hernagi bir bağı kalmamış, Türkiyeden beklediği yakın ilgiyi sonunda bulmuştur. Irak, İran vb ülkelere bakarsanız onlar ilede durum aynıdır. Bazıalrı planlı olarak bizm bütün komşularımız ile aramızı bozdu. Güvensiz bir coğrafyada yaşar olduk. Bu çok önemli bir konu. pkk'nın geleceğini direkt olarak etikleyecek gelişeler bu konularda gizlidir. destek alamayan bir pkk varlığını daha fazla sürdüremez.

pkk'nın silahlı faaliyetine son vermek dış bağlantılarını yok etmekle bitmiyor. doğuda çok büyük bir destekçisi var. Ve gün geçtikçe artıyor! Bunu kontrol etmek artık askerle mümkün değildir. Ben kaç tane siteyi pkk sempatizanlığı yapıyor diye internet polisine şikayet ettim. hepside diyarbakır kökenli. sayfanın hitleri onbinler ile ölçülüyor. Malesef doğu'daki halkın gündemini devlet değil, pkk (dtp) belirliyor. Devlet ya orayı çevirecek sıkı yönetime geçip sokağa çıkana verecek kurşunu veya da orayı tekrar geri kazanacak. Tayyip geri kazanmayı seçmiştir. Diğer yol ülkeyi tam bir kaosa sokacak olup iç savaş çıkartabilecek bir durumur. Bu sebeple ikinci seçenek için atılan adımları doğru okumak gerek. Tuncelide dağıtılan yardımları, kürtçe tv'yi, anadilde eğitim gibi konuların hedefini anlamak gerek. Bunlar doğuda dtp-pkk'nın etkisini azaltmak için amaçlanan atılımlardır. Şimdi biri çıkıp yardımlar ak partiye oy için demesin. Ki öyle bile olsa bu gün doğuda ak parti demek devletin kendisi demektir. Sizlerinde bildiğiniz gibi orada pkk-dtp'ye alternatif olabilecek tek parti ak partidir. Diğer partilerin hiçbirnin ulusal bir politakası olmadığı için, bütünü kavramadığı için o bölgede esamesi okunmuyor. Bunu gören biri, sırf bu sebep için bile ak partiye oy veriri, vermelidir. Ayrıca Tunceli bu gün pkk'nın en etkili olduğu yerdir. Sevgili kamer genç ve kemal kılıçdaoğlunun memleketi. bu iki şahsiyetinde oradan çıkmasına hiç şaşırmadım doğrusu. pkk'lı olmayını da anca bu kadar oluyor demek ki.

Açılım ile başlayan süreçte Dtp uyanıklık yapmaktadır. İlk başlarda karşı çıktığı açılıma artık kendisi yön vermek istemekte. Ve hedeflediği amaçlara ulaşmaya bakmaktadır. Tayyip bu konuda dtp'nin elini boşaltacak adımları atacaktır. bu konuda kimsenin şüphesi olmasın. Fakat bununla birlikte ülkenin geri kalan kesimi, mhp-chp vb siyasi odaklar sürecin tamamen karşısında saf tutmuşlardır. Olaya siyasi olarak baktıklarını düşünüyorum açıkçası. Ak partinin bu süreci başlatmış olması onlar için başlı başına karşı çıkma sebebidir. Bu yapıdaki naif kişilikler nasıl devlet yönetmeye talip olur anlamış değilim. Zülfi Livaneli'nin bu konuda kendi gurubuu eleştiren yazılarına ulaşıranız demek istediğimi daha etraflıca görebilirsiniz.

Son olarak ta yine Caglar arkadaşımızın değindiği 90 yaşındaki kadın konusuna değineyim. Dağdan inen cezasını çeksin, içerdekiler affedilsin gibi bir şey demişsin. Zaten dağdan gelenlerin savcı ifadesini aldı. Bu gibi durumlarda çatışmaya katılanları göz altına aldıklarını biliyorum. Belki gönderdikleri kişileri buna uygun seçmişlerdir bu sebeple göz altına alınan olmamıştır. Ayrıca dağdaki diğer eşkıyalar konusunda sana katılıyorum. Kesinlikle cezalandırılmalıdırlar. Fakat bu yapılırken dtp'nin yurt içinde yapacağı olası propagandaların önüne geçilmelidir.

Yazdıklarımı nasıl konuyla bağdaştıramadın anlamadım doğrusu. Orada kadının bana taş atması, türkçe bile bilmeyen yaşlı bir kadının devletin askerlerine bakış açısını göstermektedir. Tartışdığımızda bu değil mi? Birilerine tekrar Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı bilincini kazandırmak değil mi?

Not: genelde kısa yazmaya özen gösteririm ama bu biraz uzun oldu sanırım. Kusura bakmayın..

RocKhan

Doçent
Reaksiyon puanı
15
RocKhan;
dostum eger benim sozlerimden genelledigimi çıkardıysan yanlış anlatımış olabilirim.

Hiç Rize taraflarına gittin mi bilmem ama, onlarda dağlarda köylerde 50 yıl öncesindeymiş gibi yaşıyorlar. Ama kalleşlik etmiyorlar.

Peki RocKhan, sen oradayken, kendi köylerinide bastılar demi? Gelen doktorları, öğretmenleri de katlettiler demi? Ayrım yaptılar mı? Beşikteki bebeğede kıydılar demi?
Senin döneminde oldu mu bilmiyorum ama babamın çalıştığı dönemde olmuş.

Demem o ki kimse beni, vatanına ihanet eden kişileri kabullenmem için ikna edemez. Bilmiyorum ama çoğunlukta benim gibi düşünüyor sanırım

Yok genelleme yaptın demedim ama yanlış anlaşılabilir diye konuyu anlatırkan biraz daha açarak anlatman gerekibilir diye hafiften dikkatini çekmek istedim.

Şimdi Rize Karadeniz örneği vermişsin ama bu örnek güneydoğu ile pek örtüşmüyor, çünkü karadenizde amerikanın gizli emelleri şimdiye kadar pek yoktu, kimse karadeniz halkı ile o şekilde uğraşmadı, kandırmaya çalışmadı, en azından ben karadenizde ekmek bulamayan insanların var olduğunu duymadım, karadenizin yeşili yeşildir, ayrıca balıkçılık gibi çaycılık gibi yöre halkının uğraşacağı işleri var.

Güneydoğuda yazın kuraklık kışın kar vardır, dağlarda binlerce köy ve yollar kapalıdır, oradaki arazi ile karadeniz karşılaştırılamaz.

Ben oradayken kendi köyünü basan pkk lıyı şahsen görmedim, ama köyde yaşayan koruculardan bunları yaptıklarını biliyorum. Teröristin öğretmeni vurmasının nedeni oraya öğretmen gitmemesini sağlayıp halkın cahil kalmasını sağlamaktır çünkü iyi düşünen insanlar kolay kolay oyuna gelmez, ayrıca zorla dağa çıkarılmış bir çok kürt genci olduğunuda biliyoruz, pkk desteği %100 gönüllülerden oluşuyor diyemeyiz.

Üstelik benim göstermek istediğim nokta başka idi, hiç bir zaman kürtler gelin biz kürdistanı kuralım demediler, onları kandırıp destekleyen güçler (ki bu güçler bizim müttefikimiz ülkeler) olmasaydı kürt halkı zaten kandırılıp dağa çıkacak ekipmanı da bulamazdı, bugün mevcut kürdistan haritaları ve kürt alfabesi dahil ingilizler tarafından (ilk olarak) basılmıştır. İngilizlerin bölgedeki rölü bizim kurtuluş savaşı dönemimizde başlar daha sonra o rölü amerika almıştır.

Yani siz huylu huyundan vazgeçmez diye örnek veriyorsunuz ama onlara bu fikri veren ekipmanı veren ülkeler bizim resmen müttefikimizdir, HZ.Muhamed'e deccal diyen papanın elini sıkanlar bugün bizim ülkemizi yönetenlerdir, oslo da yahudi başbakanına one minute deyip show yapanlar amerika ziyaretlerine gidince ilk olarak yahudi lobilerine uğrar ve ne konuştukları pek bilinmez, esas vatan haini kimdir düşünmek lazım.

Bu ülkenin bankalarını sömürenler zamanında halkın büyük desteğini alan demirel gibi başbakanlık yapmış birinin soyadını taşımaktadır, vatan hainleri kim düşünmek lazım.

TGRT diye zamanında tv ve gazete sahibi olan kişiler almanyada müslüman insanları kandırarak 20 milyar dolar rant elde etmiştir, resmi belgelerle sabittir, bu insanlar R.T.Erdoğanı müslüman sanıp ondan yardım istemiş o da para verirken bana mı sordunuz diye cevap vermiştir.

Atatürkün kurduğu köy enstitüleri zamanında kapatılmıştır, o enstitülere üye olan köylülerin %90'ın çocukları bugün doktor, avukat, öğretmendir, bunlar düşünüp hesap soran bireyler haline gelmişti fakat enstitüler kapatıldı ve halkım cahillikle başbaşa bırakıldı, bunları yapanlar da ülkeyi yönetenlerdir.

Şimdi dağdaki terörist mi en büyük vatan haini yukarı da saydıklarımı yapanlarmı. Ben terörist değildir de demiyorum ama onların bu duruma gelmesinin nedenlerinide yukarıda sıraladım, gerçek budur.

BaRY

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Yazıklar olsun!TRT bunu yapıyorsa artık ne diyelim, ulusal televizyonlarımız bile ele geçirilmiş.

qKTe

Profesör
Reaksiyon puanı
32
"Ne Mutlu Türk'üm Diyene" sözü burada daha iyi anlaşılabiliyor.