Gazelle: Microsoft'tan yeni bir tarayıcı...

spybot

Guru
Onursal Üye
Microsoft IE'den çok daha güvenli bir tarayıcı geliştirdi ama bu tarayıcının ufak bir sorunu var...Gazelle, Microsoft araştırma ekibinin geliştirdiği özel bir proje.

İnternet tarayıcılarının güvenlik açıkları, pek çok kullanıcının en büyük rahatsızlıkları arasında yer alıyor. Microsoft araştırmacılarının Gazelle olarak adlandırdıkları bir çekirdek (kernel) kullanan bu yeni tarayıcı güvenlik konusunda var olan Internet Explorer ve Chrome gibi tarayıcılardan çok daha üstün özelliklere sahip. Fakat kendine has başka sorunları var. IE'dan genel olarak daha yavaş çalışıyor, daha fazla sistem kaynağı kullanıyor ve son olarak piyasaya çıkmayacak!

Piyasaya çıkmayacak çünkü bu tarayıcı sadece Microsoft laboratuarlarında, önceliğin güvenliğe verildiği durumlarda bir tarayıcı üretmenin zorluğunu test etmek için geliştirilmiş, deneysel bir tarayıcı. Neredeyse bağımsız bir işletim sistemi gibi çalışan bu yeni tarayıcının güvenlik dışında IE 7'den tek üstünlüğü daha hızlı açılıyor olması. Fakat iş kullanıma geldiğinde bu yeni tarayıcı sadece bol vakti ve çok sabrı olanlara hitap edebiliyor.

Bilgi için: Microsoft
Telefon: (212) 258 59 98 pbx

http://www.chip.com.tr/konu/Gazelle-Microsoft-tan-yeni-bir-tarayici_11184.html
 
Üst