Garantisiz Telefon Alınır Mı?!

alpotter

Profesör
milyonlarca lirayı arabalara verirken halkını düşünmeyen hala her şeye zam yapan, iş adamlarının 7 milyar tl'lik borçlarını kapatıp atanamayanların kyk borçları için kapılarına dayanan, telefon pc oyun konsolu gibi sıradan ve basit şeyleri alamaycağımız duruma getirenler sırf bunu devlet adı altında legalleştiriyor ve kapitalist düzenin tepesinde senin benim adıma kararlar veriyorlar. hangisi suç tam anlayamadım.
Benim kararım net.
Hatta fikrimi değiştirdim.
%500 değil, %1000 vergi olsa yine garantisiz, kayıtsız, yurt dışı vs. telefon almam. Sonuçta bu tür garantisiz telefonlar vergi verilmeden satın alınıyor. Yani suç..

Nymphext

Asistan
Benim kararım net.
Hatta fikrimi değiştirdim.
%500 değil, %1000 vergi olsa yine garantisiz, kayıtsız, yurt dışı vs. telefon almam. Sonuçta bu tür garantisiz telefonlar vergi verilmeden satın alınıyor. Yani suç..
getirilen telefonlara vergi veriliyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

yoksa 1 telefon bile gümrükten geçemez

Nymphext

Asistan
al bence. türkiyede garantiye yolluyosun kullanıcı hatası diyolar. 2. kere yollarsan da alakasız bi yerini daha bozup veriyolar bu sefer. ayrıca şu ekonomide bizim yaptığımz değil onlarınki suç. zaten her şey pahalı böyle şeylerde kolaylık sağlamak yerine zorlaştırıyorlar
Mesaj otomatik birleştirildi:

yurtdışı cihaz anladığım kadarıyla
katılıyorum tek korkum imei fakat teknomehmet ve turangsm bunun garantisini veriyor

ömerim55

Doçent
Alınır. Sen milleti dinleme. Şu ülkede garantiden memnun olan kaç kişi var? Fiyat da uygunsa sakınca yok

glossofobhia

Doçent
ımeı atılan cihazlar da güncelleme yapılınca imei kaybolur diye okumuştum bir yerde ayriyetten bu yöntemle kullanılan cihazların hepsi rootlu magisk yüklü geliyor,güvenlik önemliyse bu konuya takılıp almaktan vazgeçebilirsin neticede imei atan telefoncunun root dan sonra keylogger felan kurmadığı ne malum telefona ?

katılıyorum tek korkum imei fakat teknomehmet ve turangsm bunun garantisini veriyor
Bence o kadar paran varsa başka telefonlara yönel onu almayıver diğer telefonlar da işini görür.
Ve de garantisi yoksa telefon garanti süresince kullanılmış demek o yüzden bence almayın 2 gün sonra bozulursa eğer muhatap ararsınız telefoncuya giderseniz falan filaann maceraya gerek yok.

Görkem Say

Ride for Ruin and World's Ending!
Yönetici
Super Moderator
Editor
Alınır bence fiyatlar epey uçmuş durumda. Özellikle OnePlus ve Xiaomi cihazlarda IMEI sıkıntısı olmuyor. Bu işi yapan güvenilir yerler de mevcut.

Nymphext

Asistan
Arkadaşlar biraz araştırdım buna paralel ithalat deniyor ve yasal bir iş. Yani suç değil kafanıza takmayın.