Garantili 11 Vs Yurtdışı 11 Pro Max

Bu konuyu okuyanlar

pwiehh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Telefon değiştirmek zorunda kaldım ne yazık ki. Bütçem dahilinde alabileceğim 2 cihaz var. Ya 0 128GB iPhone 11 alacağım (Önceki Cihazım XS Max olduğu için ekrandan tereddütlüyüm), ya da Yurtdışı 11 Pro Max alacağım. Ne yapmalıyım? Yurtdışı Cihazlarda 6 ay uzatabiliyormuşuz. O nasıl oluyor?

atkaksoy501

Profesör
Reaksiyon puanı
4,070
Ben sizin yerinizde olsam bu kadar yüksek bütçede bir cihaz alıyorsam garantiden feragat etmezdim. 128gb yerine mesela 64gblık pro max alabilirsiniz belki. Depolama kısmını da cloud çözümleriyle halledebilirsiniz bence. Yurtdışından getirme süreçlerini bilmediğimden o kısmına yorum yapamıyorum.

pwiehh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Ben sizin yerinizde olsam bu kadar yüksek bütçede bir cihaz alıyorsam garantiden feragat etmezdim. 128gb yerine mesela 64gblık pro max alabilirsiniz belki. Depolama kısmını da cloud çözümleriyle halledebilirsiniz bence. Yurtdışından getirme süreçlerini bilmediğimden o kısmına yorum yapamıyorum.
8K'a çıkabildiğim için 8K'a 11 pro max'i garantili alabileceğimi düşünmüyorum pek.

Eawald

Asistan
Reaksiyon puanı
69
11 al hocam. Imei sorunu yaşarsın.

pwiehh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
11 al hocam. Imei sorunu yaşarsın.
XS Max'den sonra ekranında çok bir sıkıntı yaşar mıyım? Daha önce de 11 ile Xs Max arasında kalmıştım ve Max'i tercih etmiştim. Şimdi tekrar etmek istemiyorum çünkü bu temizlikte bulamıyorum.

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,154
XS Max'den sonra ekranında çok bir sıkıntı yaşar mıyım? Daha önce de 11 ile Xs Max arasında kalmıştım ve Max'i tercih etmiştim. Şimdi tekrar etmek istemiyorum çünkü bu temizlikte bulamıyorum.
Başlangıçta fark edilir ve bir miktar rahat edici olsa da sonrasında alışacaksınız, sürekli böyle devam etmeyecek. Yurt dışı almanızı tavsiye etmem, arkadaşın da dediği gibi IMEI sorunu yaşayacaksınız. Ayrıca sadece pasaport üstüne olan kişinin Sim kartı çalışıyor, eğer eski usul değilse.

Eawald

Asistan
Reaksiyon puanı
69
Benim yerime arkadaş çok güzel cevaplamış hocam, kendisine de teşekkür ediyorum.
Başlangıçta fark edilir ve bir miktar rahat edici olsa da sonrasında alışacaksınız, sürekli böyle devam etmeyecek. Yurt dışı almanızı tavsiye etmem, arkadaşın da dediği gibi IMEI sorunu yaşayacaksınız. Ayrıca sadece pasaport üstüne olan kişinin Sim kartı çalışıyor, eğer eski usul değilse.
+1

pwiehh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Bildiğim kadarıyla Maliye'ye ekstra 750 lira vererek bütün hatlara açabiliyoruz

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,154
Bildiğim kadarıyla Maliye'ye ekstra 750 lira vererek bütün hatlara açabiliyoruz
Kararname gereği pasaport ve telefonun sahibi aynı kişi olmak zorunda. Bu işlem mümkün olsa bile kararnameye ters ve yasa dışı.