Garanti süresi yenilenir mi?

aliguney91

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar bende philips marka traş makinesi vardı 6 ayda 5 kez arızalanınca firma değişim yaptı HS8440 modelini gönderdi, şimdi sorum şu garanti süresi yeni gönderilen ürün ile 2 sene mi oldu yoksa eski ürünün garanti bitimine 1 sene kaldı o mu geçerli?

hayranim

Profesör
Reaksiyon puanı
32
GaRantin eski ürün üzerinden devam ediyor.

ıslamaköfte

Asistan
Reaksiyon puanı
4
bildiğim kadarıyla yeni ürünün garanti süresi sıfırdan başlar.ilk telefonumda öyle olmuştu.

Erdem-FB

Dekan
Reaksiyon puanı
28
''eski ürünün garanti bitimine 1 sene kaldı'' bu geçerli.

MesutCULCUL

Asistan
Reaksiyon puanı
0
araştırdığımda eski ürün üzerinden devam etiği kanıtına varmıştım ben de.fakat bazı firmalar garanti bitmeden, garanti uzatma yapabiliyor,ek bi fiyat ile, bilgin olsun ;)

Reaksiyon puanı
188
En iyisi üşenme de philips'i ara sor :) Biz ne desek boş. Her firmanın prosedürü farklı olur...

aliguney91

Asistan
Reaksiyon puanı
2
En iyisi üşenme de philips'i ara sor :) Biz ne desek boş. Her firmanın prosedürü farklı olur...
oda doğru her firmanın kendine göre bir prosedürü var:D arayıp sorucam cevabı yazıcam sonra

---------- Post added at 13:44 ---------- Previous post was at 13:38 ----------

Eski cihazın garantisi üzerinden devam ediyormuş arkadaşlar bilginize :) HS8440 traş makinesini kullanan varmı?

aliguney91

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Cruzer 4 var bende. Gayet memnunum :) Philips'i pek önermediler...

Sen bi HS8840 al o zaman cruzer 4 arasındaki farkı gör benim ilk makinem oydu ayıplı mal olduğu için para iadesiyle HQ7762 aldım oda sorunlar çıkarınca HS8440 talep ettim hiç itirazsız hemen 2 gün içinde adresime teslim edildi:) 2 günde yeni cihazı alabildim yani düşünün artık benim baskımı:D 8440 nıvea formen nemlendirici losyon var ben böyle bi traş görmedim:D bi deneyin yahu:D 250 tl piyasa fiyatı.

---------- Post added at 13:49 ---------- Previous post was at 13:48 ----------

Servis girisi 21 eylül istanbula gitti makinem. İzmire yeni makinenin gelişi 23 eylül :D

Reaksiyon puanı
188
Gerçi şöyle bir durum var her cihaz her cilde uymayabiliyor. Cruzer 4'den çok memnun olan da var nefret eden de var. Yine aynı şekilde philips'e söven de var öven de var :D

aliguney91

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Gerçi şöyle bir durum var her cihaz her cilde uymayabiliyor. Cruzer 4'den çok memnun olan da var nefret eden de var. Yine aynı şekilde philips'e söven de var öven de var :D

Sakala göre değişir aslında :D benim sakallar yumuşak:D o yüzden philips iyi geliyor traş losyonuyla, cruzer 4 kullanırken onda elek sistemi var tak taklı gibi bişi:D onda rahatsız oluyordum ben tahriş yapmıyordu ama philipsin losyonlu hazını vermiyordu. cruzer 4 kuru traş değil mi? 8440 ile ben duşda da oluyorum deme benim keyfime :D

aliguney91

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Yahu traş makinasından ne gibi bir haz bekliyosun ki :D

A olur mu:D traş makinesiyle traş olmak keyif haz işi:D haz alamazsan traş olmak istemezsin:D mesela ben her gün traş makinesini yüzümde şöle bi gezdiriyorum 2-3 dk :D anlatamam o hazı :D fetişlik bi durum değil asla ama bilmiyorum valla keyif alıyorum yani traş olurken:D her zaman sinek kaydıyım :D

Reaksiyon puanı
188
A olur mu:D traş makinesiyle traş olmak keyif haz işi:D haz alamazsan traş olmak istemezsin:D mesela ben her gün traş makinesini yüzümde şöle bi gezdiriyorum 2-3 dk :D anlatamam o hazı :D fetişlik bi durum değil asla ama bilmiyorum valla keyif alıyorum yani traş olurken:D her zaman sinek kaydıyım :D

O da güzel :D Vallahi ben bi haz beklemiyorum nihayetinde traş yahu :D

EraBrown

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Garanti satin aldigin urune karsilik ureticinin verdigi bir guvencedir. Urun kusuru nedeni ile sana yeni bir urun gonderiliyorsa bile bu eski urunun kusuna karsilik verildiginden yeni bir urun olarak sayilmaz. Kusur sebebi ile sana yenisi gonderilen urunun garantisi yoktur.

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
bence traş makinesinide iade et paranı al yeni bi makine al yeniden garantisi olur :)

ıslamaköfte

Asistan
Reaksiyon puanı
4
2001 yılında aldığım telefon garanti süresinin bitmesine 1 ay kala arızalandı.o zamanlar garanti süresi 1 yıldı. arıza giderilemediği için telefonu değiştirdiler.o sırada yeni kanun çıktı ve asgari garanti süresi 2 yıla çıktı. yeni telefonu aldıktan sonra 2 yıl süreyle garantisi devam etti. bu süre içinde servise gönderdim ve hiçbir ücret ödemedim.

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Traş makinesi ne haz veriyor bilmiyorum ama sanki ...ratö. ya tövbe tövbe garip misiniz ben mi garibim, ne haz vermesi ya:D