Öneri gaming laptop tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

4Cosmos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
selamlar, maksimum 20k olacak şekilde gaming laptop tavsiyelerinizi bekliyorum. Benim bakındığım birkaç laptop var, onları alt kısma ekleyeceğim. Bu laptop hakkında olumlu/olumsuz düşünceleriniz olursa iletin lütfen. Veya deneyimlerinizde olabilir. Farklı bilgisayar önerileriniz varsa alt kısma bekliyorum.
Şuan için bütçemin üstünde olan bir bilgisayar, indirim kovalıyorum.
Tulpar t7 v20.4 Tulpar T7 V20.4 17,3" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook
Casper g900 https://www.hepsiburada.com/casper-...h43op93UHVyc00U4k4kaAq-MEALw_wcB&gclsrc=aw.ds
MSI gf 65 https://www.trendyol.com/msi/gf65-t...6-6gb-512gb-ssd-15-6-fhd-144hz-dos-p-78026633
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ek olarak Monster ve Casper konusunda çok arada kaldım, çok fazla sorunla karşılaşan olduğu gibi hiç sorunla karşılaşmayanda olmuş. Tek seferlik alabileceğim bir ürün, en azından 5-6 yıl için.

MG4446

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,248
selamlar, maksimum 20k olacak şekilde gaming laptop tavsiyelerinizi bekliyorum. Benim bakındığım birkaç laptop var, onları alt kısma ekleyeceğim. Bu laptop hakkında olumlu/olumsuz düşünceleriniz olursa iletin lütfen. Veya deneyimlerinizde olabilir. Farklı bilgisayar önerileriniz varsa alt kısma bekliyorum.
Şuan için bütçemin üstünde olan bir bilgisayar, indirim kovalıyorum.
Tulpar t7 v20.4 Tulpar T7 V20.4 17,3" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook
Casper g900 https://www.hepsiburada.com/casper-...h43op93UHVyc00U4k4kaAq-MEALw_wcB&gclsrc=aw.ds
MSI gf 65 https://www.trendyol.com/msi/gf65-t...6-6gb-512gb-ssd-15-6-fhd-144hz-dos-p-78026633

Bunlar daha ucuz ama yerinde olsam bunlardan birini alırım. Bu fiyata çıktıktan sonta monstera veya caspera para vermem.

4Cosmos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
AMD pek düşünmüyorum, yani İ7 daha mantıklı olur gibime geliyor. 11. veya 10. nesil.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
AMD pek düşünmüyorum, yani İ7 daha mantıklı olur gibime geliyor. 11. veya 10. nesil.

5800H ile 11800H performans tarafında baya yakın. Niye düşünmediğinizi anlamadım. 10. nesil işlemcili laptop alınmaz zaten artık. AMD mobilde de baya iyi işler çıkarıyor şu an. O bütçede bu ürüne yönelin derim.
Şu modeli de takip et derim. 20K'ya düşüyor zaman zaman.
Bu bütçede gerçek performans istiyorsan Max-P 3060 ve 5800H veya 11800H ikilisinden birisine yönelmek lazım.

KaanStinson

Asistan
Reaksiyon puanı
191
Monstermış caspermış falan ucuz diye kesinlikle bulaşma kendim monster kullandım kasası aşırı dandik soğutma konusunda da aynı şeklilde rezalet süreklıi ısınıyordu en son sattım zaten

4Cosmos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
5800H ile 11800H performans tarafında baya yakın. Niye düşünmediğinizi anlamadım. 10. nesil işlemcili laptop alınmaz zaten artık. AMD mobilde de baya iyi işler çıkarıyor şu an. O bütçede bu ürüne yönelin derim.
Bu bütçede gerçek performans istiyorsan Max-P 3060 ve 5800H veya 11800H ikilisinden birisine yönelmek lazım.
Bahsettiğiniz bilgisayarlardan Aorus cidden hoş. Tek korkum İtopya.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Bahsettiğiniz bilgisayarlardan Aorus cidden hoş. Tek korkum İtopya.

Türkiye şartlarında yüzde 100 memnuniyet verebilen tek satıcı Amazon. Kalanların hepsinde sorun yaşanma ihtimali var. Vatan vs. gibi yerler için de geçerli bu durum. O yüzden korkmanız için bir sebep yok gibi. İtopya'nın kutulamaları iyi oluyor zaten. Kutunun içindeki ürün hasarlıysa İtopya kaynaklı olamaz. Kutular açılmıyor zaten.

4Cosmos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
AMD ile çok farkı yok farkındayım. Ama driverler vesaire beni AMD'de daha çok zorlayan taraf oldu, şuan kullandığım laptopta yine AMD ekran kartı mevcut. Yeni kartlar değişmiş olabilir, bir fikrim yok. Başka bir sorum şu olacak ürün bir arıza çıkardığında sanırsam itopya teknik servisi ilgileniyor. Yani Türkiye üzerinde mağazası yok diye biliyorum.

AMD ile çok farkı yok farkındayım. Ama driverler vesaire beni AMD'de daha çok zorlayan taraf oldu, şuan kullandığım laptopta yine AMD ekran kartı mevcut. Yeni kartlar değişmiş olabilir, bir fikrim yok. Başka bir sorum şu olacak ürün bir arıza çıkardığında sanırsam itopya teknik servisi ilgileniyor. Yani Türkiye üzerinde mağazası yok diye biliyorum.
Gigabyte bazında konuştum burada, yanlış anlaşılmasın.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989

Gigabyte bazında konuştum burada, yanlış anlaşılmasın.

İşlemci ile ekran kartı bir değilki. İşlemcide elle yüklemeniz gereken bir sürücü yok ekran kartı tarafında olduğu gibi. Yani ekran kartı tarafı ile işlemci tarafı bambaşka gereksinimi olan parçalar. Bilgisayarı açtığınız gibi kullansanız da işlemci tarafında sıkıntı olmuyor. Herhangi bir sorunda satıcı ilgilenmez, ürünün kendi teknik servisi ilgilenir. Gigabyte'ın kendi teknik servisi mevcut ülkemizde.

4Cosmos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşlemci ile ekran kartı bir değilki. İşlemcide elle yüklemeniz gereken bir sürücü yok ekran kartı tarafında olduğu gibi. Yani ekran kartı tarafı ile işlemci tarafı bambaşka gereksinimi olan parçalar. Bilgisayarı açtığınız gibi kullansanız da işlemci tarafında sıkıntı olmuyor. Herhangi bir sorunda satıcı ilgilenmez, ürünün kendi teknik servisi ilgilenir. Gigabyte'ın kendi teknik servisi mevcut ülkemizde.
Teşekkürler yardımcı olduğunuz için, cidden çok yararı oldu. İndirim bekleyeceğim, umarım bir kampanya sırasında indirime girer. Asus'u takip etmeye devam edeceğim. Ama şuan çok fazla Asus alacağımı düşünmüyorum. Çok sinmedi içime açık söylemek gerekirse. Önerebileceğin başka modeller varsa bakabilirim.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Teşekkürler yardımcı olduğunuz için, cidden çok yararı oldu. İndirim bekleyeceğim, umarım bir kampanya sırasında indirime girer. Asus'u takip etmeye devam edeceğim. Ama şuan çok fazla Asus alacağımı düşünmüyorum. Çok sinmedi içime açık söylemek gerekirse. Önerebileceğin başka modeller varsa bakabilirim.

Asus'un malzeme kalitesi iyi, Max-P kart mevcut, yazılım desteği üst düzey, termal performansı üst düzey. Pek çok açıdan ortalamanın üzerine çıkmış bir ürün. Neden Asus istemiyorsunuz?

kerimduymaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gaming/82k200whtx
Cihazı geçen hafta aldım bende çok araştırdım iyi ki bu modeli tercih etmişim tam anlamıyla mükemmel cihaz Rtx3060/1Tb özellikler muadillerinden ayırıyor cihazı fiyat olarakta çok uygun akgunlerbayi.com arçelik bayisi fiyat olarak gayet avantajlı ayrıca trendyolda da satışı var