Yardım Galiba bilgisayarıma virüs bulaştı

Bu konuyu okuyanlar

Bayırdır

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Selamlar, az önce bir siteye girdim siteye virüs Total virüssüz diyordu. Siteye girdigimde site çalışıyordu fakat adblocker engelledi diye bir yazı çıktı ekranın tam ortasına. Başka bir tarayıcıdan girmeye çalıştım. Site açıldı tam o anda en az 10 tane dosya izinsiz inmeye çalıştı. Zaten ben nereye kaydedilsin şeyini açmıştım ama kaspersky bir anda 10 tane engelledi ben kapattikca yeni bildirim geldi. Hemen tarayıcıyı kapatmaya çalıştım. Windows 7 temali bir ekran geldi oradan bir site açıldı zar zor onu da kapattım. Biraz şimdi tarama yapmak ile 12 gibi yapmak arasında kaldım. Kendime karşı kıyamadım ve şuan yapıyorum indirilenler kısmında yeni dosya yoktu ve Kaspersky engellemisti. Zamanında girdiğim bir siteydi hiç böyle bir şey yapmamışti. Brave den girince engelledi daha önceden operadan ve Google dan giriyordum herhangi sıkıntı olmuyordu. Virüs bulaşmış mıdır?

42545

Doçent
Reaksiyon puanı
241
Bildiğim kadarıyla tarayıcı birinci dosyayı indiriyor, daha fazla olursa çoklu indirme engellendi diye durduruyor işlemleri.

LifeStyle

Müdavim
Reaksiyon puanı
802
tarayıcı geçmişlerini temizle.
kaspersky varsa sistemini tam tarama olarak tarat.
hatta güvenli modda çalıştırıp tam tarama yap. (güvenli moda nasıl girecebileceğini youtube dan bak)
kaspersky güncellemelerin tam olsun. yani son virüs veritabanını indirmiş olsun.
kaspersky engellemiş işte. niye zorla girmeye çalışıyorsun ki?

indirilenler kısmında "dosya yok diye virüs de yok" mantığı olmaz. sistem dosyalarına bulaştıysa kendini çoğaltır o...

istersen 10 tane antivirüs programı yükle. olayın %15lik kısım kullanıcı tecrübesiyle alakalıdır...

Bayırdır

Asistan
Reaksiyon puanı
30
tarayıcı geçmişlerini temizle.
kaspersky varsa sistemini tam tarama olarak tarat.
hatta güvenli modda çalıştırıp tam tarama yap. (güvenli moda nasıl girecebileceğini youtube dan bak)
kaspersky güncellemelerin tam olsun. yani son virüs veritabanını indirmiş olsun.
kaspersky engellemiş işte. niye zorla girmeye çalışıyorsun ki?

indirilenler kısmında "dosya yok diye virüs de yok" mantığı olmaz. sistem dosyalarına bulaştıysa kendini çoğaltır o...

istersen 10 tane antivirüs programı yükle. olayın %15lik kısım kullanıcı tecrübesiyle alakalıdır...
Şöyle ilk Kaspersky uyarmamisti sadece reklam engellemişti. Sonra girince en az 10 tane indirme engelledi. Kaspersky ile tarama yaptım bir şey bulamadı şimdi malwarebytes geçiyorum.

LifeStyle

Müdavim
Reaksiyon puanı
802
kaspersky nin günlük dosyasından neleri engellediğini, hangi dosya yolunda neleri yakaladığının fotosunu atar mısın? bakalım nereleri engellemiş.

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,839
Bulaşmadı kanka. Ben konuyu okumadan yazıyorum bu yorumu.