Haber Galeria Sitesi'nde mahsur kalan 14 hayvanın bulunduğu bina yıkılacak!

Bu konuyu okuyanlar

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,608
Galeria Sitesi'nde mahsur kalan 14 hayvanın bulunduğu bina yıkılacak!

Hayvanlar kurtarılmadan binanın yıkılmasına izin vermiyoruz. Göz göre göre hayvanları ölüme terk edecekler.

Başlatılan kampanyayı imzalayarak mahsur kalan hayvanları kurtarabilirsiniz. Hayvanlar kaç gündür kurtarılmayı bekliyor ama hâlâ çalışma yok.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, AFAD Diyarbakır yetkililerine sesleniyoruz hayvanlar kurtarılmadan bina yıkılmayacak.

İmzalamak için kampanyanın görseline tıkla.
Screenshot_2023-02-21-15-49-31-91_1c337646f29875672b5a61192b9010f9.jpg

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Binanın hali bitik. :( Keşke hayvanlar kurtarılabilse ama zor... Bnanın hem alt katlar gitmiş altta çökmüş hemde geri doğru yatık. Vinçler destekliyorda yana devrilmesin diye.

aril-f6uQ_cover.jpg.webp

img-20230220-wa0000.jpg

Not: Konuşmak çok kolay ama korkmuş bir kediyi yakalamak neredeyse imksansız gibidir. Benimde kedim oldu veya şuan çevremde kedisi olan var. Korktumu sahibini bile tanımaz. Yıkıp bir ev içersinde o kedileri bulabilmek yakalayabilmek imkansıza yakın gibi. Ancak sahipleri girerse diyecemde girdikleri sırada yıkılırsa onun hesabını veremez kimse. Çok zor bir karar.

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,608
Binanın hali bitik. :( Keşke hayvanlar kurtarılabilse ama zor... Bnanın hem alt katlar gitmiş altta çökmüş hemde geri doğru yatık. Vinçler destekliyorda yana devrilmesin diye.

aril-f6uQ_cover.jpg.webp

img-20230220-wa0000.jpg

Not: Konuşmak çok kolay ama korkmuş bir kediyi yakalamak neredeyse imksansız gibidir. Benimde kedim oldu veya şuan çevremde kedisi olan var. Korktumu sahibini bile tanımaz. Yıkıp bir ev içersinde o kedileri bulabilmek yakalayabilmek imkansıza yakın gibi. Ancak sahipleri girerse diyecemde girdikleri sırada yıkılırsa onun hesabını veremez kimse. Çok zor bir karar.
Evet binanın durumu kötü ama her yol denenmeli hayvanlar için. Öyle ölüme terk edemeyiz. ?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Evet binanın durumu kötü ama her yol denenmeli hayvanlar için. Öyle ölüme terk edemeyiz. ?

Hiç evde kedi baktın mı bilmiyorum ? Korkmuş bir kedinin neler yapabileceğini nerelere girebileceğini akıl bile edemezsin...

Düşün bizim ev kedisi arabanın içinde kayboldu korkunca. 3 saatte bulduk kediyi. Çıkarana kadarda 1-2 saat geçti. Kapalı arabanın içinde nasıl becermişse Gaz fren pedallarının oradan girilmeyecek ufacıkın yerden girip bir ilerlemiş ki. Çıkarana kadar imanımız gevredi...

Not: Keşke 1-2 yetkili isim güvenlik önlemleri ile denese ama çok zor görüyorum kendilerin doğasını bildiğim için o kadar büyük bir bina içersinde çok ama çok zor olacaktır.

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,608
[GÜNCELLEME] Yıkım durdurulmuş ve hayvanları kurtarma çalışmaları başlatılmış. Sonunda güzel haber! ?

Kaynak: Change.org Türkiye

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Kedi için insanların canını tehlikeye atmak ta ne oluyor.

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,850
Özkan'ın dediği gibi kediler cidden korkunca insan tanımıyor. Kendi kedim de eve yabancı birisi gelince daha öncesinde hiç bilmediğim yerlere saklanıyor, tutmaya çalışsan çizmediği yerin kalmıyor. 17 tane can orada kurtarılmayı bekliyor fakat kurtarma yapmak da aşırı riskli. Kurtarma işlemleri başlatılmış, diliyorum ki hayvanlar başarıyla kurtarılır.

dusunenadamm

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
384
Bu duruma yapacak hiçbir şey yok. Tek mantıklı çözüm itfaiye aracıyla yükselip belki cama yakın olanları kurtarmaya çalışmak olur ama o da çok riskli çünkü bina zaten vinç desteğiyle ayakta sanmıyorum ki kimse canını tehlikeye atmayacaktır.