Galaxy S6 ve S6 Edge Kullananlar Kulübü

Hancı_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
S6Edge ye android 7 gelmiş yeni haberim oldu

Gökhanknk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar guncellemeyi indirdim ama daha kurmadim sizce kurayimi 7.0 kullanan arkadaslar cevap verebilir mi pili kötü olmuş diyenler var dogru mu?

Hancı_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar guncellemeyi indirdim ama daha kurmadim sizce kurayimi 7.0 kullanan arkadaslar cevap verebilir mi pili kötü olmuş diyenler var dogru mu?
Dün kurdum ben. Daha tam olarak anlayamadım. 1-2 gün geçmesi lazım. Ben performansı ne olursa olsun yükleme taraftarıyım. Şarjına falan bakmam. Biterse tekrar şarj ederim. Bu kadar basit

Noctivagant

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Ekran çözünürlüğü gelmedi diye üzülmeye gerek yok. Bir sitenin s7 ve s7 edge forumunda okuduğum yorumlardan birinde çözünürlüğü düşürünce ekranda bulanıklık olduğu ve bunun net olarak anlaşılabildiğini yazmış. Tekrar orijinal çözünürlüğe geri döndüğünü de belirtmiş. Ayrıca çözünürlük düşürmenin pile faydası olmadığını da yazılmış. Aynı kullanımda iki farklı çözünürlükte aynı süreyi aldığını belirtenler var.

erdignss

Doçent
Reaksiyon puanı
84
Ekran çözünürlüğü gelmedi diye üzülmeye gerek yok. Bir sitenin s7 ve s7 edge forumunda okuduğum yorumlardan birinde çözünürlüğü düşürünce ekranda bulanıklık olduğu ve bunun net olarak anlaşılabildiğini yazmış. Tekrar orijinal çözünürlüğe geri döndüğünü de belirtmiş. Ayrıca çözünürlük düşürmenin pile faydası olmadığını da yazılmış. Aynı kullanımda iki farklı çözünürlükte aynı süreyi aldığını belirtenler var.
Ben gelmediğine üzülmüyorum ki büyük ihtimal gelse de kullanmayacaktım ama yaptıkları muamele hiç hoş değil

Noctivagant

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Ben gelmediğine üzülmüyorum ki büyük ihtimal gelse de kullanmayacaktım ama yaptıkları muamele hiç hoş değil

Ben genele yazmıştım. Haklısın ama gereksiz bir özellik olurdu gelseydi çünkü bir üst modellerde millet başlarda kullanıp sonra vazgeçmeye başlamış. Pek getirisi yok gibi.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
yeni sürümün şuan tek sorunu stabilite gibi görünüyor. geçişlerde bazen ufak da olsa kasma yaşanıyor. bir kaç güncellemeyle giderirler muhtemelen.

Noctivagant

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Klavye düzelsin gerisi düzelir ama klavye cidden berbat

Ben bazen çok acele mesaj yazmam gerektiğinde sesli yazı yazmayı kullanıyorum. Klavye cidden güncelleme almalı. Bende kasma yok ama yazı yazarken çok hatalı yazılıyor. Aslında bir çözümü var ama o zamanda çok büyük oluyor harfler. Tabi klavye dışındaki yerlerde büyük oluyor.

iTaLYaN07

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Gboard yukleyin sesli yazma vs. Hersey var tarayicisida var ve bana gore basarili [emoji16]

iTaLYaN07

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Siyah mavi oklu temayi kullanin ayarlarini yapin hos olur

tugrul_27

Doçent
Reaksiyon puanı
116
Ben bazen çok acele mesaj yazmam gerektiğinde sesli yazı yazmayı kullanıyorum. Klavye cidden güncelleme almalı. Bende kasma yok ama yazı yazarken çok hatalı yazılıyor. Aslında bir çözümü var ama o zamanda çok büyük oluyor harfler. Tabi klavye dışındaki yerlerde büyük oluyor.
Ne gibi bi çözümü var

Noctivagant

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Ne gibi bi çözümü var

Ayarlar/Erişilebilirlik/Görme giriyorsun oradan Ekr yknlştrma ve yzı tpi bulup tıklıyorsun ve orada Yazı Tipi Boyutu var. Onu değiştirince bu sorun düzeliyor gibi ama önermem. Çünkü çok kötü oluyor. Uygulamaların içindeki yazılar ve ayarlar kısmının içindeki tüm yazılar kocaman bir şey oluyor. Ana menü ekranı dışındaki tüm yerlerde kocaman yazılar oluyor.

izmir_35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Evet 1080 de fark belli olmuyor da ama 720 ye düşünce acayip puslanıyor ekran

cengover05

Profesör
Reaksiyon puanı
447
Dün kurdum ben. Daha tam olarak anlayamadım. 1-2 gün geçmesi lazım. Ben performansı ne olursa olsun yükleme taraftarıyım. Şarjına falan bakmam. Biterse tekrar şarj ederim. Bu kadar basit
ayni benim kafa ya hahaha:) 5 binlik powerbankim var note 5 kullaniyorum... bir kere sarji onemsemedim gece 2sinide sarj ediyorum.. gunduz icim rahat rahat geziyorum.. dunyada sarjdan daha zor problemlerle ilgileniyorum haha

oguzokman

Asistan
Reaksiyon puanı
35
yeni sürümün şuan tek sorunu stabilite gibi görünüyor. geçişlerde bazen ufak da olsa kasma yaşanıyor. bir kaç güncellemeyle giderirler muhtemelen.
gözüme senin yorumun çarptı kardeşim. s7 edge var bende de ilk başlarda evet takılmalar yaşıyor ama bir iki gün sonra düzeliyor. DAha stabil hale geliyor telefon.

ekselans068

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar güncellemeden sonra telefon sarjdayken ekrani uyandirdigimda bole görunuyuyor eger saat 18 den sonraysa good afternoon yaziyor sabahsa good morning yaziyor ama surekli olmuyor 3 kez fln karsilastim 1 haftadir boyle biseyle karsilasan varmi ? Cihaz tr 920fq

Ekli dosyalar

• Screenshot_20170322-144804.png
    Screenshot_20170322-144804.png
    2.1 MB · Görüntüleme: 512

recepix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Arkadaslar güncellemeden sonra telefon sarjdayken ekrani uyandirdigimda bole görunuyuyor eger saat 18 den sonraysa good afternoon yaziyor sabahsa good morning yaziyor ama surekli olmuyor 3 kez fln karsilastim 1 haftadir boyle biseyle karsilasan varmi ? Cihaz tr 920fq
Launcher mı yüklü cihazda? Böyle bir kilit ekranı yok normalde

Noctivagant

Asistan
Reaksiyon puanı
15

Öyle bir kilit ekranı yok S6 ve S6 edge serisinde. Kurduğun bir uygulama yapmış bunu.

ekselans068

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herhangi Bir launcher yüklü değil sürekli olmuyor arkadaşlar güncelleme geldiğinden beri 3 kez karşılaştım

Noctivagant

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Herhangi Bir launcher yüklü değil sürekli olmuyor arkadaşlar güncelleme geldiğinden beri 3 kez karşılaştım

Kusura bakma ama öyle bir kilit ekranı yok telefonda. Bir defa sadece o ingilizce yazı değil ekran tamamen farklı. Pil kısmı öyle değil. Senin paylaştığın fotoğraf %180 derece s6 ve s6 edge ekranından farklı bir ekran. Bir tek senin telefonun ekranında böyle bir durum olmasının tek açıklaması da telefona kurulu olan bir uygulamanın buna sebep olacağını göstermekte. Sen sadece yazıdan söz ediyorsun biz ekranda görünen her şeyin farklı olduğunu söylüyoruz sana bu da estra bir uygulama kurulu olmadan mümkün değil.

Senin telefonudna kurulu olan herhangi bir uygulama senin haberin olmadan bunu yapıyor olabilir. Yani illa sen ekran değişsin diye uygulama kurmuşsun demiyorum. Bir başka amaç ile kurduğun bir uygulama buna sebep olabilir.

sonerozkaynak

Asistan
Reaksiyon puanı
39
Bir s7 kullanıcı olarak tamamen yalan bu denilenler ekran çözünürlüğü 1080p ye çevirdiğinde şuan öyle kullanıyorum gözle görülür bir fark yok ama 720p ye geçirdiğinde farkı görüyorsun tabiki yazılarda filan ama kullanılmayacak kadar kötü değil artı önceden 2K ekranda maksimum 6 saat ekran süresi alırken şimdi 1080pde 7.30 saat ekran süresi alıyorum yemin de edebilirim. Bunun aksini söyleyenlerin telefonunda pil tüketen ya bir uygulama var yada iftira atıyorlar bi kere pile faydası olmasa böyle bir özellik çıkar mı sizce bi düşünün onca mühendis zevk için mi yaptı bu özelliği sizce adamlar durduk yere kaliteden neden ödün versinler mağdem pile fayda etmeyecek kim ne derse desin 1 saatten fazla artısı var bu özelliğin. Ekranda hiçbir zararı yok bulaniklik gibi

Noctivagant

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Bir s7 kullanıcı olarak tamamen yalan bu denilenler ekran çözünürlüğü 1080p ye çevirdiğinde şuan öyle kullanıyorum gözle görülür bir fark yok ama 720p ye geçirdiğinde farkı görüyorsun tabiki yazılarda filan ama kullanılmayacak kadar kötü değil artı önceden 2K ekranda maksimum 6 saat ekran süresi alırken şimdi 1080pde 7.30 saat ekran süresi alıyorum yemin de edebilirim. Bunun aksini söyleyenlerin telefonunda pil tüketen ya bir uygulama var yada iftira atıyorlar bi kere pile faydası olmasa böyle bir özellik çıkar mı sizce bi düşünün onca mühendis zevk için mi yaptı bu özelliği sizce adamlar durduk yere kaliteden neden ödün versinler mağdem pile fayda etmeyecek kim ne derse desin 1 saatten fazla artısı var bu özelliğin. Ekranda hiçbir zararı yok bulaniklik gibi

Ben bazı forumlarda bazı arkadaşların yorumlarını okudum o sebeple bunu yazdım. Dediğin durumda o zaman s6 serisine de gelebilirmiş bu çözünürlük olayı.

zeynelglgnl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Kesinlikle öyle asıl s6 ya gelmesi gereken özellik gelmiyor yaaa delirecem 2600 mah yetmiyo 3000 3600 luklere yolluyo sırf bu özellik için dört gözle güncelleme bekledim oda yokmus baska hiç bir artısını göremedim nougatın tasarım dısında