Galaxy S5'te Parmak İzi Sensörü

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Bu konuda savaş çıkar. :D

selçux

Asistan
Reaksiyon puanı
0
parmak izi gerçekten güzel bir teknoloji benim laptop'da var baş parmakla pc orta parmakla face serçe parmak ile mail açıyorum bunları telefonda yapmak çok iyi olacak.

balcis

Doçent
Reaksiyon puanı
0
neden ki samsung'dan önce başka bir üretici mi tüm telefonlarına koydu bunu da popüler yaptı? kimbilir belki samsung'un altın-şampanya renklisi de çıkar çok yenilikçi ve özgün(!) bir hareket olur.

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
Samsung genel itibari ile taklit yeteneği yüksek bir firma ne yanı şaşırdık mı şimdi.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Parmak izlerinin kayit altina alindigindan %100 eminim. Gereksiz icat benim icin :)

Galaxy S5 bu özellikle cikarsa almamam icin büyük bir neden olacak.

warkortali

Profesör
Reaksiyon puanı
181
Telefonda parmak izi sensörü var diye almamazlık yapmanıza lüzum yoktur çünkü istersen o özelliği ile kullanıyorsun. İstemezsen yine şifreni numara girerek kullanabilirsin.

conquistador

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Şimdi ortada fanboyların anlamak istemediği (daha büyük ihtimalle anlama kaabiliyetlerinin yetmediği) iki nokta var. Birincisi bu özelliğin eypıldan taklit olduğunu söylemek çok gülünç bir iddia. Söylenildiği gibi bu motorola gibi bazı firmalarca zaten uygulanan birşeydi. Windows Mobile kullanan ve parmak izi barındıran modeller de mevcuttu. Ayrıca bu Samsung'un parmak izi özelliğini ilk kez kullandığı üründe olmayacak. Ürettiği güvenlik sistemlerinde zaten kullanıyordu bunu.

İkincisi ise fanboyların parmak izi özelliğini eleştirenlerin şimdi onu savunacağı algısı. Ne yazık ki bu eleştiriyi yapanlar fanboyların büyük ekran olayında olduğu gibi telefon tanıtılana kadar "o kadar ekran mı olur yıaaa en iyisi ayfonun ekran boyutu" deyip telefon tanıtılınca "biz demiştik zaten ekran büyütülmeli en iyisi böyle olması" demeleri gibi bir U dönüşünde bulunmayacaklardır. Şahsım adına parmak izi tanımanın özellikle eypıl ve Samsung gibi firmaların elinde bir kolaylıktan çok bir silaha dönüşeceğini daha önce de söylüyordum şimdi de söylüyorum. Ki eğer Samsung bu sensörün tamamıyla devre dışı bırakılabileceğini garanti etmezse ne kendim alırım ne de tanıdığım kimseye aldırırım. Yani demem o ki fanboylar başkalarını kendileriyle karıştırmasın. :)

Asteriks

Profesör
Reaksiyon puanı
3
8 ayrı parmağı algılamasa çok iyi olur. Samsung işini biliyor.

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Tamam ilk parmak izi okuyuculu cihazı motorola yaptı ama apple yapmasaydı hangsinin aklına gelecekti parmak izi sensörü yapmak konuya geldiğimizde ise klasik cevabı veriyorum: Gereksiz

PetyrBaelish

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Htc'de kullandı parmak izi sensörünü.

Ona neden şaşırmıyor sunuz?

İlk Motorola'nın kullandığını, söylemeye gerek yoktur herhalde.

Ama, Samsung kullanınca hemen taklitçi damgası yapıştırılıyor.

Ama aslında talit edilen, Samsung.

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
samsung mu taklit edilen firma ? ehehe :mrgreen:

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Htc'de kullandı parmak izi sensörünü.

Ona neden şaşırmıyor sunuz?

İlk Motorola'nın kullandığını, söylemeye gerek yoktur herhalde.

Ama, Samsung kullanınca hemen taklitçi damgası yapıştırılıyor.

Ama aslında talit edilen, Samsung.

Apple ve Samsung ikisi de büyük firma ve sürekli bu markalara taklitçi diyenler ve ya kötüleyenler olacaktır. İki marka açısından da durum bu, büyüksen karalamalara açık olacaksın. :)

PetyrBaelish

Profesör
Reaksiyon puanı
3
İlk kez ''mini'' kategorisi Galaxy S3 Mini ile başladı.

Ardından, büyük ekranlı akıllı telefon fikri ilk kez Samsung tarafından başlatıldı.

Taklit edilen, derken. Piyasaya yön veren bir markadan bahsediyoruz.

Daha bir çok şey var aslında ama.

Neyse, sözler ağır olacak.

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Saçma sapan "mini" cihazlar ilk samsungla başladı evet. ismini aldığı telefonun neredeyse hiç bir özelliğini taşımayan bir mini. diğer firmalarda bu hatayı sürdürdü. örneğin sony böyle yapmadı. sadece ekranı küçülterek mini niteliğinde telefon çıkardı ki mantıklı olan budur. evet yazacak çok şey var ama gerek bile yok. görmek istediğinizi gördüğünüz için. neys iyi forumlar.

hangon

Asistan
Reaksiyon puanı
1
parmak izi özelliği laptoplardaki gibi kaydırarak mı yoksa sadece dokunarak mı? eğer kaydırarak oluosa işimiz zor benim notebook da o özelliği kapattım çünkü zaman kaybı

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
extradan olursa iyi olur , olmazssada problem dgl

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Parmak izi olayı güzel bişeyde pratikte çok kullanışlı birşey değil.Özellikle bu küresel firmaların parmak izlerimizi veri tabanlarına kayıt edip tabiri caizse hepimizi "fişledikleri"ni düşünürsek çok ürkütücü bir fenomenle karşı karşıyayız.Donumuza kadar fişlediler bi parmak izimiz kalmıştı almadıkları.

Mesela çoğu insan bilmez akıllı telefonlarının gittikleri heryerde gps ile konumlarını işaretlediğini.Telefonunuzdaki google hesabınızı bilgisayarınızdan açın ve hesap bilgilerinizi bi kontrol edin.Eğer "Konumuma erişim" aktif ise bugüne kadar attığınız her adımı harita üzerinde işaretlediğini görebilirsiniz.Yuva yıkar bu olay.Çok tehlikeli işler.Bunu gördükten sonra o mevcut hesabımdaki bütün verileri silip kapattım ve yeni bir hesap açtım.O günden beride "konumuma erişimi" zorda kalmadıkça açmıyorum.Arada birde google hesabıma girip harita üzerindeki konum izlerimi siliyorum.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Parmak izi okuyucu koysun da üstüne 500tl fiyat bindirmesin ama.

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Parmak izi gerçekten gereksiz, ek maliyeti nedir bilmiyorum ama kullanmak istemeyip alan kişiye israf resmen.

Son mesajlar