Galaxy S4 ilk video yayinlandi

Czmi

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Samsung Galaxy S4 ile alakalı haberler CES ve MWC 2013 etkinliklerine yaklaştıkça artarak devam ediyor.
Rozetked tarafından hazırlanan Galaxy S4 videosunda telefonun teknik özellikleri sıralanmış. İşte Samsung Galaxy S4 için hazırlanan yeni videonun detayları.
Samsung’ un 2013 yılında tanıtması beklenen amiral gemisinin GT-I9500 model numarası ile çıkacağını dün ogrenmistik biliyorsunuz

Samsung Galaxy S4 GT-I9500 Teknik Özellikler
  • Daha ince, daha güçlü ve daha hafif
  • 1080 p AMOLED ekran
  • 2 GHz hızında 4 çekirdekli işlemci
  • 13 MP kamera
  • Android 5.0 Key Lime Pie İşletim Sistemi
  • Galaxy S3 ve iPhone 5′ den ince ve şık tasarım
  • Projeksiyon lazer klavye yuvası4

Hazırlanan videoda özellikle lazer klavye özelliği çok güzel duruyor. Samsung Galaxy S4 ‘ ün Android 5.0 Key Lime Pie işletim sistemi ile çıkacağı iddia edilmiş fakat biz telefonun Android 4.2.x işletim sistemi ile piyasaya çıkacağını da soylentiler arasinda.
[video=youtube;p5YPaBkhKZI]http://www.youtube.com/watch?v=p5YPaBkhKZI&feature=player_embedded#![/video]

Arkadaslar bu videoyu bir sahis hazirladi. elbet resmi bir video degildir ama 3 asagi 5 yukari bu sekilde olacak. iphone 5 icin de aynisini yapmis ve tanitimini yaptigi gibi cikmisti

Burk.Clik

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Ben bu videodaki telefon ile uzaktan yakindan alakasi olacagini düşünmüyorum. Samsung teknolojiyi yavaş bir şekilde ilerleten bir firma. Her telefonu çıktığında bir once modelden yeni modele gecmeye bile gerek duyulmayan ürünler çıkartıyor. Videoda görülen klavye teknolojisi ise bence en az 2-3 yil daha piyasada olmaz

slipknot44

Asistan
Reaksiyon puanı
1
eğer bu teknik özellikler ile gelecekse (lazer klavye olayını saymıyorum, bana çok boş geldi gerçekçe olsa bile.) kesinlikle piyasanın en iyisi olur. yalnız bana bu telefon aceleye getiriliyor gibi geliyor, bu yüzden htc'nin one x'indeki gibi bi ton sorun çıkacak bu telefonda. demedi demeyin, bakın slipknot44 yazıyor :D

lokman686868

Doçent
Reaksiyon puanı
1
2.00 ghz Dışındaki ve lazer klavye dışındaki bütün özelliklerine katılıyorum buraya yazıyorum Kopyalayın ;)

Burk.Clik

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Tasarım konusu göreceli bir kavram. Tasarım özellikler arasında sayılmaz sayılır. İşlemci 2.00 ghz olsada suan ki kendi ust düzey telefonlari arasinda çok fark olacağını sanmıyorum.

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
video fark ettiyseniz lazer klavye telefonun değilde harici bir aparata ait. lazer klavyenin telefona girmesine daha en az bikaç yıl var :)
kaldı ki samsung apple gibi dünkü pilavı ısıtıp önümüze getirmeyi seven bi firma. yeni telefonda pek fazla bir yenilik beklemeyin

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
bence acele ediliyor bu telefon için

Czmi

Doçent
Reaksiyon puanı
2
video fark ettiyseniz lazer klavye telefonun değilde harici bir aparata ait. lazer klavyenin telefona girmesine daha en az bikaç yıl var :)
kaldı ki samsung apple gibi dünkü pilavı ısıtıp önümüze getirmeyi seven bi firma. yeni telefonda pek fazla bir yenilik beklemeyin
samsung artik bunu yapmiyor bence
bircok yeniligin oncusu olarak gormeye basladim
gerek akilli bekleme (kullanmayinca salakca geliyor biliyorum ama insan bi alisinca da eli gozu ariyor surekli)
sonra video popup.. bircok basit de olsa ozelligi onumuze getirip diger firmalari bunun daha iyisini yapmaya zorladigindan rekabeti kizistirmasi sebebiyle,samsung kullanicisi ve samsung kullanmayanlara bile fayda sagladigini dusunmekteyim

lokman686868

Doçent
Reaksiyon puanı
1
gerek akilli bekleme (kullanmayinca salakca geliyor biliyorum ama insan bi alisinca da eli gozu ariyor surekli)
sonra video popup.. bircok basit de olsa ozelligi onumuze getirip diger firmalari bunun daha iyisini yapmaya zorladigindan rekabeti kizistirmasi sebebiyle,samsung kullanicisi ve samsung kullanmayanlara bile fayda sagladigini dusunmekteyim

ya o kadar övüyosunuzda galaxt s3 kullandım 2 ay kapak o kadar basit o kadar ucuz o kadar saçma dandik bişey ki yani ne alırsna 1tl dükkanları varya ordan alıp takmışlar. 1450tl ye almıştım. 5tl lik kapak koymuşlar. sırf bunun için 900 e satıp üstüne 500 daha eqleyip lumıa 920 aldım . kapak taş gibi apartmandan aşağı atsma bişe olmaz tolga abide test etti lumıa dan memnunum hafif jag girişinin büyük olması dışında

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841

bu saydıkların o kadar da önemli bir gelişme değil :) zaten aynı telefonu yeniden piyasaya güremez illaki bişeyler ekleyecek işte :)

muhammetkoc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bazı arkadaşlar zaten videodaki "harici mini projeksiyon" dan bahsetmiş , bence teknolojinin geldiği şu noktada bu özellik basit ve biraz gereksiz olur eğer kullanıcıya sunulursa.. ve yine bana göre samsung s4 için acele etmemeli ve kullanıcıda heyecan yaratacak yenilik aramaktan ziyade , kullanıcının ihtiyaç ve önerilerini dikkate almalı zaten mobil teknoloji kullanıcıları her yeni üründe heyecan patlaması yaşıyor..

slipknot44

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ya o kadar övüyosunuzda galaxt s3 kullandım 2 ay kapak o kadar basit o kadar ucuz o kadar saçma dandik bişey ki yani ne alırsna 1tl dükkanları varya ordan alıp takmışlar. 1450tl ye almıştım. 5tl lik kapak koymuşlar. sırf bunun için 900 e satıp üstüne 500 daha eqleyip lumıa 920 aldım . kapak taş gibi apartmandan aşağı atsma bişe olmaz tolga abide test etti lumıa dan memnunum hafif jag girişinin büyük olması dışında
o plastik kapağa biz polikarbonat diyoruz :glare: ve bence bir telefonun ne kadar iyi olduğu sağlamlığıyla değerlendirilmemeli; performansı, teknik özellikleri ve kullanışlılığı baz alınmalı :yes:

By_Artvin

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Böyle videoları izledikten sonra bilgisayarla arayı bozuyorum. :)

Nugets

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Lazer klavye göz dolduruyor artı ultra ince bir cihaz. 13 MP kameraya kitleri çıksa S IV'ün film bile çekilir. Gerçekten böyle ise inanılmaz bir cihaz olacak gerçekten.

sercankd

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Zaten videonun adında render yazıyor, yani bir nevi konsept tasarımı.

Czmi

Doçent
Reaksiyon puanı
2
saglamlik iphone 4 serisi gibi mi olmali
yarim kilo agirliginda ve metal?
her dususunde 1 cam kirilmali
her cam bi dunya masraf olmali
kasasi sert malzemeden olsun kirilsin catlasin mi
yoksa s3 unki gibi dayanikli plastik, bilmezsin sen de ona polikarbonat diyoruz

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
samsung galaxy s4 de görmek istediğim özellikler 3d teknolojisi bükülebilir ekran lazer klavye hologram yansıtma artık bu özellikler s4temi olur s14temi onu tam bilmiyorum işte :)

AsDErA

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bu videou youtube'dan çıkmayan, teknoloji yoksunu insanlara itelendiğini söylesek bize nasıl bir küfür ederler acaba!
Ben şimdiden oooo galaxy S4 şöyle böyle klavyesi olacahmış vidyosunu internette izledim çoh güzel yauv. Alacam ondan bi dene dediklerinde nasıl anlatacağımı düşünür oldum.

muratveb

Profesör
Reaksiyon puanı
56
Tasarımı çok göz doldurucu ve telefon çok ince. Umarım tasarım olarak böyle bir konsepti baz alarak hazırlarlar.

uygar2580

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bu arada arkadaşlar lazer klavye yeni bir şey değil eskiden beri var ama kullanışlı olduğu konusunda emin değilim. Telefondan zaten çok rahat bir şekilde yazabiliyoruz hem de gayet hızlı. Bence gerek yok lazer klavyeye. 2 yıldır efsane oldu halbuki hiçbirşey yok. Ayrıca galaxy s4 olmayabilir adı. Galaxy çok yayıldı gitti.

lokman686868

Doçent
Reaksiyon puanı
1
o plastik kapağa biz polikarbonat diyoruz :glare: ve bence bir telefonun ne kadar iyi olduğu sağlamlığıyla değerlendirilmemeli; performansı, teknik özellikleri ve kullanışlılığı baz alınmalı :yes:
ister poli karbonat olsun ister titanyum olsun hiç bi işe yaramaz o kapak neyi svunuyosunuz ki neret ettim kırılcak diye isimlerle ugraşmyı bırakıp malzemeye bakın

CardinaLe

Doçent
Reaksiyon puanı
18
ister poli karbonat olsun ister titanyum olsun hiç bi işe yaramaz o kapak neyi svunuyosunuz ki neret ettim kırılcak diye isimlerle ugraşmyı bırakıp malzemeye bakın

Anlasılan senin icin telefonun sadece kapak ve gorunumu onemli, yaptigi islevleri ve teknik yapısı degil... Begenmiyorsan kullanmazsın olur biter ki sende değiştirmişssin. Bunun ustune artık telefona atıp tutmak marifet degil bana gore...

Dj-KaRuS

Asistan
Reaksiyon puanı
0
s4 tanıtılan videoda imac görmek gerçekten merak uyandırıcı

Felagund

Profesör
Reaksiyon puanı
15
apple böyle bir konsetp videoyu 3 sene önce çıkarmıştı. ayrıca gerçek s4 ile alakası olacağını sanmıyorum.

lokman686868

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Anlasılan senin icin telefonun sadece kapak ve gorunumu onemli, yaptigi islevleri ve teknik yapısı degil... Begenmiyorsan kullanmazsın olur biter ki sende değiştirmişssin. Bunun ustune artık telefona atıp tutmak marifet degil bana gore...
Ben galaxy s3 ün teknik özelliklerine işlemcisine çekirdek sayısına ekran gpusuna bişey dedimmi???? herşeyi güzel ama 1500 Tl ye o telefona para verıyorsam öle dandik bi kapak koymucaklar bizde keriz gibi alıyoruz herşeyine bakarım ben en küçük detayları bile önemli

- Jag girişinin küçük-büyüklüğü
- kapak sağlamlıgı
-kamera lensinin megapixeli değil diyaframı...
- mikro mu nano mu vb detaylar herşey ince detaylarda saklı artık bütün markalar 1.5 ghz de telefon yapıyor ha galaxy s3 olmuş ha ıphone 5 olmuş

aagkn

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Konsept tasarılardan biridir Samsung S3 çıkmadan öncede üç veya dört adet konsept tasarı ile sızıntılar yapmıştı.
Yanız ben bir telefonun bu kadar ince olmasını istemem şahsen ne o öyle kağıt gibi :)

Bakinci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bu sadece Koncept. Birileri eline yalan yalnış bir balon alıp dolaşıyor. Haberin başlığı " Samsung Galaxy S4 Concept Looks Stunning " olarak geçiyor araştıran bulur. Çıkacak telefon bu olacak diye bişey yok...