Galaxy S3 Ekran Sorunu

serdar_gs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Herkese merhaba.
Telefonumdaki bu sorun hakkında yardımlarınızı bekliyorum.
Sorun şu, ekranda mesajlaşma ekranı gölgelenmesi oluşmuş ve yukarıda mesaj zarfı, kişi, mesaj silme kutusu, aşağıda ise klavye harfleri ekranda sürekli şekilde duruyor. Oyunda, uygulamada, menülerde hatta recovery modda aklınıza neresi gelirse. Telefondan ss aldığımda resim düzgün ve sorunsuz çıkıyor fakat bu gölgelenme gözle baktığımda net bi şekilde görünüyor. Elimde nokia c3 ile çektiğim bir kaç resim var çok net olmasada fikir sahibi olmanız açısından koyuyorum.
nhj7j.jpg
nhj8b.jpg

nhj90.jpg
nhj9s.jpg

Resimlerde ekranın üst sol ve sağ kısımlarına bakarsanız mesaj zarfını ve mesaj silme kutusunun gölgelenmesini görürsünüz. Kusura bakmayın daha iyi bir kamera ile net çekmek isterdim ama şu an elimde yok. tlfdan ss aldığımda ise dediğim gibi gölge falan yok normal çıkıyor resim.
Çok mesajlaşan biriyim. O an ekranda bulunan mesaj ekranı olduğu gibi ekrana işlemiş artık ve çözümü nedir bilmiyorum. Dün gece 6-7 saat pixel fix (farklı renklerin dinamik bir şekilde hızlıca geçtiği video) çalıştırdım fakat düzelmedi.
Telefon 6 aylık ve garantisi var ama veripte bir süre beklemek istemiyorum eğer çözümü yok ve son çareyse verecem artık.

Bu konuyla alakalı forumda şu konuda arkadaşlar bahsetmiş:
http://forum.shiftdelete.net/samsung/257385-galaxy-s2-amoled-ekrani-yavasca-olduren-sikinti.html
ve bir arkadaşta benle aynı sorunu yaşamış galiba:
sen dedikten sonra ben de galaxy s te baktım çok mesaj yazdığım için klavyenin hayalet resmi ve durum çubuğu resmi mavi renkte belirgin bir şekilde göründü ama telefon bir buçuk yıllık zaten ve hiç rahatsız edici birşey değil bence. zaten telefonun ömrü ne kadar olabilir ki. bence çok kafaya takmaya gerek yok

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

özgün87

Asistan
Reaksiyon puanı
1
özelden mesajına burdan cevap veriyim. telefonda çok mesajlaştığın için ekranın klavye ve tuş takımı kısmında yanmalar meydana geliyor. bu sorun süper amoledden kaynaklanıyor sanırım. soruna çözüm olarak yapabileceğin pek bişey yok belki farklı mesajlaşma programları ve klavye denersen ekranın diğer yerlerinin de aynı oranda yıpranmasını sağlayabilirsin böylece daha karışık bir şekil görürsün ekranda ve gözüne batmaz. ben çözüm olarak iki buçuk yılın sonunda telefonu değiştirdim:) bu da yeterli bir süre sanırım bir telefon için

serdar_gs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
valla benim cihaz 6 aylık daha garantiye yollayacam o zaman :S cevap için teşekkür ederim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ekran yanması geçmiş olsun belki samsung ekran değiştirir belki değiştirmez

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
İlginç bir sorun ilk defa duyuyorum

serdar_gs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
nerde cins şeyler bizi buluyor aga :S

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Bende sana benim s3 sorunlarini söyleyeyim hoparlorden cizirti geliyor tus kilidini acarken bazen mavi ekran cikip sonuyor ekran bazen dokunmalari gormuyor 10 saatte sarj oluyor 3g ve tel cekme sorunu var geri tusunda hassasiyet sorunu var fabrika ayarlarina donmeme ragmen sık sık takılıyor bazen akilli uyari ve led gösterge çalışmıyor haa genel olarak memnunum kaptan :D

serdar_gs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bende sana benim s3 sorunlarini söyleyeyim hoparlorden cizirti geliyor tus kilidini acarken bazen mavi ekran cikip sonuyor ekran bazen dokunmalari gormuyor 10 saatte sarj oluyor 3g ve tel cekme sorunu var geri tusunda hassasiyet sorunu var fabrika ayarlarina donmeme ragmen sık sık takılıyor bazen akilli uyari ve led gösterge çalışmıyor haa genel olarak memnunum kaptan :D

:4: naptın sen aga :D yalnız şu söylediklerinden kilit ekranındaki mavi ekran olayı bendede var o genel bi sorun led göstergede bazen mesajlar ekranı açıkken mesaj gelince yanmıyor evet :D bunlar neysede bu benim ekranda sorunu allah kimseye vermesin :S

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar aynı sekilde benim telefonumun ekranında var . Garantiye gondersek garanti değiştirmi net bilgisi olan cevap yazdın.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar merhaba bendede telefonu açıyorum samsung yazısı gelio duruo gene acılısta samsung tel açılmıyor neden olabilir

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Yazıyı paylaşan arkadaşım acaba sorununu halledebildin mi ? Garantide sorununu çözebildirlermi ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
abi aynı sorun ben de çok mesajlaşıyorum kalvyenin hayali görüntüsü çıkıyo. Garantiye gönderen arkadaş bi cevap atsın pls :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim de başıma geldi, garantinin tutumu nedir, boşuna gidip gelmesin telefon?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben bugun gonderdım...once darbe varmı dıye ıyıce baktılar sonra ekranın degısecegını soyledıler...beklıyorum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
telefonunda büyü var. zencefil ile tarçını al, siyah renk bir çorabın içine koy ve denize at :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynı ekran kararması bendede var yeni oldu bende telefonu garantiye göndereceğim bugun gelişmelerden haberdar ederim inşallah garanti halleder

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar merhaba benimde öyle bir sorunum vardı ve cihaz 15 aylık 2 gün önce garantiye gönderdim gelişmelerden haberdar ederim. Bu arada yanlarında tabiki soyulmalar mevcut.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
allah belasını versin s3'çün 2 defa kırıldı ekranı kırıldı dokunmatiği bozuldu 750 tl ona verdim şimdide Ekran parlaklıgı gitti birden bire herşey normal çalişiyor ama ekran solgun gibi '' bu durum telefon kapaliyken bile mevcut'' şarjda iken nerdeyse yeşil şarj çubukları görülmüyor....

S

SDN Okuru

SDN Okuru
telefonumu usb ile bilgisayara bağladım yere bıraktım su anda telefonla itediğim gibi hareket ediyorum ama ekranda surekli seffaf bileler gidiyo napim:confused1:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba arkadaşlar bir sorum olacaktı. yaklaşık 2 yıldır Samsung S3'ü kullanıyorum, kaç aydır habire pili bitiyor donup duruyordu ben de yeni bir telefon almayı düşünüyordum bu hafta. Taa ki 2ün önce telefonumu laptop'a takmaya karar verdim yeni bir usb aldım telefonumdaki bütün fotoğrafları oraya atacaktım. Kabloyu bir taktım çıkardım ve telefonum meftaa.. beyaz bir ekran var şimdi pilini çıkardığımda bir şey yok ama açtığımda telefonu tekrardan bembeyaz bir ekran var. Napmam gerekiyor lütfen birileri yardımcı olsa. Telefon düzelmese umrumda bile değil artık ama fotoğraflar kurtaralabilir mi acaba? çok teşekkür ederim şimdiden. - Mehtap.