Galaxy S10 vs iPhone XR

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
892
s10e öneririm.iphone 8 ona göre geride baya.800₺ farka değiyor,kullanınca anlarsınız.eğer hepsiburadadan alırsanız 600₺ hediye çeki+galaxy buds bedava

yknzcn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
s10e öneririm.iphone 8 ona göre geride baya.800₺ farka değiyor,kullanınca anlarsınız.eğer hepsiburadadan alırsanız 600₺ hediye çeki+galaxy buds bedava
Galaxy buds için kampanyaya katılıyorsun ve 9000 stok sınırı var, çoktan tükenmiştir. (S10+ çıktıktan 3 gün sonra babama aldık, budstan haber yok hâlâ)

stinghardyzz

Profesör
Reaksiyon puanı
747
Ortalama 6000 tl bütçem var fakat 7000 i zorlayabilirim.
Daha çok sosyal medya kullanımı için alacağım.
Kamera önemli (özellikle ön,doğal çekmesini istiyorum)
3 sene götürse yeter.
Veya bu kadar kasmayıp galaxy s10e ile iphone 8 arasındayım.
Ne tavsiye edersiniz ??? Şimdiden teşekkürler...
Iphone 8 ile s10e arasinda düşünme s10e al cikabilirsen s10 ve s10 plus modellerine cikabilirsin

Yusufozdn60

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Açık olmak gerekirse s10 ailesi bariz üstün duruyor.Fakat diyorsanki önceliğim pil,video ve uzun yıllar kullanabileceğim bir telefon.Işte o zaman XR derim.Samsung batarya işini hala çözebilmiş değil.Xr Note9'un ve s10+'ın ilerisinde çoğu batarya testinde.Kamera konusunda asla seni üzmez note9,ip8,xr ve s10 ailesi.Fakat ben istikrarlı performans konusunda pek güvenemiyorum s10'a.Ben de ay sonunda apple tr'nin yapacağı indirimi bekliyorum.S10+/p30 pro/XR arasında seçim yapacağım.Kağıt üstünde Xr geride dursa da gerçek hayatta zaman geçtikçe öne geçen bir cihaz.Android hater falan değilim.Şu anda s8 kullanıcısıym.Gerçekten bi anda şapkadan sürpriz yumurta gibi çıkan saçma sorunlarından bıktım.Yani demem o ki istiktar/pil/uzun süreli arıyorsan tercihim XR'dır.(Kesinlikle kendi öznel görüşlerimdir.Yanlış bilgiler verdiysem lütfen düzeltiniz.)

Drogba39

Profesör
Reaksiyon puanı
381
Açık olmak gerekirse s10 ailesi bariz üstün duruyor.Fakat diyorsanki önceliğim pil,video ve uzun yıllar kullanabileceğim bir telefon.Işte o zaman XR derim.Samsung batarya işini hala çözebilmiş değil.Xr Note9'un ve s10+'ın ilerisinde çoğu batarya testinde.Kamera konusunda asla seni üzmez note9,ip8,xr ve s10 ailesi.Fakat ben istikrarlı performans konusunda pek güvenemiyorum s10'a.Ben de ay sonunda apple tr'nin yapacağı indirimi bekliyorum.S10+/p30 pro/XR arasında seçim yapacağım.Kağıt üstünde Xr geride dursa da gerçek hayatta zaman geçtikçe öne geçen bir cihaz.Android hater falan değilim.Şu anda s8 kullanıcısıym.Gerçekten bi anda şapkadan sürpriz yumurta gibi çıkan saçma sorunlarından bıktım.Yani demem o ki istiktar/pil/uzun süreli arıyorsan tercihim XR'dır.(Kesinlikle kendi öznel görüşlerimdir.Yanlış bilgiler verdiysem lütfen düzeltiniz.)
Kesinlikle haklısın. XR kağıt üstünde de çok geride değil aslında. Özellikle işlemci bakımindan gayet iyi, hatta piyasadaki en iyilerden 1. yada SD855'ten sonra 2., o konuda tam bir bilgim yok ama XS Max ile aynı işlemci var zaten. XR işlemci ve işletim sistemi konusunda öne çikıyor. Ekranı da güzel diyorlar, Liquid Retina ekran diye bir şeydi sanırım ekranı, kamera konusunda da rakiplerinden çok geride değildir. XR'ın tek dezavantajı fiyatı, 6-7 bin TL yerine 4-5 bin TL olsaydı, şu an en fazla tercih edilen telefonlardan biri olurdu. IOS kullanmak isteyen ama eski kalmış iPhone 7 veya fiyatına göre düşündüren iPhone 8 almak istemeyenlere güzel bir seçenek olurdu o fiyata.