Galaxy S10 Plus, S10 ve S10e Kullanıcıları Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Evet daha akıcı, klavye oldukça güzel olmuş ve artık özelleştirilebiliyor. Bir de yüz tanıma için yeni bir seçenek eklenmiş şahsen benim istediğim bir özellikti ama parmak izi efekti baya kötü duruyor.
Parmak izini okuma süresi daha iyi oldu ama parmak izi efekti 15fps gibi çalışıyor. Umarım yeni güncellemede düzelir onun dışında cihaz daha iyi oldu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ön kamerada 4k 60fps video çekmesi güzel olmuş.

engineer35

Asistan
Reaksiyon puanı
52
Hocam;
Android 10 güncellemesi ile batarya süresinin azaldığı söyleniyor.
Bu son güncellemede batarya süresi Android 9'a göre nasıl acaba?

Candiyebiri

Asistan
Reaksiyon puanı
35
Arkadaşlar burda kullanlar vardır 700 lira fazla verip s10 plus almaya deger mu yoksa s10 yeterli midir

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Arkadaşlar burda kullanlar vardır 700 lira fazla verip s10 plus almaya deger mu yoksa s10 yeterli midir
Pil ve ekran artısı hariç diğer tüm özellikleri aynı.
Bir de önde bir kamerası fazladan var ama pek de bir işe yaradığı söylenemez.

Rint

Müdavim
Reaksiyon puanı
360
Bence gayet güzel olmuş, samsung ön yargıları kırıyor...

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Güncellemeden sonra telefonun ve AKG kulaklığın ses kalitesi daha iyi oldu.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,763
S serisinin en büyük eksiği Radyonun olmaması. Bana göre büyük eksik. Yoksa hiç tereddüt etmeden S10e kapardım. Nakitte olmasa hisse hisse öderdim parasını.

Candiyebiri

Asistan
Reaksiyon puanı
35
Pil ve ekran artısı hariç diğer tüm özellikleri aynı.
Bir de önde bir kamerası fazladan var ama pek de bir işe yaradığı söylenemez.
Ekran önemli degil sadece pil önemli benim için 7 saat ekran suresi alsa sadece sosyal medya kullaniyorum yeter

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Ekran önemli degil sadece pil önemli benim için 7 saat ekran suresi alsa sadece sosyal medya kullaniyorum yeter
Çok rahat alabilirsiniz. Ekran önemli değilse S10 yeterli olacaktır. Şahsen bana bazen S10 bile çok büyük geliyor.

Panthera14

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bir konu hakkında birşeyler danışıcaktım size. S10 bataryası hakkında kötü yorumlar okudum ve çelişkide kaldım sizin deneyimlerinizin sonucu nedir acaba. 3400 mah yeterli mi? Aktif kullanımda günü çıkarıyor mu?

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Arkadaşlar bir konu hakkında birşeyler danışıcaktım size. S10 bataryası hakkında kötü yorumlar okudum ve çelişkide kaldım sizin deneyimlerinizin sonucu nedir acaba. 3400 mah yeterli mi? Aktif kullanımda günü çıkarıyor mu?
Bence yeterli. 1 günü rahat çıkarıyor ve 7-8 saat ekran süresi alıyorum.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Aktif kullanımdan kastınız nedir ?

engineer35

Asistan
Reaksiyon puanı
52
Merhaba arkadaşlar;
ilk gelen Android 10 güncellemesi ile batarya süresinin azaldığı söyleniyordu.
Bu son güncellemede batarya süresi stok Android 9 roma göre nasıl acaba?

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Merhaba arkadaşlar;
ilk gelen Android 10 güncellemesi ile batarya süresinin azaldığı söyleniyordu.
Bu son güncellemede batarya süresi stok Android 9 roma göre nasıl acaba?
Android 10 ile pil kullanımında negatif yönde herhangi bir değişiklik olmadı hatta artık sistem daha az veri tüketiyor yani artış bile olduğunu söyleyebilirim.
Yakın zamanda da 2.1 gibi major bir güncelleme geldi ama pil kullanımında bir değişiklik yaratmadı.

engineer35

Asistan
Reaksiyon puanı
52
Android 10 ile pil kullanımında negatif yönde herhangi bir değişiklik olmadı hatta artık sistem daha az veri tüketiyor yani artış bile olduğunu söyleyebilirim.
Yakın zamanda da 2.1 gibi major bir güncelleme geldi ama pil kullanımında bir değişiklik yaratmadı.
Teşekkür ederim, bir arkadaşım Android 10a ilk geçtiğinde batarya süresinin azaldığını söylemişti.
Sadece onun telefonda olmuş olabilir mi?

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Teşekkür ederim, bir arkadaşım Android 10a ilk geçtiğinde batarya süresinin azaldığını söylemişti.
Sadece onun telefonda olmuş olabilir mi?
Ne demek. Sürüm güncellemelerinde bazı yaptığınız ayarlar sıfırlanabiliyor. Örneğin ben bazı uygulamaları uyku moduna almıştım 10 sürümü ile bu yaptığım ayarlar sıfırlanmış ve Bixby'yi durdurmak için yaptığım ayarlar da aynı şekilde sıfırlanmış. Belki arkadaşınızın da öyle bir problemi olmuş olabilir.
Ama yine dediğim gibi 10 sürümü pil kullanımında herhangi bir farklılık oluşturmadı.

engineer35

Asistan
Reaksiyon puanı
52
Ne demek. Sürüm güncellemelerinde bazı yaptığınız ayarlar sıfırlanabiliyor. Örneğin ben bazı uygulamaları uyku moduna almıştım 10 sürümü ile bu yaptığım ayarlar sıfırlanmış ve Bixby'yi durdurmak için yaptığım ayarlar da aynı şekilde sıfırlanmış. Belki arkadaşınızın da öyle bir problemi olmuş olabilir.
Ama yine dediğim gibi 10 sürümü pil kullanımında herhangi bir farklılık oluşturmadı.
Çok teşekkür ederim tekrar.
Dediğiniz gibi ayarları silinmiş olabilir.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Merhabalar, pil ömrünü artırmaya yönelik bir kaç ufak taktik var bu videoda şahsen benim hiç bilmediğim pil tüketen bazı işlevler varmış hepsini güzelce anlatmış dilerseniz siz de uygulayabilirsiniz. Oldukça güvenilir bir kanaldır ben severek takip ediyorum :)

Taner Bulut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Samsung Galaxy s10 plus almayı düşünüyorum.. size sorum şu olacak.kamera modülü içinde Instagram modülü mevcut..burdan bir video yükleyince normale göre daha kaliteli oluyor mu ? Yoksa normal andorid bir cihaz gibi mi?
Teşekkürler

tolgkorkmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Hocam S10 Plusta bu özellik var güzel çalışıyor ama normal kendi telefonunda video çekip onu storye atinca da ayni kaliteyi veriyor bence. S10 Plusta böyle özellik olması güzel görüntüde
Arkadaşlar Samsung Galaxy s10 plus almayı düşünüyorum.. size sorum şu olacak.kamera modülü içinde Instagram modülü mevcut..burdan bir video yükleyince normale göre daha kaliteli oluyor mu ? Yoksa normal andorid bir cihaz gibi mi?
Teşekkürler

kayıp yaşamıyorsunuz.

Taner Bulut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam S10 Plusta bu özellik var güzel çalışıyor ama normal kendi telefonunda video çekip onu storye atinca da ayni kaliteyi veriyor bence. S10 Plusta böyle özellik olması güzel görüntüde

kayıp yaşamıyorsunuz.
Çok teşekkür ederim.. android cihazlarda bu sorun oluyor maalesef şuan note 8 pro kullanıyorum cihazdan memnunum ama Instagram a bir video atınca 360p görüntü oluşuyor.. ios cihaz sevmediğim için mevcut böyle bir yöntem buldum..ios kalitesine yakın story atılıyor yani ? Ve son sorum one ui2.1 ile bu modül kaldırmadı dimi halen mevcut mudur bu sekme?

tolgkorkmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Çok teşekkür ederim.. android cihazlarda bu sorun oluyor maalesef şuan note 8 pro kullanıyorum cihazdan memnunum ama Instagram a bir video atınca 360p görüntü oluşuyor.. ios cihaz sevmediğim için mevcut böyle bir yöntem buldum..ios kalitesine yakın story atılıyor yani ? Ve son sorum one ui2.1 ile bu modül kaldırmadı dimi halen mevcut mudur bu sekme?
Evet hala mevcut kullanışlı, ben bundan önce s7 edge kullanıyordum. Instagrama story atarken video modunda 14 saniye çekip story yüklüyorrum çok bir kayıp yaşanmıyordu.

Taner Bulut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet hala mevcut kullanışlı, ben bundan önce s7 edge kullanıyordum. Instagrama story atarken video modunda 14 saniye çekip story yüklüyorrum çok bir kayıp yaşanmıyordu.
Anladım kardeşim teşekkürler bilgi için..son sorum ön kamera performansının kötü olduğunu duydum.. video Stabilizasyonu ve fotoğraf kalitesi nasıl dostum..?

tolgkorkmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Anladım kardeşim teşekkürler bilgi için..son sorum ön kamera performansının kötü olduğunu duydum.. video Stabilizasyonu ve fotoğraf kalitesi nasıl dostum..?
Ben s7 edgeten geçtiğim için çok bir şey hissetmedim. Gece modu baya kaliteli en çok onu sevdim, geniş açı falan çok sacma fotoğraflar ortaya çıkarıyor.
Video stabilizasyonu acinca görüntü baya kötüleşiyor. Kamera iyi ama çok bir uçurum farki yok. Tek güzel yanı gece modu.

Zeynep85

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Samsung s10 WhatsApp uygulamasında önkamera çok yakınlaştırıyor. bu sorunu çözen var mı. nasıl düzeltebilirim