Galaxy S IV Bükülebilir Olarak Geliyor!!!

slipknot44

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Samsung, rakibi iPhone’un karşısına bükülebilir ekranlı Galaxy S IV’le çıkmaya hazırlanıyor.

Kod adı ‘Proje J’ olan yeni Galaxy S IV’ün en erken nisanda piyasaya çıkması bekleniyor. Bükülebilir ekranlar esnek plastik yüzey üzerine OLED yerleştirerek yapılıyor. Uzmanlar giderek birbirine benzeyen 200 milyar dolarlık akıllı telefon pazarında bu yeni modelin Samsung’un satışlarını artırmasını bekliyor. Galaxy S IV’in bükülebilir ekranı daha büyük olacak. Ekran çözünürlüğü 441 pikselle, 326 pikselli iPhone 5’e fark atacak. Teknoloji analistleri 2014’ten itibaren kırılmaz ve katlanabilir ekranların oyunun kurallarını değiştireceğini söylüyorlar. Samsung’un üçüncü çeyrekte 20 milyon, dördüncü çeyrekte 22.5 milyon adet Galaxy S III ve Note II satacağı tahmin ediliyor. Apple’ın Samsung’-un bu atağına iPhone 5S’le karşılık vermesi bekleniyor.

Kaynak

tasarım güzel değil resimdeki ancak bükülebilir ekran inanılmaz olur!!!

rimzone

Asistan
Reaksiyon puanı
0
resimdeki bir telefon değil ki zaten. sadece bükülebilir ekran prototipi

ffgul

Profesör
Reaksiyon puanı
8
>>Samsung yapar..
>>Yapıncada en iyisini yapıyor zaten..

El Padrino

Dekan
Reaksiyon puanı
70
Samsung yaparda S4 e yetişmez.Henüz prototip aşamasında.Ayrıca telefonlar sadece ekrandan ibaret değil.Ekranın altında anakart ve diğer donanım bileşenleri mevcut.Ekranın katlanması mühim değil.Cihazın içinde ki devrelerde katlanabilecek mi ? Mühim olan bu.

Genero

Profesör
Reaksiyon puanı
1
bence seneye zor ama mutlaka ilk yapan samsung olacaktır. belki bir kaç sene sonra

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Bükülebilir telefon için tüm anakartın ve pilin de bükülebilmesi gerekiyor biliyorsunuz değil mi? :)

xanovera

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bükülebilir ekranın sağladığı avantaj nedir?

Kaynakta da görüldüğü üzere anormal parlamalar yapacaktır.
Ayrıca bir ekranı neden bükerek kullanmam gereksin ? Cihazları katlayacak mıyız, az yer kaplayacaklar bu şekilde bu mudur mesela?
İyi de ekranın katlanabilecek kadar bükülebileceğini sanmıyorum, malzeme deforme olacaktır.

Ben sağlamlık dışında bir artısı olacağını düşünmüyorum, en azından mobil cihazlarda.

Mesela oval yüzeylere kurulacak ekranlar için ilgi çekici olabilir.

bLaCkSouL

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Büyük ihtimalle cihaz bükülebilir olmayacaktır. Ancak cihazda bükülebilir ekran kullanılması demek o ekranın kırılmaması demek. Olay bu. Kırılmayan ekranlı telefonlar yakın.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ekran bükülürde telefona bağlı değilken :D Mainboar grafik işlemci filan ??? bence ortan dan katlanabilir olacak yada belirli bir noktalardan katlanabilecek :D bunu apple de yapar :D

sirnatli21

Asistan
Reaksiyon puanı
3
samsung un her çıkardığı son bir model henüz 1 ayı geçmemişken başka bir model söylentileri alır alır alır başını götürür :) bizde dedikodu yapa yapa en sonunda bir şekil yada protatif ortaya atara ve büyük bir heyecanla gelmesini bekleriz.. oysaki olay o kadar sandığınız gibi basit değil..samsung bu stratejisini hep yapıyor maalesef.. yani yılda en az 2 model çıkararak bi nevi diğer modellerin eksilmesini ve kendinede kar payı yapmayı çok iyi biliyor.. her ne kadar göze hoş gelen tasarımlar gösteriyor olsada yaptığı bu stratejiyi hiç onaylamıyorum ben.. iphone o açıdan en yapacağını önceden kestiriyor , iphone 5 çıkardı 1 yıl sonra 5s çıkar , diğer yıl başka bir ürün çıkarır .. yılda bi model çıkararak eski modellerinin değerlerini çok büyük olmasada düşürmüyor , ama gelin görünki samsung , htc gibi büyük markalar tüketiciyi resmen soymaktan başka bir iş yapmıyorlar kanımca...

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
samsung un her çıkardığı son bir model henüz 1 ayı geçmemişken başka bir model söylentileri alır alır alır başını götürür :) bizde dedikodu yapa yapa en sonunda bir şekil yada protatif ortaya atara ve büyük bir heyecanla gelmesini bekleriz.. oysaki olay o kadar sandığınız gibi basit değil..samsung bu stratejisini hep yapıyor maalesef.. yani yılda en az 2 model çıkararak bi nevi diğer modellerin eksilmesini ve kendinede kar payı yapmayı çok iyi biliyor.. her ne kadar göze hoş gelen tasarımlar gösteriyor olsada yaptığı bu stratejiyi hiç onaylamıyorum ben.. iphone o açıdan en yapacağını önceden kestiriyor , iphone 5 çıkardı 1 yıl sonra 5s çıkar , diğer yıl başka bir ürün çıkarır .. yılda bi model çıkararak eski modellerinin değerlerini çok büyük olmasada düşürmüyor , ama gelin görünki samsung , htc gibi büyük markalar tüketiciyi resmen soymaktan başka bir iş yapmıyorlar kanımca...
Resmen soymak demişsin kardeşim ? Sence Samsung mu soyuyor Apple mı ? Bir telefon çıkınca 3.299 TL olabilir mi ? Sonradan 2.300 TL'ye düştü tamam ama S III çıktığında 1.900 TL ile 2.000 TL arasında idi. Ve İphone 4S ten iyiydi ve İphone 4S 2.000 TL idi o zamanlar şimdi Galaxy S III 1.300 TL civarında İphone 4S 1.900-2.000 TL yine aynı fiyat ? Sence bu soymak değil mi hep Samsung ve HTC soyuyor Apple hiç soyar mı ?

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
Büküp kalp falan yaparız.

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
bi ara bu olayı nokiada yapcaz diyordu bakalım nolacak

the grudge

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Samsung yaparda S4 e yetişmez.Henüz prototip aşamasında.Ayrıca telefonlar sadece ekrandan ibaret değil.Ekranın altında anakart ve diğer donanım bileşenleri mevcut.Ekranın katlanması mühim değil.Cihazın içinde ki devrelerde katlanabilecek mi ? Mühim olan bu.
anakart kısmı kolay pertinaks esnek oluyor... ekran esnerse tamam...

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
telefonda değil ama tabletlerde büyük fayda sağlar bükülebilir ekran. telefonlar zaten nispeten küçük cebe sığıyor. ancak tabletleri taşımak için çanta kullanmak zorunda kalıyoruz.

örneğin ekran kısmı makara gibi bir şeye sarılmış cihazlar sunulabilir piyasaya.

hidoriumen

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bence esnek ekran filan pek güzel olmaz.Bana çok gereksiz geliyor,ama zevk meselesidir.2006 da okulda bi arkadaş nokia için bükülebilen telefon tasarlamıştı,kol saati gibi kola takılabiliyordu vs.belki ilk başta çekici ama kullanışlı olur mu?Bana sıcak gelmiyor.

sirnatli21

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Resmen soymak demişsin kardeşim ? Sence Samsung mu soyuyor Apple mı ? Bir telefon çıkınca 3.299 TL olabilir mi ? Sonradan 2.300 TL'ye düştü tamam ama S III çıktığında 1.900 TL ile 2.000 TL arasında idi. Ve İphone 4S ten iyiydi ve İphone 4S 2.000 TL idi o zamanlar şimdi Galaxy S III 1.300 TL civarında İphone 4S 1.900-2.000 TL yine aynı fiyat ? Sence bu soymak değil mi hep Samsung ve HTC soyuyor Apple hiç soyar mı ?

Benim anlatmak istediğimde tamda buydu aslında , belki söylediklerimi anlamadım ama sen kendin yorumlamışssın :) demek istediğim şu ; eğerki üretici firma çıkardığı yeni modelden sonra bir önceki amiral gemisinin fiyatını yarı yarıya düşürüyorsa piyasada diyecek bir lafımda kalmıyor :))

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Benim anlatmak istediğimde tamda buydu aslında , belki söylediklerimi anlamadım ama sen kendin yorumlamışssın :) demek istediğim şu ; eğerki üretici firma çıkardığı yeni modelden sonra bir önceki amiral gemisinin fiyatını yarı yarıya düşürüyorsa piyasada diyecek bir lafımda kalmıyor :))
Hiç bir şey anlamadım sohbetten :D Kardeşim boşver kısaca şöyle "Apple soyuyor, Samsung soymuyor, HTC az soyuyor" :D