Galaxy Note II sorunum

wWoWw

Öğrenci
27 Ekim 2012
34
0
0
geçen gün anneme aldığımız corby II yi artık kullanamaz hale geldiği için düzgün birşey almaya karar verdik galaxy sIII ve note II arasında kaldık annem note II yi seçti cihazı bende inceleme fırsatı buldum cihazın dokunmatiği performansı ve ekranının kalitesi bana daha önce yaşadığım Samsung wave II faciasını unutturacak kadar iyiydi bilirsiniz bada 2.0 sorunları sadece samsung apps ile sınırlı kalma yeni uygulamaların aylar sonra gelmesi gibi neyse cihazın güncelleme sürümünü ilk çalıştırdığımızda yaptık 4.1.0 dan 4.1.1 e rahatça wi-fi üzerinden yapabildik yanlış hatırlamıyorsam 4.1.2 şuan yayında olan sürüm bu sürüme cihazı güncelle dediğim halde güncelleme bulunamadı diyor bunu nası çözebilirim !

ayrıca bu cihazı kullanan yada daha önce kullananlar indirebileceğim uygulamaları özellikle S-pen kullanımı için önerileriniz nelerdir yorumlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum

not: (birde bu ekranı ikiye ayırma olayını yapamadım bir videoyu açtığımda ekranın yarısını kaplamıyor sadece kenarsız bir çerçeve ile video oynatıyor tam yarım ekran yapamıyorum bu konudada yardımcı olursanız sevinirim)

plaksan

Asistan
3 Eylül 2012
389
1
0
4.1.2 polonya sürümü var şuan Türkiye'ye Aralığın ortalarında gelmesi bekleniyor güncelleyememeniz çok normal.İsterseniz polonya romunu indirip kurun ama ben beklemenizi tavsiye ederim.

Genero

Profesör
11 Haziran 2009
2,010
1
218
arkadaşın dediği gibi yeni sürüm türkiye için yayınlanmadı daha. s-pen zaten çoğu programla sekronize çalışmakta yani ha parmak kullanmışsın ha kalem aynı şey kalem biraz daha özgür kılıyor sadece ve daha hızlı kullanıyorsun. optimasyonu gerçekten. ekranı ikiye ayırma işide biraz karışık çünkü her programda olmuyor mesela oyun oynarken mailine bakamıyosun malesef. ikiye ayırma için geri tuşuna uzun basıyorsun sok kenarda mavi bir çıkıntı olur mesela internet açık diyelim o çıkıntıya bastığında programlar açılıyor tutup ekranın üst veya alt kısmına sürüklediğinde zaten mavi bir alan oluşuyor ekranın yarısında bıraktığında ekran bölünüyor ve iki programda aynı anda çalışıyor..

--video içinde galeriden açtıktan sonra sağ alt kenar iki ekran üstü üste gibi bir simge var ona bastığın anda popup play özelliği ile video küçülür ve istediğin yere taşıyabilirsin boyutunu değiştirebilirsin üst planda video oynamaya devam ederken alttan diğer uygulamalara bakabilirsin

Drtrzan

Öğrenci
5 Kasım 2010
23
0
0
4.1.2 sürümü şu am için yok. ekranı 2ye ayırmak için öncelikle telefona güncelleme gelmişti ilk aldığımda. bu özeliği kullanmak için "geri" tuşuna basılı tutuyorsun yanda özellik açılıyor. çoklu ekranı sasece orada vaeolan uygulamalar için kullanıyorsun malesef. belki ileride geliştirilir... s pen başta çok kulanıyordum ama hacker keyboard klavye kullanaya başlayalo pek kullanmaz oldum. s note ve bazı oyunlarda kullanıyprum şu anda...

wWoWw

Öğrenci
27 Ekim 2012
34
0
0
cevaplarınız için teşekkürler bu ikiye ayırma olayında bi videoda görmüştüm açtığı video tam yarım sayfa olmuş alttanda videodan not alıyordu kalemle onun gibi video sadece poop-up oluyor sizin dediğiniz gibi demekki benim istediğim gibi olmuyormuş