Galaxy Note 4, LG G3, Xperia Z3, iPhone 6-6 Plus, Htc One M8 | Sizce Yeni Kral Kim?

Sizce son dönemin en iyi telefonu hangisi?

• Kullanılan toplam oy
    266

YBahadir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hocam Android L bugüne kadar ki en büyük android güncellemesi olacak. Herşey tamamen değişiyor. Android çalışma zamanı Dalvik'ten ART'ye geçiyor. Bu run-time, IOS işletim sistemininki ile benzer yapıda. Uygulama performansları %60 ve batarya ömrünü %30 oranında artıracak bir yazılım tabanına sahip. Pratikte nasıl sonuçlar doğuracağını yılbaşına kadar hep beraber göreceğiz.

Android Lollypop güncellemesi Eclair'den sonra Android tarihinin en büyük güncellemesi belki de en büyüğü olacak. Doğru. Fakat Dalvik malesef kalkmıyor. Aynen devam edecek. Etmemesi mümkün değil zaten. Dalvik'in kalkması demek şu anda Android markette yer alan 1.5 milyon civarı uygulamanın yok olması demektir. Bütün uygulamaların baştan yazılması gerekir. Güncelleme falan da kurtarmaz maalesef. Basit bir olay değil en azından.

CorvoAttano

Profesör
Reaksiyon puanı
61
Android Lollypop güncellemesi Eclair'den sonra Android tarihinin en büyük güncellemesi belki de en büyüğü olacak. Doğru. Fakat Dalvik malesef kalkmıyor. Aynen devam edecek. Etmemesi mümkün değil zaten. Dalvik'in kalkması demek şu anda Android markette yer alan 1.5 milyon civarı uygulamanın yok olması demektir. Bütün uygulamaların baştan yazılması gerekir. Güncelleme falan da kurtarmaz maalesef. Basit bir olay değil en azından.
Hocam sandığınız gibi değil. Uygulamanın alt yapısı değişmeyecek sadece android in çalışma zamanı değişecek. Dalvik sistemi siz uygulamayı açtığınız her an uygulamaya ait tüm kaynakları her açılışta yeniden çalıştırır. ART mantığı ise uygulamanın ihtiyaç duyduğu tüm kaynakları uygulama ilk kurulurken yükler ve her acilista yeniden bu kaynakları baslatmasina gerek kalmaz ve daha hızlı açılır ve yeniden kaynak yüklemesi yapmayacağı için işlemciye ve dolayısıyla bataryaya olumlu yansır. Bunun tek dezavantajı ise Dalvik e göre uygulamanın daha fazla alan kaplaması. Su an bile kitkat yüklü cihazlar bu ozelligi deneyebiliyor. 😊
Biraz araştırın derim.
Işte kendi cihazımdan resim
c1685b689a9120706335f599738dd1ae.jpg

Denedim ve markette çoğu uygulamayı test ettim. Problem çıkmadı😊
Denemek için geliştirici seçeneklerini aktif hale getirmeniz yeterli.

YBahadir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bir de şu Full HD, 2K veya 4K olayı ve benchmark skorlarına değinmek istiyorum...

Bence olaya yanlış pencereden bakan arkadaşlarımız var. Ya da yanlış pencereden bakmaktan ziyade firmaların pazarlama hilelerine kanan arkadaşlarımız var. Hatta bırakın Ahmet'i Mehmet'i teknoloji sitelerinin editörleri bile bu pazarlama hilelerine kanıp aslında hiç ihtiyacımızın olmadığı şeyleri sanki bizim için elzem bir ihtiyaçmış gibi gösteriyorlar. Dolayısıyla üreticilerin ekmeklerine yağ sürüyorlar. Bu ekran çözünürlüğü mevzusu da bunlardan bir tanesi...

5-6 inch mobil cihaz ekranlarında şu anda alt limit 720p. Orta seviye limit 1080p ve üst limit ise 1440p (2K)....
Peki mobil cihazlar gibi sadece tüketen değil aynı zamanda içerik üreten cihazlarda yani Notebook ve PC lerde durum ne?

Özellikle notebook larda halen daha 1366x768 lanetinden kurtulamadık. 15-17" notebookları %80-90 ı bu çözünürlüklerde. Geri kalan çok az kısım ise 1920x1080 veya üstü çözünürlüğe sahip ama fiyatları el yakıyor. İçerik ürettiğimiz belki de üzerinden para kazandığımız cihazlarda durum bu iken mobil cihazlardaki hatta cep boyutundaki cihazlarda nedir bu çözünürlük kavgası? Bir anlam verebilen var mı? Ben veremiyorum. Kesinlikle firmaların oyununa geldiğimizi ve teknoloji sitelerinin de buna çanak tuttuğuna inanıyorum.

Çok net söylüyorum; 5-6 inch boyutlarındaki bir mobil cihazda 720p den sonrası %100 israftır. Gereksizdir. İhtiyacımız olmadığı halde daha güçlü işlem birimine ihtiyacımızı doğurur, yine ihtiyacımız olmadığı halde daha güçlü grafik birimine, daha fazla ram hafizaya, daha fazla batarya kapasitesine ihtiyacımızı doğurur. Halbuki cihaz 2K yerine 720p olsa idi bunların hiç birine ihtiyacımız olmayacaktı. Firmalar inovasyon yapacağına işin kolayına kaçıp daha güçlü işlemci, daha güçlü grafik chip, daha fazla ram, daha fazla çözünürlük daha fazla ... , daha... daha ... daha... kitleyip duruyorlar. Bir tane teknoloji sitesi çıkıp da demiyor ki; "5.5 inch ekranda sen neyin peşindesin ki 2K çözünürlük koyuyorsun arkadaş?" demiyor. Diyemiyor veya demek işine gelmiyor. Bilemiyorum... Bakın tekrar ediyorum; Bana göre bu boyutlardaki ekranlarda 1080p bile israftır! Daha notebook ekranlarımızda 1080p ye geçemedik. Var mı ötesi?

Bu yüzden iPhone 6, Samsung Galaxy Alpha ve Sony Xperia Z3 Compact piyasadaki en mükemmel cihazlardır. 720p çözünürlüklerde mükemmel donanım sunarak bize aşırı kastan ziyade uzun ömürlü olması muhtemel cihazlar verdiler. Galaxy Note 4 yarın bir gün o çözünürlük nedeni ile işlem yapamaz hale geldiğinde Alpha hala taş gibi çalışıyor olacak. Aynı şey iPhone 6 vs. iPhone 6 Plus ve Z3C vs Z3 de de olacak. Bu kaçınılmaz... Beni kaç kişi dinler bilmem ancak siz siz olun 720p den yüksek çözünürlükteki cihazlara paranızı kaptırıp firmaların pazarlama hilelerine kanmayın...

Yazımın sonuna geldiğimde değinmek istediğim şey aslolan benchmarklar değil deneyimdir. Telefonda 2K ekran var diye performans yerlerde sürünüyorsa bence o telefonun offscreen benchmark testlerinde aldığı puanın hiç bir önemi yoktur. Çünkü senin cihazının sana vereceği deneyimi offscreen benchmarklar değil onscreen benchmarklar gösterecektir. Anandtech'in incelemsini veya GSMarena'nin incelemesine açın bakın...

2K ekranlı Galaxy Note 4 veya LG G3 offscreen (tüm cihazların 1080p çözünürlükte test edildiği testler) testlerde zirveye oynarken iş onscreen (tüm cihazların kendi ekran çözünürlüğünde test edildiği benchler) testlere geldiğinde nasıl zavallı hale düştüğünü görün. Ve sizin cihazı kullanırken yaşayacağını deneyim onscreen teslerinde görünendir. Offscreen ise ancak egonuzu tatmin etmekten ve hangi grafik birimin aslında daha güçlü olduğunu göstermekten başka bir işe yaramaz. Sizde AMD 295X veya Nvidia TitanZ kartlar vardı ama oynadığınız çözünürlük 8K dır... ortalama 20FPS ile oynarsınız. Fakat bir başkasının ekran kartı 760Ti dir veya 280X dir ama ekran çözünürlüğü 1080p olduğu için minimum 60FPS ile oynar. Siz ekran kartınızın gücü ile hava atarsınız fakat o yaşadığı deneyim ile...

Hangisini tercih edersiniz?

.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Hocam sandığınız gibi değil. Uygulamanın alt yapısı değişmeyecek sadece android in çalışma zamanı değişecek. Dalvik sistemi siz uygulamayı açtığınız her an uygulamaya ait tüm kaynakları her açılışta yeniden çalıştırır. ART mantığı ise uygulamanın ihtiyaç duyduğu tüm kaynakları uygulama ilk kurulurken yükler ve her acilista yeniden bu kaynakları baslatmasina gerek kalmaz ve daha hızlı açılır ve yeniden kaynak yüklemesi yapmayacağı için işlemciye ve dolayısıyla bataryaya olumlu yansır. Bunun tek dezavantajı ise Dalvik e göre uygulamanın daha fazla alan kaplaması. Su an bile kitkat yüklü cihazlar bu ozelligi deneyebiliyor. 
Biraz araştırın derim.
Işte kendi cihazımdan resim
c1685b689a9120706335f599738dd1ae.jpg

Denedim ve markette çoğu uygulamayı test ettim. Problem çıkmadı
Denemek için geliştirici seçeneklerini aktif hale getirmeniz yeterli.

Tamam da bu söylediklerinizin benim söylediklerim ile alakasını kuramadım. Ben Dalvik kalkmayacak diyorum. Siz ise Dalvik öyle, ART böyle çalışır diyorsunuz. Bu konuda aşırı bilgili değilim ama DH den Mesut ÇEVİK'in söylediğini aktarıyorum

CorvoAttano

Profesör
Reaksiyon puanı
61
Bir de şu Full HD, 2K veya 4K olayı ve benchmark skorlarına değinmek istiyorum...

Bence olaya yanlış pencereden bakan arkadaşlarımız var. Ya da yanlış pencereden bakmaktan ziyade firmaların pazarlama hilelerine kanan arkadaşlarımız var. Hatta bırakın Ahmet'i Mehmet'i teknoloji sitelerinin editörleri bile bu pazarlama hilelerine kanıp aslında hiç ihtiyacımızın olmadığı şeyleri sanki bizim için elzem bir ihtiyaçmış gibi gösteriyorlar. Dolayısıyla üreticilerin ekmeklerine yağ sürüyorlar. Bu ekran çözünürlüğü mevzusu da bunlardan bir tanesi...

5-6 inch mobil cihaz ekranlarında şu anda alt limit 720p. Orta seviye limit 1080p ve üst limit ise 1440p (2K)....
Peki mobil cihazlar gibi sadece tüketen değil aynı zamanda içerik üreten cihazlarda yani Notebook ve PC lerde durum ne?

Özellikle notebook larda halen daha 1366x768 lanetinden kurtulamadık. 15-17" notebookları %80-90 ı bu çözünürlüklerde. Geri kalan çok az kısım ise 1920x1080 veya üstü çözünürlüğe sahip ama fiyatları el yakıyor. İçerik ürettiğimiz belki de üzerinden para kazandığımız cihazlarda durum bu iken mobil cihazlardaki hatta cep boyutundaki cihazlarda nedir bu çözünürlük kavgası? Bir anlam verebilen var mı? Ben veremiyorum. Kesinlikle firmaların oyununa geldiğimizi ve teknoloji sitelerinin de buna çanak tuttuğuna inanıyorum.

Çok net söylüyorum; 5-6 inch boyutlarındaki bir mobil cihazda 720p den sonrası %100 israftır. Gereksizdir. İhtiyacımız olmadığı halde daha güçlü işlem birimine ihtiyacımızı doğurur, yine ihtiyacımız olmadığı halde daha güçlü grafik birimine, daha fazla ram hafizaya, daha fazla batarya kapasitesine ihtiyacımızı doğurur. Halbuki cihaz 2K yerine 720p olsa idi bunların hiç birine ihtiyacımız olmayacaktı. Firmalar inovasyon yapacağına işin kolayına kaçıp daha güçlü işlemci, daha güçlü grafik chip, daha fazla ram, daha fazla çözünürlük daha fazla ... , daha... daha ... daha... kitleyip duruyorlar. Bir tane teknoloji sitesi çıkıp da demiyor ki; "5.5 inch ekranda sen neyin peşindesin ki 2K çözünürlük koyuyorsun arkadaş?" demiyor. Diyemiyor veya demek işine gelmiyor. Bilemiyorum... Bakın tekrar ediyorum; Bana göre bu boyutlardaki ekranlarda 1080p bile israftır! Daha notebook ekranlarımızda 1080p ye geçemedik. Var mı ötesi?

Bu yüzden iPhone 6, Samsung Galaxy Alpha ve Sony Xperia Z3 Compact piyasadaki en mükemmel cihazlardır. 720p çözünürlüklerde mükemmel donanım sunarak bize aşırı kastan ziyade uzun ömürlü olması muhtemel cihazlar verdiler. Galaxy Note 4 yarın bir gün o çözünürlük nedeni ile işlem yapamaz hale geldiğinde Alpha hala taş gibi çalışıyor olacak. Aynı şey iPhone 6 vs. iPhone 6 Plus ve Z3C vs Z3 de de olacak. Bu kaçınılmaz... Beni kaç kişi dinler bilmem ancak siz siz olun 720p den yüksek çözünürlükteki cihazlara paranızı kaptırıp firmaların pazarlama hilelerine kanmayın...

Yazımın sonuna geldiğimde değinmek istediğim şey aslolan benchmarklar değil deneyimdir. Telefonda 2K ekran var diye performans yerlerde sürünüyorsa bence o telefonun offscreen benchmark testlerinde aldığı puanın hiç bir önemi yoktur. Çünkü senin cihazının sana vereceği deneyimi offscreen benchmarklar değil onscreen benchmarklar gösterecektir. Anandtech'in incelemsini veya GSMarena'nin incelemesine açın bakın...

2K ekranlı Galaxy Note 4 veya LG G3 offscreen (tüm cihazların 1080p çözünürlükte test edildiği testler) testlerde zirveye oynarken iş onscreen (tüm cihazların kendi ekran çözünürlüğünde test edildiği benchler) testlere geldiğinde nasıl zavallı hale düştüğünü görün. Ve sizin cihazı kullanırken yaşayacağını deneyim onscreen teslerinde görünendir. Offscreen ise ancak egonuzu tatmin etmekten ve hangi grafik birimin aslında daha güçlü olduğunu göstermekten başka bir işe yaramaz. Sizde AMD 295X veya Nvidia TitanZ kartlar vardı ama oynadığınız çözünürlük 8K dır... ortalama 20FPS ile oynarsınız. Fakat bir başkasının ekran kartı 760Ti dir veya 280X dir ama ekran çözünürlüğü 1080p olduğu için minimum 60FPS ile oynar. Siz ekran kartınızın gücü ile hava atarsınız fakat o yaşadığı deneyim ile...

Hangisini tercih edersiniz?

.

Tamam da bu söylediklerinizin benim söylediklerim ile alakasını kuramadım. Ben Dalvik kalkmayacak diyorum. Siz ise Dalvik öyle, ART böyle çalışır diyorsunuz. Bu konuda aşırı bilgili değilim ama DH den Mesut ÇEVİK'in söylediğini aktarıyorum
Dalvik ile devam edecek dediniz ve bu iddanizi, Play Store 'daki uygulamaların ART için yeniden yazılması gerektiğini belirten başka bir iddaniz ile desteklediniz. Bende öyle olmayacağını ne nedenini anlayabileceğiniz şekilde izah ettim.
Fakat görünen o ki yine faydalı olmamış�� İnternet elinizin altında açın araştırın daha ne diyeyim..

Hatta siz zahmet etmeyin hocam, buyrun binlerce kaynaktan sadece biri;
http://www.androidcentral.com/android-l-release-will-run-exclusively-art

FataL Rhyme

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Dalvik tamamen kalkıyor arkadaşlar yani androiddeki o dalvik sanal emülator makine kalkıyor cihaz daha stabil olacak ayrıca [MENTION=74153]YBahadir[/MENTION] a katılıyorum gerçekten de HD çözünürlük yeterlidir uzun süre kullanılır ama ilerde ne olacağı bilinmez üreticiler kurnazlık yapıp Googleyi caydırabilir mesela en alt çözünürlük 1920x1080 olabilir ileride google play içinde böyle bir şey olabilir doğrusu ben iPhonedaki oyun akıcılığını hiçbir telefonda bulamadım ben Mart ayında telefon alacağım tavsiyeniz varsa dikkate alırım 2K çözünürlük gerçekten de gereksiz ve sistemi yoran bir çözünürlük ben şahsen Full HDnin bile gerekli olduğunu sanmıyorum benim laptop bile 1366x768 de çalışırken telefonumda full hd olsa nolacak yine sistemi yoran bir unsur Galaxy Alpha ve Z3 Compact düşünüyorum Android için Google zaten Nexus 6ya koyduğu çözünürlük ve tasarımla aklımdan silindi şu an Android dünyasında kafamda bu iki model var gerçekten güzeller ama güncelleme desteği bilinmez siz bana ne önerirsiniz Mart ayı gibi alacağım fiyat 2100 liranın üstünde olmaması gerek üreticilerin zaten Marta kadar cihaz çıkaracağını sanmıyorum çıkarsalar bile fiyatını karşılayacağımı sanmıyorum dediğim gibi aklımda iOS olarak iPhone 6 var ama ondan da son zamanlarda çıkan haberlerle soğudum diyebilirim patlama bükülme yazılım sorunları vs. gibi Android dünyasında aklımda Z3 Compact ve Galaxy Alpha var HD çözünürlük en iyisidir Galaxy Alphadan yana sıkıntım yazılım desteği ve Touchwiz arayüzü Z3 Compact da ise telefonun ekranı yeter mi acaba diye sorguluyorum kendimi Sizce ne almalıyım yardımcı olursanız sevinirim.

dj_alper

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Aslinda burada en onemli etken fiyat Lg g3 düşüşte 1500 seviyesine duser de note 4 3000 lira olursa tabiki g3 u secmek mantıklı :)
Telefon alirken dikkat edilecek tek unsur f/p dir zaten buna dikkat etmeyenlere marka fan'ı diyoruz

note 2100TL civarı olur da bu g3 baya bir düşüşte (paralel konusu da dahil) bu gidişle 1500'ü yakın bir zamanda görecek

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Z3 tasarım olarak da sağlamlık olarak da bana göre çok iyi.

FataL Rhyme

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Bu videoyu izledikten sonra bütün görüşlerim değişti sanki :D Touchwiz iyileşmiş gerçekten de karşılaştırma yapılan note 4 modeli ülkemizde satılan exynos modeli
[video=youtube;GVkaY-F6Zhs]http://www.youtube.com/watch?v=GVkaY-F6Zhs[/video]

CorvoAttano

Profesör
Reaksiyon puanı
61
Bu videoyu izledikten sonra bütün görüşlerim değişti sanki :D Touchwiz iyileşmiş gerçekten de karşılaştırma yapılan note 4 modeli ülkemizde satılan exynos modeli
Şimdilik gerçekten çok başarılı. Bakalım ilerleyen zamanlarda da uygulamalarda aynı performansı gösterebilecek mi..

BilgeGenç

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
SONY Z3 ve LG G3 tasarım ve performasn olarak tatmin edici ve göz alıcı bence. Her telefonun artıları ve eksileri var tabiki bunun bilincinde olmak lazım.

0mrdr5

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Ue5Hi_1410331250_6818.jpg

rakamlar konuşuyor. note 4, ıp. 6p'yi mort etmiş resmen!
arada bu kadar açık bir fark varken mukayese etmek bile zül geliyor bana.
yalnız bu üstteki tabloda hafıza konusunda bir yanlışlık var, çünkü note 4'te 16 gb tercihi yok. 32 gb ve 64 gb. SD kart var.
sıralama derseniz,

1. Note 4
.....

diğerleri! :)

o kadar rakam farkı varken apple daha iyi olabiliyorsa samsung bence telefon yapmayı bıraksın. o çift çekirdekli a8 ile note 4'ü dümdüz etti apple yine aynı şekilde ekranı da harika. yazılım stabilitesine hiç girmiyorum 8 çekirdekli işlemci ile yazılımda hala takılmalar varsa bence bilerek yapıyorlardır başka açıklaması olamaz :D iphone'un pilinin de daha uzun gittiğini de yazarsak note 4 tamamen çöp bir cihaz olmuş denebilir. iphone 6+'da iki eksik var fiyatı ve tasarımı oldukça tipsiz

Reaksiyon puanı
10,327
o kadar rakam farkı varken apple daha iyi olabiliyorsa samsung bence telefon yapmayı bıraksın. o çift çekirdekli a8 ile note 4'ü dümdüz etti apple yine aynı şekilde ekranı da harika. yazılım stabilitesine hiç girmiyorum 8 çekirdekli işlemci ile yazılımda hala takılmalar varsa bence bilerek yapıyorlardır başka açıklaması olamaz :D iphone'un pilinin de daha uzun gittiğini de yazarsak note 4 tamamen çöp bir cihaz olmuş denebilir. iphone 6+'da iki eksik var fiyatı ve tasarımı oldukça tipsiz

yeğenim, sen yukarıda [MENTION=418580]Mr.Shadow[/MENTION]'un koyduğu video testini gördün mü?
dümdüz etmek öyle olur işte, lafla değil! :)

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
Dalvik ile devam edecek dediniz ve bu iddanizi, Play Store 'daki uygulamaların ART için yeniden yazılması gerektiğini belirten başka bir iddaniz ile desteklediniz. Bende öyle olmayacağını ne nedenini anlayabileceğiniz şekilde izah ettim.
Fakat görünen o ki yine faydalı olmamış😊 İnternet elinizin altında açın araştırın daha ne diyeyim..

Hatta siz zahmet etmeyin hocam, buyrun binlerce kaynaktan sadece biri;
http://www.androidcentral.com/android-l-release-will-run-exclusively-art
youtubeden nexus 5 art vs dalvik videolarını izleyin arada hiçbir fark olmadığını göreceksiniz.

Ritchie

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Samsung note 4 ün espirisi ne, z3 piyasadaki açık ara en iyi cihazdır, ekran parlaklığı yada kalemle olmaz bu işler

0mrdr5

Profesör
Reaksiyon puanı
11
yeğenim, sen yukarıda @Mr.Shadow'un koyduğu video testini gördün mü?

1 hafta kullandıktan sonra o touchwiz'in ne hale geldiğini bilmesek inanacağız :D samsung kadar yazılımda beceriksiz bir firmayı savunmak akla mantığa ters kaldı ki bu adamlar 8 çekirdekli telefonda menü geçişlerinde lag yaptırmayı başardılar aynı telefonda alpha sürüm cyanogenmod bile 10 kat daha stabil çalışıyordu

ataince

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Videonun tamamını izlediğinde göreceksin ki ilk turda note4 fark atıyor ikinci turda iphone6 plusa farkı kapatıyor. Buda touchwizin nasıl kolay şiştiğinin kanıtı. Sadece 2inci lap kabul edilse iphone 6 plus önde

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
1 hafta kullandıktan sonra o touchwiz'in ne hale geldiğini bilmesek inanacağız :D samsung kadar yazılımda beceriksiz bir firmayı savunmak akla mantığa ters kaldı ki bu adamlar 8 çekirdekli telefonda menü geçişlerinde lag yaptırmayı başardılar aynı telefonda alpha sürüm cyanogenmod bile 10 kat daha stabil çalışıyordu
yav benim tablette touchwiz in yeni sürümü var hiçbir sorununu görmedim şimdiye kadar artık eski samsung yok.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar Samsung Galaxy Note 4 almayı düşünüyorum..
Sizce Note 4'ü herhangi bir teknoloji mağazasından mı yoksa samsung yetkili bayisinden mi almalıyım?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Sizce herhangi bir teknoloji mağazasından mı yoksa samsung yetkili mağazasından mı almalıyım?

dj_alper

Asistan
Reaksiyon puanı
0
her ne kadar g3 ankette geri sıralarda olsa da.Artık dayanamayıp aldım g3'ü bakalım kullandıkça ürün hakkında yorumum olacak ;)

YBahadir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
yeğenim, sen yukarıda @Mr.Shadow'un koyduğu video testini gördün mü?

Çünkü tüm uygulamaları 1080p de çalışıyor. 2K uygulamalar çıktığında abartmayayım ama en az 2 tur fark yer iPhone ve diğer rakiplerinden... Israrla söylüyorum; 2K ekranlı cihaza paranızı kaptırmayın... Çok değil 2-3 aya kalmaz o cihazlar ağlayacak... Not alın bir kenara bu dediğimi... Hatırlatırsınız. :)

Büyük hata yapıyorsunuz... 1080p nin üzerine çıkmamanızı tavsiye ederim ama yine de siz bilirsiniz. Mesela Galanxy Note 4 Neo gibi bir model çıkabilir. Chipi aynı kalmak şartı ile ekran çözünürlüğü 1080p olursa çok daha iyi bir cihaz olacaktır. Galaxy Note 3 Neo mantığı gibi.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Sence cevap ne olmalı?

Bence samsung yetkili mağazasından almak daha mantıklı garanti açısından fln ne bileyim aynı fiyat ne de olsa bana öyle geliyor en azından..
Renk konusunda da gidip geliyorum aslında beyaz mı siyah mı olarak bu konuda da yardımcı olabilirsiniz sevinirim tabi =)

FataL Rhyme

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Bilmiyom ya aklım baya karışık 2K ekrandan araştırmalarım sonucu vazgeçtim videoda ne kadar sollasa da iphone 6yı oyun bakımından geçemez çünkü yarın bir gün oyunlar 2kya tam adapte olduğu zaman grafik sorunları mutlaka yaşanır maximum çözünürlük full hdye sabitledim 2k ekranlar için daha çok çok erken ancak iPaddeki işlemciler ve işletim sistemi olacak ki o zaman kullanılır 2k ekran LG G3 , Note 4 silindi kafamdan çünkü ileriyi düşünüyorum iPhone 6 64 gb inşallah 2300'e kadar düşer Mart ayına kadar

ataince

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sizce herhangi bir teknoloji mağazasından mı yoksa samsung yetkili mağazasından mı almalıyım?

Teknoloji mağazasındakiler de genelde samsung türkiye garantili ürün satıyor. Tek fark cihazı onlar yolluyor servise.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Teknoloji mağazasındakiler de genelde samsung türkiye garantili ürün satıyor. Tek fark cihazı onlar yolluyor servise.

Samsung yetkili mağazadan almam daha mantıklı anladığım kadarıyla dolaylı olmaktansa..
Teşekkürler*
Renk konusunda sizce ne dersiniz~

CorvoAttano

Profesör
Reaksiyon puanı
61
Çünkü tüm uygulamaları 1080p de çalışıyor. 2K uygulamalar çıktığında abartmayayım ama en az 2 tur fark yer iPhone ve diğer rakiplerinden... Israrla söylüyorum; 2K ekranlı cihaza paranızı kaptırmayın... Çok değil 2-3 aya kalmaz o cihazlar ağlayacak... Not alın bir kenara bu dediğimi... Hatırlatırsınız. :)

Büyük hata yapıyorsunuz... 1080p nin üzerine çıkmamanızı tavsiye ederim ama yine de siz bilirsiniz. Mesela Galanxy Note 4 Neo gibi bir model çıkabilir. Chipi aynı kalmak şartı ile ekran çözünürlüğü 1080p olursa çok daha iyi bir cihaz olacaktır. Galaxy Note 3 Neo mantığı gibi.
O zaman yeni amiral gemi NOTE 4 Neo olur hocam. Ve samsung pazar kalitesini bu kadar düşürecek kadar tecrübesiz değil. Öyle bir telefon çıkaracak ise işlemciden de kırpmak zorunda kalır.