Galaxy Ace 2 CyanogenMod 4.3.1 Şarj Süresi Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

agasoW

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar daha önce de açtığım konular var çok rom denedim şu ana kadar kullandıklarım içinde en iyisi CyanogenMod 10.1 ve 10.2.. 10.1 çok güzel gidiyordu herşey gayet iyidi tek sorunumm telefon görüşmesiydi biri aradığında telefonu açıyordum ve 1 ya da 2 saniye sonra sesim karşı tarafa gidiyordu ve herseferinde açıyorsun ama nedne konuşmuyorsun gibi bir dialog söz konusu oluyordu. Bu sorun nedeniyle 10.2 ye yükselttim sürümü ve gördümki bu sürüm çok daha güzel çalışıyor performans cidden çok iyi fakat bu sefer şöyle sorunlarla karşılaştım telefon görüşmesindeki gecikme devam ediyordu ve ciddi derecede şarjım çok az gidiyordu.. Yani şöyle tanımlayayım şarj etme süresi şarjın bitme süresinden daha fazla.. Daha açık olmak gerekirse 2 saat facebook whatsapp vs kullan birazcık oyun oyna şarj bitebiliyor.. ve şarj ederken de 3 saat gibi bi sürede şarj oluyor (ki kendi orjinal şarj aletini kullanıyorum) Bir de en kötü yani Gece saat 1 de şarjdan çıkarıyorum %100 telefonu hiç kurcalamıyorum ekran kilidi kapalı sabah saat 10 da telefonun şarjı %40 a düşmüş oluyordu.. Telefonda yüklü öyle oyun falan yok şuan facebook instagram whatsapp vs uygulamalar var. 3g kapalı (2g ağları kullan seçeneği işaretli mobil veri bölümünde) sadece internet üzerinden mesajlaşıyorum o yüzden hem gerek duymuyorum hem 3g açınca şarj zaten hiç gitmiyor.. Lafı bayagı uzatmışım bu arada :S Şu şarj olayına bi çözüm getirebilir miyim yoksa geri 10.1 e geri mi dönmeliyim bi fikri olan var mı yardımlarınızı bekliyorum??:confused1:

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Stock romda bu tarz sorunlar yoksa ve Cm attıktan sonra başlamışsa büyük ihtimal sıkıntı cm romundadır, stock roma geri dönün ve sorun devam ediyorsa büyük ihtimal donanımsal bir arıza vardır.

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
Pil de bozulmaya başlamış olabilir. Her şeyi yazılım olarak düşünmeyiniz

agasoW

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Stock romda kasma donma gibi yiginla sorun var cm 10.2 yi yukledikten sonra bu sarj problemi cikti.. Bu problemden kurtulmak icin kernel ya da bi eklenti herhangi birsey yok mu bu romun uzerine kurabilecegimiz?

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
Bence stock rom atın sonra rootlayıp gereksiz uygulamaları dondurun mesela ben google play storeyi kullanmadığım zamanlarda donduruyorum.Benim bildiğim 4.1.2 geldi güncelleme olarak en son o biraz sorunlu diyorlar 2.3.6 kullandım arkadaşınkini o rahat rahat çalışıyordu.

agasoW

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yine Cm 10.1 e devam ya en güzel en stabil çalışan rom bu. Herşeyi yeniden kurmak zorunda kaldım ama yapacak başka birşeyim yoktu. Ace 2 için herkesin bunu kullanmasını tavsiye ederim. Yapmanız gerekenler 2.3.6 Rus romunu kurmanız ardından 4.1.2 JB Slovakya romunu kurmanız onun ardından da Cm 10.1 i kurmanız. Şarj süresi performans üzerine en iyi rom bu bence.. Konu kilit iyi forumlar!!

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Yine Cm 10.1 e devam ya en güzel en stabil çalışan rom bu. Herşeyi yeniden kurmak zorunda kaldım ama yapacak başka birşeyim yoktu. Ace 2 için herkesin bunu kullanmasını tavsiye ederim. Yapmanız gerekenler 2.3.6 Rus romunu kurmanız ardından 4.1.2 JB Slovakya romunu kurmanız onun ardından da Cm 10.1 i kurmanız. Şarj süresi performans üzerine en iyi rom bu bence.. Konu kilit iyi forumlar!!

Geçmiş olsun adına sevindim, konu açtıktır kitlenmesi için bir sebep yok :) aynı sorunu yaşayanlarda olabilir.

CamLiCaLi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dostum cm 10.2 için şarj süresini uzatmak mümkün. Bataryayla alakası yok. Tamamen yazılımsal ki bu adamlar bunu geliştirirken şahane bir android sürümü yapmışlar. Aynı şekilde cm 11 ve cm 12 içinde bu geçerli. Ace 2 için şarj süresini uzatmak şöyle;
telefon hakkındaya girerek CyanogenMod sürümü yazan sekmeye birkaç defa tıklayarak geliştirici modu açın.
ayarlar sekmesine gelerek performans seçeeğini tıklatın.
sadece işlemci sekmesine tıklayın.
İşlemci davranışını performance olarak işaretleyin.
min işlemci frekansını 400
max işlemci frekansını 800 yapın
Son olarak Set on boot sekmesini işaretleyin

Bu işlemle artık telefonunuz max 800 Mhz işlemci hızında çalışacaktır. Bu hızı geçmeyecektir
Min 400 Mhz den az bir hız seçerseniz telefonunuzda donmalar başlayacaktır.

Ayrıca play'den No-frills GPU control uygulamasını indirerek bu işlemi yapabilirsiniz.

Telefonu tanıyamayacaksınız :)

Bugun sabah 7bucukta 100 iken şuan saat 4 ve 61 de. Hem mobil veriyi (2G de) kullanıyorum hemde wifi açık. Ayrıca yaklaşık 1 saat de görüşme yaptım :D