Galatasaray'dan TFF ve Çakır için sert açıklama!

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Galatasaray Spor Kulübü'nden, Kasımpaşa'ya 4-0 kaybedilen maç sonrası Türkiye Futbol Federasyonu ve Cüneyt Çakır aleyhine oldukça sert bir açıklama geldi.

zekeriya_alpin_cuneyt_cakir_uzuntusu13696526450_h1031479.jpg

Galatasaray Spor Kulübü imzasıyla, kulübün resmi İnternet sitesinde yapılan açıklama şöyle;

"Galatasaray'ın Cumartesi akşamı Kasımpaşa'yla oynadığı maç, Cüneyt Çakır'ın, sonucu "doğrudan" belirlediği bir karşılaşma olarak kayıtlara geçmiştir.

Karşılaşmanın 7. dakikasında yaşanan ve önde gelen hakem yorumcularının tartışmasız faul olarak değerlendirdiği ve milyonlarca futbolseverin de ekranları başında tanık olduğu pozisyonu, Türkiye 'de görmeyen tek kişi Cüneyt Çakır olmuştur.

Faulu yapan Kasımpaşalı oyuncunun maç sonunda, samimi itirafında sergilediği dürüst tavrı, maçtaki yönetimiyle asıl hakemden beklemek hakkımızdı. Ancak, Türkiye Futbol Federasyonu'nun kendisine verdiği "talimat"ları, daha önceki örneklerinde olduğu gibi "eksiksiz" yerine getiren "kerameti kendinden menkul" bir hakemden, böyle bir tavrı beklemek zaten düşünülemezdi.

Galatasaray'ımızın Kasımpaşa'yla oynadığı maç, bizim açımızdan yedinci dakikasında bitmiştir. Bu dakikadan sonra yapılacak her türlü "teknik-taktik" tartışması abesle iştigaldir. Çarşamba günü, deplasmanda oynadıkları çok zorlu bir yarı-final maçından, müthiş bir geri dönüşle, 5-2'lik zaferle dönen futbolcularımızı, ne bizim, ne de başkalarının eleştirmeye hakkı yoktur.

Galatasaray-Kasımpaşa karşılaşmasını, başka gün kalmamış gibi bu maçın üç gün sonrasında oynatan ve Cüneyt Çakır gibi bir "emir kulu"nu, bu maça atayan TFF, bizim açımızdan dün yaşananların baş sorumlusudur. Cüneyt Çakır, bugüne kadar sergilediği hakemlik performansıyla Dünya Kupası'nda, Türk futbolunu ve Türk hakemliğini değil ancak bağlı olduğu Federasyon'un düzeyini temsil edebilir.

Türk futbolunun ve Türk hakemlerinin onurlu başarı çizgisi, dünkü "hakem"in ve bu "federasyon"un fersah fersah ilerisindedir. Camiamız; Galatasaray antipatisini daha önce de defalarca kanıtlamış söz konusu hakeme bundan böyle maçlarında görev verilmesini hiçbir şekilde kabul etmeyecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Galatasaray Spor Kulübü"

SPORX

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Elazığspor-Fenerbahçe maçında biz hakemi eleştirirken forumda bir arkadaşın mesajını özellikle kaydettim."Aslında Fener süper bir takım. Ama şu hakemler yokmu? Bıraksalar Feneri herkese 3-5 tane atıp açık ara şampiyon olacaklar da ah hakemler ah." yazmıştı.Şimdi sormak lazım.Sıkıntı hakemlerde mi takımda mı?

haldunaksoz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Komşunun evi yanarken sen kapıyı kapatıp hayatına devam edersen ileride senin başına geldiğinde de kimse senin yardımına gelmez ;) Bilmem anlatabildim mi? Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasıncı değil, hakkın yanında olmalıydınız !

kehfest

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Bu yönetimin ciddiyeti twitterdaki ünal basgan kadar

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Kapıyı kapatan galatasaray mı acaba?
Ligin basından berı federasyon ve mhk gitmeli diyen kim?
Nys maça gelirsek bu maçı kaybetme sebebımız hakem değil kötüyüz işte bu sezon kapandı zaten ama sözde türkiye'nin en iyi hakemi de ortada.

tachyon

Doçent
Reaksiyon puanı
59
Elazığspor-Fenerbahçe maçında biz hakemi eleştirirken forumda bir arkadaşın mesajını özellikle kaydettim."Aslında Fener süper bir takım. Ama şu hakemler yokmu? Bıraksalar Feneri herkese 3-5 tane atıp açık ara şampiyon olacaklar da ah hakemler ah." yazmıştı.Şimdi sormak lazım.Sıkıntı hakemlerde mi takımda mı?

O sözler bana ait...
Benim dünden beri yazdığım bütün mesajların içinde tek bir hakem lafı yoktur. Hepsinde de yönetimi ve hocayı eleştirdim. İsterseniz hepsini buraya teker teker yazarım. Ama sanki tersini yapmışım gibi bir ifade kullanmışsınız. Sizi bilmeden etmeden iftira atmanızdan dolayı kınıyorum.

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
O sözler bana ait...
Benim dünden beri yazdığım bütün mesajların içinde tek bir hakem lafı yoktur. Hepsinde de yönetimi ve hocayı eleştirdim. İsterseniz hepsini buraya teker teker yazarım. Ama sanki tersini yapmışım gibi bir ifade kullanmışsınız. Sizi bilmeden etmeden iftira atmanızdan dolayı kınıyorum.
Direkt olarak size bir cevap vermiş ve ya şahsınıza bir iftirada bulunmuş değilim.Sizin sözünüzü kullanarak size değil yapılan açıklamaya genel bir örnek verdim.Kırgınlık oluşturduysam özür dilerim.

yunasyus

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Birbirinizi kırmaya gerek yok kırılacak bişey varsa oda TFF gibi duruyo bu durumda..

gs_kadir

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Biz de yürüsek mi ne de olsa yürüyene penaltı veriyolar

tachyon

Doçent
Reaksiyon puanı
59
Direkt olarak size bir cevap vermiş ve ya şahsınıza bir iftirada bulunmuş değilim.Sizin sözünüzü kullanarak size değil yapılan açıklamaya genel bir örnek verdim.Kırgınlık oluşturduysam özür dilerim.

Sizi anlamaya çalışıyorum. Bir kırgınlıktan ziyade bir anlaşılmazlık ortada şöyleki...

Benim sözüm beni bağlar, eğer ben sözlerimin aksi bir şey söylemiş olsaydım o zaman dediklerinizde sonuna kadar haklıydınız. G.Saray kulübü ve taraftarı benim sözümü bağlamaz. Ben yanlış ta söylerim doğruyu da söylerim bu beni ilgilendirir. Diğer taraftarları ve kulübü benim sözlerimle itham edemezsiniz.

Aynı şey sizin içinde geçerlidir. Burada sizin konuştuklarınızdan ben diğer Fenerbahçe taraftarını yada kulübü sorumlu tutabilirmiyim? Her türden insan geliyor. Kimisi küfür ediyor, kimisi hakaret, kimisi de güzel şeyler söylüyor. Bunları yapan insanlar mı sorumludur yoksa taraftarı bulundukları kulüp mü? Hakaretlerden gocunsanız hakaret eden insaların yerine kulübü ya da başka bir taraftarı mahkemeye vermeyi düşünürmüsünüz? Elbette hayır.

Tekrar ediyorum ben doğruyu da söylemiş olabilirim yanlış ta. Bu söylediklerimin hiç biri, ne diğer Galatasaray taraftarını bağlar ne de kulübü. Sadece beni bağlar. Diğer herkes için aynı şey geçerlidir.

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Galatasaray'ımızın Kasımpaşa'yla oynadığı maç, bizim açımızdan yedinci dakikasında bitmiştir.

Uzun bir yazı yazmıştım sildim. Böyle saçma bir açıklama olabilir mi...