Bu konuyu okuyanlar

bilicimustafa12

Müdavim
Reaksiyon puanı
626
MAÇ SONUCU | Akhisarspor Galatasaray 1-3 (Ziraat Türkiye Kupası’nda şampiyon Galatasaray)

Ziraat Türkiye Kupası'nda şampiyon Galatasaray... Geçen yılın şampiyonu Akhisarspor'u finalde 1-0 geriye düştüğü maçta 3-1 mağlup eden Galatasaray Ziraat Türkiye Kupası'nın sahibi oldu. Kupada 23. finalini oynayan sarı kırmızılılar 18.kez şampiyonluğa ulaştı. 57. Ziraat Türkiye Kupası finalinde kupayı müzesine götüren Galatasaray 18 milyon TL'lik gelirin de sahibi oldu.

Süper Lig’de şampiyonluk mücadelesi veren Galatasaray, Ziraat Türkiye Kupası Finali’inde Yeni 4 Eylül Stadı’nda karşılaştığı Akhisarspor’u 3-1 mağlup ederek kupanın sahibi oldu…
Ligde küme düşmesi kesinleşen Akhisarspor karşısında sezonun ilk kupasını kazanmak için sahaya çıkan Galatasaray 1-0 geriye düştüğü finalde Sinan Gümüş, Feghouli ve Diagne’nin golleriyle maçı 3-1 kazandı.
İlk yarısı 0-0 eşitlikle geçilen maçta ikinci yarıya hızlı başlayan Akhisarspor 57’de Elvis Manu’nun gölüyle 1-0 öne geçti.
64.dakikada Linnes’in ceza sahası içinde yerde kalmasıyla penaltı kazanan Galatasaray Diagne’nin kullandığı penaltıda Fatih Öztürk’ü geçemedi. 77’de bu kez Diagne’nin ceza sahası içinde yerde kaldığı pozisyonda Suat Arslanboğa VAR’dan gelen uyarı ile pozisyonu inceledi ve bir kez daha penaltı noktasını gösterdi.
Miguel Lopez kararın ardından kırmızı kartla oyun dışına gönderildi. Akhisarspor 10 kişi kaldı… 80.dakikada Sinan Gümüş’ün kullandığı penaltıyla Galatasaray durumu 1-1’e getirdi. 8 dakika sonra sahneye çıkan Feghouli müthiş bir gol atarak Galatasaray’ı öne geçirdi. 90+4’te kapanışı Diagne ile yapan ve 3-1 öne geçen sarı kırmızılılar bu skorla kupanın sahibi oldu.
18 MİLYON TL GELİR ELDE ETTİ
Türkiye Futbol Federasyonu Ziraat Türkiye Kupası’nda geçtiğimiz yıl 5 milyon TL olan şampiyonluk gelirini bu yıl 18 milyon TL’ye çıkardı. Finalde Akhisarspor’u mağlup eden Galatasaray 18 milyon TL gelirin de sahibi oldu.

Kaynak: Skor

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Mesaj otomatik birleştirildi:

71215

Mesaj otomatik birleştirildi:

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
bir futbolsever olarak 18 milyon TL para haram zıkkım olsun diyorum çoluğunuzdan çocuğunuzdan çıksın inşallah hakemler de dahil buna.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Maçı izlemedim noldu ki?
Reis bir şey demiyorum artık futboldan soğuttular iyice. Maçlar oynanmasın kimse boşuna yorulmasın ne kadar kupa varsa versinler gs ye diyecek söz kalmadı lanet düzenden nefret ediyorum. 6 yıllık dijitürk üyeliğimi iptal ettireceğim artık verdiğim paralar haram olsun gs denen takıma.

temel reis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
alt liglerdeki olanları görseniz süper ligdekiler bunun yanında çocuk oyıncağı kalır 3 ligden başlayarak futbol artık futbol olmaktan çıkmış tamamen çıkar ilişkisine dönmüş

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Verilen kararlar doğru, yanlış olduğunu düşündüğünüz pozisyon varsa videosunu buraya koyun, herkes yorumlasın.
Akhisarlı futbolcular yapılan son birkaç haftadır yapılan algı operasyonu sonucu gaza geldi ve kararlar doğru olmasına rağmen bu dolum neticesinde aşırı tepki gösterdiler ve köklü bir takım olmadıkları için bu stresi kaldıramadılar, hakemle tartışmak yerine maça odaklansalardı kazanırlardı.

Reaksiyon puanı
5,172
Verilen kararlar doğru, yanlış olduğunu düşündüğünüz pozisyon varsa videosunu buraya koyun, herkes yorumlasın.
Akhisarlı futbolcular yapılan son birkaç haftadır yapılan algı operasyonu sonucu gaza geldi ve kararlar doğru olmasına rağmen bu dolum neticesinde aşırı tepki gösterdiler ve köklü bir takım olmadıkları için bu stresi kaldıramadılar, hakemle tartışmak yerine maça odaklansalardı kazanırlardı.
+1

emirpektas

Asistan
Reaksiyon puanı
33
Hakem tarafında bir problem yok ki doğru kararlar verdi sonrasında Akhisar kaldıramadı bu algıyı ve böylece yendi gs

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Hakkıyla Galatasaray kazandı zoruna gidenin ... çokta tın.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
hayır güzel kardeşim öyle kötü manada değil gerçek nokta önümüzde ki sezon BJK'nın şampiyon olmıcağını kim iddia edebilir ki?
Ben söylüyorum olmayacak oldurmayacaklar gs ve fb lobi savaşlarından kim galip çıkarsa şampiyon o olur.

Reaksiyon puanı
5,172
Ben söylüyorum olmayacak oldurmayacaklar gs ve fb lobi savaşlarından kim galip çıkarsa şampiyon o olur.
Hocam böyle yapma ama... Gören sadece bu ülkede fenerle galatasaray şampiyon oluyor sanacak. Son maçlarda kötü yönetim oldu ancak bu her zamanki gibi her takımın başına gelen şeyler. Malum hakem sonuçta penaltı kararını bile tek başına vermedi. İlk başta devam dedi sonra var a giderek bir şey gördü ki verdi.

Eğer şike olsa hakem direk penaltıyı verirdi. Bizim açımız net değildi pozisyonu tam göremedik ama muhtemelen penaltı vardı. Hakem satın almak öyle basit işler değil. Kabul ediyorum hakem kötüydü ama tarafsızdı...