Galatasaray, TÖSSED ile protokol imzaladı!

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Katılım
29 Haz 2007
Mesajlar
64,461
Reaksiyon puanı
514
Puanları
0
dee1823a2ec1ea2d7a4710ef6c28dfde.jpg


Galatasaray Kulübü, Türkiye Özel Sporcular Spor Eğitim ve Rehabilitasyon Derneği (TÖSSED) ile protokol imzaladı.

Florya Metin Oktay Tesisleri'nde düzenlenen imza töreninde, TÖSSED Onursal Başkanı Dilek Sabancı ve TÖSSED Başkanı Aydemir Karaer ile Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, yönetim kurulu üyesi Refik Arkan, Galatasaray İcra Kurulu Başkanı Lutfi Arıboğan, teknik direktör Fatih Terim ve sarı-kırmızılı bazı sporcular hazır bulundu.

Ünal Aysal ve Dilek Sabancı, "Bana kazanma şansı verin. Kazanamasam bile, çabamda cesur olmama yardım edin" sloganıyla hayata geçirilen projenin protokolünü imzaladı.

Galatasaray'ın teknik imkanları altında ve antrenörleri gözetiminde eğitim verilecek 11 zihinsel engelli ile 8 partner sporcunun, 5-9 Haziran tarihlerinde Polonya'nın başkenti Varşova'da 12 Avrupa ülkesinin katılımıyla düzenlenecek Özel Olimpiyatlar 2013 Karma Futbol Turnuvası'na katılacakları belirtildi.

Organizasyon sonunda 6 ülke takımının, Brezilya'nın Rio kentinde Uluslararası Olimpiyat Komitesi tarafından UEFA ve Rio Belediyesinin desteğiyle gerçekleştirilecek Özel Olimpiyatlar Dünya Karma Futbol Turnuvası'na katılma hakkı elde edeceği ifade edildi.

Ayrıca, İstanbul'da gerçekleştirilecek Özel Sporcular Karma Futbol ve Basketbol Turnuvası'nda da sarı-kırmızılı kulübün altyapısından bazı sporcuların, zihinsel engelli sporcularla birlikte yer alacakları aktarıldı.

Image24s.jpg


"Sadece el uzatmıyoruz, kollarımızı sonuna kadar açıyoruz"

Ünal Aysal, yaptığı konuşmada, her bireyin spor yapma hakkı bulunduğunu ve bunun zihinsel engelliler için de geçerli olduğunu dile getirerek, "Bunun bilinci içinde buradayız" dedi.

Rahmetle andığı Sakıp Sabancı'nın önemli bir ışık yaktığının altını çizen Aysal, "Biz Galatasaray olarak özel sporcularımıza sadece el uzatmıyoruz, onlara kollarımızı sonuna kadar açıyoruz. Özel sporcularımızın çabalarında sonuna kadar yanlarındayız. Onlara her türlü desteği vermeye hazırız" diye konuştu.

"Destekleri bizi çok mutlu etti"

TÖSSED Onursal Başkanı Dilek Sabancı da Galatasaray'ın özel sporculara takdir edilecek bir destek vererek, futbol arenasındaki başarısının yanına çok özel bir sosyal sorumluluk projesi de eklediğini aktardı.
Sarı-kırmızılı kulüple olan işbirliklerinin kendilerini çok mutlu ettiğini vurgulayan Sabancı, şöyle konuştu:

"Özel sporcularımız da Galatasaraylı sporcu ağabey ve ablaları gibi uluslararası organizasyonlarda büyük başarılara imza atıp, bizleri gururlandırıyorlar. Eminim ki zihinsel engelli sporcularımız, Galatasaray Kulübü'nün desteğiyle sosyal hayata daha hızlı adapte olup, kazanacakları madalyalarla göğsümüzü kabartmaya devam edecekler. Bizler Galatasaray'la birlikte daha çok özel sporcuya destek olmak içini çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Verdikleri destekten ötürü Galatasaray Kulübü'ne, Fatih Terim hocamıza ve tüm Galatasaraylı sporculara teşekkür ediyorum."

Teknik direktör Fatih Terim ise yöneltilen bir soru üzerine, uzun yıllardır bu tip sosyal sorumluluk projelerinin içinde olduğuna dikkati çekerek, "Zihinsel engelli sporcularımızı kendi evlatlarımdan aynı tutmadım. Diğer insanlar da böyle bakmalı. Uzun zamandır bu işin içindeyim. Ölünceye kadar yardım etmeye devam edeceğim" şeklinde görüş belirtti. Dilek Sabancı, toplantıda desteklerinden ötürü Ünal Aysal'a bir plaket de verdi.

Öte yandan, toplantının sonunda Fatih Terim ile birlikte sarı-kırmızılı futbolcular Hamit Altıntop, Sabri Sarıoğlu, kadın voleybol takımı oyucusu Neriman Özsoy ve erkek basketbol takımı oyuncusu Göksenin Köksal, zihinsel engelli sporcularla birlikte fotoğraf çektirdiler.

Image25.jpg


AA-Sporx
 
Üst