Galatasaray nereye koşuyor?

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
530
ASLAN ATTIKÇA AÇILIYOR. GAZİANTEP..3 DENİZLİ..4 TALLINN..5 GALATASARAY NEREYE KOŞUYOR?

Yeni bir takım için çok kısa sayilabilecek bir sürede maç başına 4 gole yakın bir gol oranı ile oynayan Galatasaray ligde ve Avrupa maçlarında REKORA koşuyor.. İŞTE TÜM DETAYLAR.. GOLLER.. İSTATİSTİKLER...

Galatasaray, UEFA Avrupa Ligi play-off turu ilk maçında Estonya temsilcisi Levadia'yı 5-0 yenerek, rövanş öncesi önemli bir avantaj elde etti.

UEFA Avrupa Ligi'nde grup maçlarına katılabilmek için önündeki son engel olarak kalan Levadia'ya İstanbul'da şans tanımayan sarı-kırmızılı takım, Keita (2), Baros, Kewell ve Leitvan'ın (Kendi kalesine) golleriyle önemli bir zafere daha imza attı.

Sarı-kırmızılılar, Levadia ile rövanş maçını 27 Ağustos Perşembe günü Estonya'nın başkenti Tallinn'de oynayacak.

-YİNE FARKLI SKOR-

Teknik direktör Frank Rijkaard yönetiminde bu sezon bol gollü maçlar çıkaran Galatasaray, Levadia karşısında da taraftarlara bol gol izletti. Ali Sami Yen Stadı'ndaki son Avrupa kupası maçında Maccabi Netanya'yı 6-0 yenerek Avrupa kupaları tarihindeki en farklı galibiyetini alan Galatasaray, Levadia'yı 5-0 yenerek farklı galibiyetler arasına bir yenisini daha ekledi.

Sarı-kırmızılılar, yine aynı skorla farklı galibiyetini 1988-89 sezonu Şampiyon Kulüpler Kupası'nda, tarihe geçen Neuchatel Xamax maçında elde etmişti.

Galatasaray'ın Avrupa kupalarındaki farklı galibiyetleri şöyle:

SEZON ORGANİZASYON RAKİP SKOR

1963-64 Şamp. Klp. Kupası Ferencvarosi 4-0
1988-89 Şamp. Klp. Kupası Neuchatel Xamax 5-0
1994-95 Şamp. Ligi Elm. Avenir Begen 5-1 (D)/4-0
1996-97 Kupa Glp. Kupası Constructorul 4-0
2007-08 UEFA Kupası FC Sion 5-1
2009-10 UEFA Avrupa Ligi Maccabi Netanya 6-0
2009/10 UEFA Avrupa Ligi Levadia 5-0

-GOLLÜ MAÇLAR SÜRÜYOR-

UEFA Avrupa Ligi elemelerinde 5, Turkcell Süper Lig'de de 2 maç yapan Galatasaray'ın oynadığı 7 resmi karşılaşmada attığı gol sayısı 25'e ulaştı.

Maç başına 3.57 gol ortalaması yakalayan sarı-kırmızılı takımın son 7 resmi maçında aldığı sonuçlar şöyle:

UEFA Avrupa Ligi
Tobol-Galatasaray...........: 1-1
Galatasaray-Tobol...........: 2-0
Maccabi Netanya-Galatasaray.: 1-4
Galatasaray-Maccabi Netanya.: 6-0
Galatasaray-Levadia.........: 5-0

Turkcell Süper Lig
Gaziantepspor-Galatasaray...: 2-3
Galatasaray-Denizlispor.....: 4-1

KAYNAK

Rapchy

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
119
Keita ,Baros ,Kewell ,Arda yeni olarakta Elano var baştada Rijkaard nasıl gollü geçmesin maçlar :p

bayadres

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Galatasaray maçlarını izlemek keyif veriyor.Teşekkürler Galatasaray.Futbol Galatasaray la dahada güzel.:flowers:

GKHNCKR

Profesör
Reaksiyon puanı
47
Avrupa'da güzel işler yaparız inş. bununla beraber fener bahçe karşısındaki acizliğimizide bir son verirsek çok sevineceğim. özellikle şu 6-0 rövanşını dört gözle bekliyorum...

cinliserkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tek isteğim defansa bir adam gökhan zan- servet ikilisi ile olmaz umarım ben yanılırım..bu sene gerçekten kadromuz süper

Whisper1907

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Rakiplere bak Netanya, Tobol, Tallin hahahha kimsenin bi yere koştuğu falan yok bi sakin olun:D:D:D

punisher_65

Profesör
Reaksiyon puanı
10
çekemeyenler için çanak anten satışlarımız GS Store larda başlamıştır.

secret_girl

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bunu fenerliyim diye demiyorum şimdilik çok şey beklemeyin takımınızdan çünkü sonu kötü olursa hayal kırıklığı çok olur çünkü rakipler kötü

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
530
Bu sene hedef UEFA Avrupa Ligi şampiyonluğu. ;)

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
farklı yendikleri takımlar hiç gs nin seviyesinde mi ? ? ?

hta1905

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Galatasaray'ı yendiği zayıf rakipleriyle karşılaştırmayın.Geride kalan birkaç senede bu tarz rakipler karşısında ne yaptığına bakın.Helsinborg,Tromsö,Austria Wien gibi saçma sapan takımları yenemedik.Oynadığımız futbol dan-dun diye tabir edilen şişirme toplardan ibaretti.

Ama bu sezonki Galatasaray ayağa top oynayan,topa hakim,rakibe fazla pozisyon vermeyen bir takım haline geldi.Maçların tümünü izleyen biri olarak olumlu geişmeyi çok açık görüyorum.İzlemeden yorum yapanlar Mayıs ayında aldığımız kupaları görünce bana hak verecekler.

FillsMartin

Profesör
Reaksiyon puanı
15
bu sabah gazeteleri okuyorum da, süper cimbom, gs avrupa kupasına göz kırptı gibi komik yazılar gördüm.. Rijkaard giderken de bunu kim getirdi, yönetim istifa derler..

hta1905

Profesör
Reaksiyon puanı
1
bu sabah gazeteleri okuyorum da, süper cimbom, gs avrupa kupasına göz kırptı gibi komik yazılar gördüm.. Rijkaard giderken de bunu kim getirdi, yönetim istifa derler..
Sen maçlarımızı izliyor musun,yoksa ezbere mi yazıyorsun?Maçları izleyip de bu yorumu yazdıysan iyi niyetinden şüphe ederim.

onursevim

Profesör
Reaksiyon puanı
62
Oynadığımız takımların paf takımımızı bile yenemiyecek kadar güçsüz takımlar olmasına karşın, Oynanan olumlu futbol insana keyif veriyor. Ayrıca o güçsüz takımların yanı sıra ligin güçlü ekibi, geçen sezon "Fenerbahçeyi ezen "Gaziantepe de 3 tane attığımızı unutmayanız. Çanak anten problemi arkadaşlara söylüyorum bunu.

m!ndf!elds

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Oynadığınız takımları kendinize rakip olarak göstermeniz yanlış,zaten çok zayıf takımlar. Fakat gerçektende Galatasaray bu sene iştahlı bir takım havasına bürünmüş ve hızlı,tempolu bir takım gibi görünüyor, avrupada başarılı olacağını düşünüyorum.

Ayrıca sataşmaya gerek yok arkadaşlar taraftarlık böyle olmamalı.Gaziantep geçen seneki Gaziantep değil,Galatasaray da geçen seneki takım değil,olaya böyle bakmalısınız,Sivası görüyorsunuz.

Nightwalker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Her mac masallah %70 tpoa sahip olma ile oynuyoruz, masallah masallah...

sakallıoğlu

Profesör
Reaksiyon puanı
1
İki lig maçı Üç de Avrupanın zayıf takımlarına karşı alınan bu galibiyetler, Bir Cimbomlu olarak ileriyi net görmeme sebep olmuyor. Sadece umutlandırıyor.

ahky

Profesör
Reaksiyon puanı
65
Takımın kendine güveninin gelmesi açısından güzel sonuçlar ancak farklı yendiğimiz takımlar güçsüz rakiplerdi dünkü takım 10-15 yıllık bir kulüp örnek vermek gerekirse.tabiki bu güzel oyun her rakibe karşı oynanabilirse bu takım her yere koşar.