Galatasaray küçülüyor

12 Mart 2011
35,206
10,327
293
Galatasaray küçülüyor

galatasaray-yol-ayriminda--3267984.Jpeg

Galatasaray, futbolda şampiyon olmanın ve gelirlerin artmasının keyfini yaşarken, amatör şubelerde yol ayrımına geldi.

Sarı kırmızılı kulüp, bu sezon futbol gelirlerinde kulüp tarihinin en yüksek rakamlarına rağmen borcun artması yüzünden birçok branşta küçülmeye gidecek. Yönetimin bu kararında amatör şubelerin bu yıl 56 milyon lira zarar etmesi yatıyor. Basketbol, voleybol, yüzme, sutopu ve kürek şubelerinin toplamda 56 milyon gider fazlası oluşturması Ünal Aysal yönetimini zorlamaya başladı.

Özellikle basketbol ve voleybolda kadın ile erkek takımlarının maliyetlerinin her geçen yıl artması üzerine gerçek anlamda amatörlüğe dönüş için geri adım atılması planlanıyor.

Yönetimde ağırlık kazanan görüşe göre, kadın basketbol ve erkek voleybol takımlarında yatırım kısıtlamasına gidilecek ve bu iki takıma sadece geliri kadar gider yapılacak. Erkek basketbol ve kadın voleybol takımlarına ise yine takviye edilerek şampiyonluk mücadelesi verilecek. Yönetim bu kararı alırken son aylarda yapılan birçok toplantıda bu konuda gergin anlar yaşadı. Başkan yardımcısı Adnan Öztürk'ün hazırladığı raporda amatör şubelerin geride kalan sezonda 56 milyon lira zarar etmesinin başkan Ünal Aysal'a da geri adım attırdığı öğrenildi. Bu yüzden yönetim içinde birbirine çok yakın olan Adnan Öztürk ile voleybol şubesi sorumlusu Mehmet Cibara'nın aralarının açıldığı ve artık konuşmadıkları öğrenildi.

DİVANDA İPUCU VERİLDİ
Mayıs ayı olağan divan toplantısında da, kulübün duayenlerinden Hayrettin Kozak'ın, şampiyonluğa rağmen kulübün artan borçlarına dikkati çekmesi ve bankalardan yine faizle kredi alındığını hatırlatması, divan toplantısında şapkaları öne düşürdü. Yönetim kurulu adına söz alan Refik Arkan da basketbol ve voleybola yapılan yatırımı sponsor gelirlerinin karşılamadığını belirtti ve futbolun gelirleri ile bu iki branşta ayakta kalmaya çalıştıklarına dikkati çekti. Bu nedenle gelecek UEFA kriterleri gereği futbolun gelirinin başka şubelere aktarılmasının mümkün olmayacağı gerçeği de sarı kırmızılı yönetimi basketbol ve voleybolda küçülmeyi zorunlu kılıyor.

kaynak

komoon

Profesör
10 Nisan 2008
2,934
8
218
başlığa bakıp kaynağı tahmin etmek o kadar kolay ki :)

konuyu açanıda :p

EropaKING

Profesör
29 Temmuz 2009
1,652
17
0
başlığa bakıp kaynağı tahmin etmek o kadar kolay ki :)

konuyu açanıda :p

Yapma [MENTION=30137]komoon[/MENTION] Hocam, [MENTION=129454]|SeYYaH|[/MENTION] Üstat kasıtlı olarak açmaz böyle konuları.. Eminim sende şaka yollu takılıyorsundur zaten :)
Seyyah Üstat, genelde medyada takip edip kendisine ilginç gelen konuları burda paylaşıyor burada..
[MENTION=30137]komoon[/MENTION] Hocam, avukatlık yapma diyeceksindir ama .. kendimi tutamadım.. kusura bakmazsın inşAllah :)

Habere ise hiçbir yorum yapmıyorum.. Kaynak bir kere başlı başına bir yanlışlıklar abidesi...

12 Mart 2011
35,206
10,327
293
Yapma @komoon Hocam, @|SeYYaH| Üstat kasıtlı olarak açmaz böyle konuları.. Eminim sende şaka yollu takılıyorsundur zaten :)
Seyyah Üstat, genelde medyada takip edip kendisine ilginç gelen konuları burda paylaşıyor burada..
@komoon Hocam, avukatlık yapma diyeceksindir ama .. kendimi tutamadım.. kusura bakmazsın inşAllah :)

Habere ise hiçbir yorum yapmıyorum.. Kaynak bir kere başlı başına bir yanlışlıklar abidesi...

sevgili Ercan, en kalbi teşekkürlerimi sunarım, Allah razı olsun, gösterdiğin hüsn-i zan için.
komoon kardeşimizin bu tür serzenişlerine alışkınım, söyleyecek sözüm yok.
yalnız birşeyi anlayamıyorum, mesela bizim Fenerbahçeli arkadaşalar da, Galatasaraylı arkadaşlar da bu kaynak konusunda hep aynı şeyi yazarlar, beğenmezler. bilmiyorum, belki doğrudur, ama ben bunu hiç bilmem, anlamam bu işlerden.

yani hangi kaynak güvenilirdir, hangisi hangisini tutar, bilmiyorum. senin de dediğin gibi, ilginç bir haber görünce alıntılarım. ayrıca bu haberde galatasarayı kötüleyen bir taraf mı var, şahsıma bu serzenişi haklı kılacak bir anormallik mi var anlayabilmiş değilim.

SwateR

Rektör
19 Nisan 2009
10,200
662
293
Basketbol kulubü mü. Hani şu 15 maçtır yenilmeyen 2-3 sene önce Euroleague' de final-four' un kapısından dönen takımımız mı. Biraz üsturuplu sallayın be...

EropaKING

Profesör
29 Temmuz 2009
1,652
17
0
yalnız birşeyi anlayamıyorum, mesela bizim Fenerbahçeli arkadaşalar da, Galatasaraylı arkadaşlar da bu kaynak konusunda hep aynı şeyi yazarlar, beğenmezler. bilmiyorum, belki doğrudur, ama ben bunu hiç bilmem, anlamam bu işlerden.

yani hangi kaynak güvenilirdir, hangisi hangisini tutar, bilmiyorum. senin de dediğin gibi, ilginç bir haber görünce alıntılarım. ayrıca bu haberde galatasarayı kötüleyen bir taraf mı var, şahsıma bu serzenişi haklı kılacak bir anormallik mi var anlayabilmiş değilim.

Öncelikle, Rabbim cümlemizden Razı olsun Seyyah Hocam. Bu arada @komoon Hocam da inşAllah bana kızmamıştır. Olaya müdahil olma nedenim; konularından, cevaplarından ve düşünce tarzından az çok Seyyah Üstadı tanımam olduğunu da tekrar belirteyim. Yoksa doğrudan kendi mesajını hedef alan bir cevap değildi.

Gelelim güvenilirlik konusuna; Üstat, @Liweru ve @gs_kadir 'in dediği gibi bu tür haberler için Reyting Kaygısı yüzünden ÇARPITMA ve YALAN DOLAN Haber yapmayan yerlere başvurulmalı bence...

O bahsi geçen milliyet gazetesinin reyting uğruna ne aşağılık başlıklar attığı hepimizin malumu...
Bir tane spor ile alakasız bir örnek vereyim: Geçen gün bir doktor hanım, yolda gördüğü ve nefes alamayan durumda olan bir kişinin boğazı delerek nefes almasını sağlıyor ve adamın canının kurtarıyor..
GÜVENİLİR milliyet'in sitesinde aptalca bir resim üzerindeki konu Başlığı: "Ben Doktorum Dedi ve Adamın Boğazını Deldi"
Ben de "ulen madem doktorluktan anlamazsın ne diye atlarsın sazan gibi" demiştim başlığı görünce. Hani başlığı gören herkes boğazı delen kişiye saydırmıştır, ama içeriği okuyan herkes bu sefer yorumlarda milliyete saydırıyordu..

Bu örnek çok ufak bir örnekti... Bunu sırf haber olsun diye doğruları nasıl çarpıtabileceklerini, olmayan haberleri nasıl oldu diye gösterebileceklerini belirtmek amacı ile yazdım.

Tüm kardeşlerime Hayırlı Cumalar